Търся мнение, да се откажа ли

  • 11 732
  • 282
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 18 867
Наистина времената са се променили много и изискванията и към двата пола са безкрайни Simple Smile Съвсем ще отпадне брака по естествен път Simple Smile

# 211
  • Мнения: 5 508
Стрина и авторката, вие лично ли сте си платили апартаментите или са от роднини?
Лично го плащам. Други въпроси имаш ли, нещо банково извлечение, фиш от заплата? Без значение лично или от роднини, щом казвам, че няма да се дупчи, значи няма и точка. АКО ми стане съпруг, ще решаваме заедно, ама тогава и той ще го плаща. Утре може да иска и стената да бутне, щото било и негов дом. Или да довлече куче, котка питон.
В моя дом трябва да се съобразявам и с някой друг, ама иначе ви чета по темите, че хокате булките, които живеят при свекърите, че не могат да имат претенции в чуждия дом. 😅😅😅😅
Ахааа, той, баламурника, ще плаща за да може да се допита до теб дали искаш нов рафт на стената, че и ще го плати, а при един евентуален развод (защото, "О, чудо!", дори хора с брак могат да се разделят) всичко ще си остане за теб, защото той няма как да си изкърти боята от стената, а имот придобит преди брака не си сменя собственика след това Simple Smile

И един човек може да ти е 'гадже' цял живот, защото на днешно време все по-малко хора се женят Simple Smile Да се чуди човек как не живеят в мизерия за да не се набута единия да плати нещо вповече 😁

# 212
  • Мнения: 5 832
Да се чуди човек как не живеят в мизерия за да не се набута единия да плати нещо вповече 😁
Нямам нищо общо с хората, които са гаджета цял живот, тъй че как живеят те и кой какво плаща и пресмята на мен ми е през хурката. 😉 Моя килим си го тъка сама, не чакам друг да ми го изтъче и постели. Щом мъжът не може да осигури дом и е дошъл при мен, ще се съобразява с моите елементарни правила вкъщи. Ако му е толкова тежко, винаги може да се върне при майка си, да кърти, дупчи, боядисва и да си разхвърля чорапите навсякъде колкото му душа иска. Кое не ви е ясно точно?

# 213
  • INFJ
  • Мнения: 9 488
Не ми е ясно къде е любовта в тази картинка.

# 214
  • Мнения: 32 288

Всъщност въпросът е така ли се държат мъжете, които са изплатили и обзавели жилище първо, а след това е дошла жената? И как бихме посрещнали една подобна публикация, пусната от мъж. Който тропа, вместо токченце по пода, с юмрук по масата и настоява, че жената няма право на глас за нищо в неговия апартамент. И ако е болна, да се върне, когато оздравее, да не застраши безценното му здравенце. И хайде сега да си признаете, че ще го разкъсаме с парцалите и ще го изгорим жив на кладата.
Точно. Ако беше обратното, щяхме да го солим много Mr. Green

Но ние вече живеем заедно... Това няма ли значение? Не трябва ли да участва? Ето ще се купуват нови завеси, аз ще ги платя.
Иначе навън или той плаща или си делим сметката.
Защо да участва? Хем викаш дома си е мой, хем искаш да участва, но пък не искаш да има мнение.
Последно какво искаш?
Честно казано за някои неща прекаляваш.
Ако ти ремонтира нещо в дома, честно ли ще е да му платиш за ремонта.
Мисля, че да. Защото е твой дом.
Разделяйте се докат е време.
Не се обичате, много са ви сметкаджийски отношенията.
Търси си мъж със собствен дом.
Може даже да направите така.
Ще си живеете поотделно, само чат пат за някоя вечеря и секс ще се виждате.
Децата ще са при теб, нали си майката, той ще идва да ги вижда и да ги гледа когато има нужда.
Така доволна ли си?

# 215
  • София
  • Мнения: 12 006
Аз така и не разбрах, къде е бил този мъж един месец и как уж живеят заедно, а щял да й идва на гости?!?!?! Гост е човек, който не живее по прунцип у вас, как хем живее, хем е гост? И защо трябва да влага в мебели, завеси и ипотека по чуждо жилище?

# 216
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 159
Откакто чета редовно бг мама, не се чудя защо някои си остават стари моми...

# 217
  • София
  • Мнения: 6 810
Откакто чета редовно бг мама, не се чудя защо някои си остават стари моми...
И аз, и аз! "Ту му млякото горещо, ту пък друго нещо". Детската градина, ряпа да ядат пред тях.

# 218
  • Мнения: 5 832
Не ми е ясно къде е любовта в тази картинка.
Любовта си е любов, ремонтите са пари.

Откакто чета редовно бг мама, не се чудя защо някои си остават стари моми...
Ами сигурно, защото не взимат " коту доди", че да се наредят гордо в редиците на омъжените. Сериозно ли мислиш, че старите моми са такива, защото никой не ги е поискал? 😅😅😅

# 219
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 159
Точно това мисля.

# 220
  • София
  • Мнения: 17 896
На мен са ми казвали - не е важно какво ти казват, важно е кой ти го казва. Та ако го преведем на форумния език, важно е и кой те е поискал, не само да се разпишеш поискана.
Да не превеждам нататък, темите сами кънтят за дереджето на повечето бракове.

# 221
  • Мнения: 5 832
Хубав виц, кажи някой друг! 😅

Явно някои още живеете във времето, в което да си " стара мома" беше срам, позор и обида. Бабичките на село едно време така клюкареха по пейките, че някоя е стара мома, щото никой не я искал. Същи пейкаджийки и тук.

# 222
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 159
Това показват някои. Аз какво съм виновна...

# 223
  • Мнения: 5 508
Стрина Калина, хайде няма нужда ... На всички ни е ясно, че малцина са онези, които са останали стари моми/ергени по собствено желание (като тук визирам хора без партньор, а йе задължително без брак). Повечето просто не стават за връзка и дори да започнат такава, то тя приключва в ранен етап.
Връзката на авторката е точно такъв пример ама от онези, крещящи 'Отчаяна съм!', защото хем очевидно не обича и не уважава човека до себе си, хем го иска и търпи в дома си поне  докато си плати ремонтите и докато той, баламурника, е съгласен да го играе домашна прислужница и спонсор.

# 224
  • Мнения: 7 530
За мен хората, които не стават за връзка са егоистите.На чувства,  на емпатия, на пари, на всичко. Всички други се напасват и нагаждат,  но е най- важното да има желание и даване от двете страни ,иначе с тънки сметки и теглилки, никой не е прокопсал.

Общи условия

Активация на акаунт