Търся мнение, да се откажа ли

  • 11 736
  • 282
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 3 505
А факта, че аз сама си плащам ремонта и обзавеждането в този уж вече общ дом? Защо изобщо да се допитвам, като аз давам парите?
Неговият принос е хладилника и половината ток. Готвене, чистене, пране.
Не е общ, твой дом е. Той е съквартирант, с когото спиш и си делиш разходите.

# 166
  • Мнения: 610
Тогава от какъв зор да му отразявам мнението, като аз плащам?

# 167
  • INFJ
  • Мнения: 9 488
Би трябвало да го отразяваш, ако изобщо го обичаш този човек. На този етап, аз лично се съмнявам.

Не му го отразявай, щом не искаш. Но не очаквай, че той ще поиска да вложи каквото и да е, докато ти не го накараш да се чувства като у дома си. Твоя работа е това, защото жилището е твое.

# 168
  • Мнения: 3 505
Добре е да се съобразяваш, ако искаш той да почувства твоето жилище като свой дом.
Завалията оздравя ли?

# 169
  • Мнения: 5 508
Тогава от какъв зор да му отразявам мнението, като аз плащам?
Всъщност и той плаща.
Я сметни какви разходи има той за храна, колко време отделя за готвене, пране и чистене (в пари) и колко дава за ток, та после кажи, че не дава нищо.
Ако си деляхте парите за храна, ако си деляхте всички домакински неща, то да имаш претенции, че не помага с нищо, а гледа само своя г*з - добре, но храната е едни не малък разход.
Отделно ако обичаш един човек и искаш да си с него не гледаш как да му смучеш парите, и не му натякваш как е на гости и няма право на мнение.
Леле, та аз в квартирата на гаджето, където той плаща почти всичко, а аз само пазарувам понякога и купувам нужното за домашните любимци, имам повече мнение от твоя, с когото официално живееш ...
Ти не искаш човек до себе си. Искаш наемател, който да ти покрива голяма част от месечните разходи за да можеш да си довършиш ремонта ... Пък ако може да идва само за прането, готвенето, пазаруването и плащането на тока - още по-добре!

# 170
  • Мнения: 15 960
Интересно, че всички възмутени от авторката, все са отишли на готово в жилището на мъжа, или поне аз не видях някоя да разкаже как сама е изплащала и обзавеждала жилище, а мъжът й само се е нанесъл при нея.

# 171
  • Мнения: 18 867
Авторката не обича човека и няма какво да го мъчи.

# 172
  • Мнения: 3 505
Интересно, че всички възмутени от авторката, все са отишли на готово в жилището на мъжа, или поне аз не видях някоя да разкаже как сама е изплащала и обзавеждала жилище, а мъжът й само се е нанесъл при нея.
Може да съм се нанесла "на готово", но не съм го оставила, когато се разболя и загуби работата си. Обикновено плащачките такива мъже ги определят като безперспективни и ги заменят.

# 173
  • София
  • Мнения: 6 810
Интересно, че всички възмутени от авторката, все са отишли на готово в жилището на мъжа, или поне аз не видях някоя да разкаже как сама е изплащала и обзавеждала жилище, а мъжът й само се е нанесъл при нея.
Всъщност въпросът е така ли се държат мъжете, които са изплатили и обзавели жилище първо, а след това е дошла жената? И как бихме посрещнали една подобна публикация, пусната от мъж. Който тропа, вместо токченце по пода, с юмрук по масата и настоява, че жената няма право на глас за нищо в неговия апартамент. И ако е болна, да се върне, когато оздравее, да не застраши безценното му здравенце. И хайде сега да си признаете, че ще го разкъсаме с парцалите и ще го изгорим жив на кладата.

# 174
  • София
  • Мнения: 17 896
Интересно, че всички възмутени от авторката, все са отишли на готово в жилището на мъжа, или поне аз не видях някоя да разкаже как сама е изплащала и обзавеждала жилище, а мъжът й само се е нанесъл при нея.
На чужд гръб е друго, недей така.
Авторката да си филтрира мненията. Много ясно, че ако цял живот си се нанасяла при някого и не знаеш цената на тия "тъпи стени", ще дрънкаш нахъсано как трябва да ти постелят килимчето, че да се чувстваш дома си.
А авторката да си търси по- заможен мъж. Не заради парите, а заради уважението, че става за нещо, каквото тук липсва. Изобщо не е манталитет на стара мома, а на жена, на която й избива женската същност. Да меси, да носи и да кани мамин, да го приютява не е женско начинание.

# 175
  • Мнения: 610
Аз започнах да го обзавеждам, когато се запознахме. Не е бил след това, ами един път не каза - дай дивана ще го купя аз.

# 176
  • INFJ
  • Мнения: 9 488
Ти сериозно тролиш вече. Не може да си реален човек.

Вие ще се жените ли? Защо ще ти купува диван? Като си ходила по чужди апартаменти преди твоя, очакваха ли от теб да купуваш дивани и хладилници?

# 177
  • Мнения: 610
Но ние вече живеем заедно... Това няма ли значение? Не трябва ли да участва? Ето ще се купуват нови завеси, аз ще ги платя.
Иначе навън или той плаща или си делим сметката.

# 178
  • Шотландия
  • Мнения: 2 859
Но ние вече живеем заедно... Това няма ли значение? Не трябва ли да участва? Ето ще се купуват нови завеси, аз ще ги платя.
Иначе навън или той плаща или си делим сметката.
Щом нямате брак и жилището е купено преди брака, жилището е само твое и той няма задължение да ТИ го обзавежда.

# 179
  • Мнения: 5 613
Да, трол е. Не вярвам вече на тая тема, за забавление е пусната. Тоя мъж стои някъде, не се разбра къде, цял месец, гласеше се да идва "на гости" за събота и неделя и уж живеят заедно, ама къв е тоя, че с ковид-мовид ще се прибира там, където живее!

Общи условия

Активация на акаунт