Търся мнение, да се откажа ли

  • 11 735
  • 282
  •   1
Отговори
# 195
  • INFJ
  • Мнения: 9 488
Да, супер. Обаче на мен никой нищо не ми плаща. Така че този аргумент издиша.

# 196
  • Мнения: 5 832
Ами не, не предполагат, че ще бъдем семейство, не съм от хората, на които им зазвънява Менделсон, защото са се събрали да живеят с някой. Аз съм на принципа " готви се за най-лошото и се надявай на най-хубавото". Домът е мой, аз решавам ще има ли някъде дупки, няма ли и никой няма да ми тропа с краче насреща. Да, за някои неща може и да се допитам до него за мнение и да му начеша крастата да стане на неговата, ама те ще са някакви маловажни и лесно поправими. Като си купи свой дом, като плати целия масраф и ме покани при себе си, ако ще да стреля с картечница по стените, или да се изака в средата на хола. И там хич няма да ми дреме дали стените са оранжеви или пембени.

# 197
  • Мнения: 3 505
Ще ми се да вярвам, че отношенията между мъж и жена, могат да бъдат на малко по-високо ниво от цвета на стените и кой какво платил. За мен това е определението за дребнавост и примитивност.
И аз съм така възвишена и над нещата, когато друг плаща.
А аз съм възвишена и над нещата и когато плащам. Мъжът ми и той - надупчи си стената, за да монтира огледало, което аз купих. Да му се чуди на акъла човек що се съгласи и ко ще прави дупката, ако се заразвеждаме и си грабна великото огледало.

# 198
  • France
  • Мнения: 13 066
Аз пък съм се събразявала с бившите си. Не специално за цвета на стените (под наем съм), но с твърдостта и широчината на матрака, аранжиране на място за работа, специално бях купила комплект кухненски ножове, защото един от тях беше аматьор-готвач...

# 199
  • Мнения: 5 832
Ще ми се да вярвам, че отношенията между мъж и жена, могат да бъдат на малко по-високо ниво от цвета на стените и кой какво платил. За мен това е определението за дребнавост и примитивност.
И аз съм така възвишена и над нещата, когато друг плаща.
А аз съм възвишена и над нещата и когато плащам. Мъжът ми и той - надупчи си стената, за да монтира огледало, което аз купих. Да му се чуди на акъла човек що се съгласи и ко ще прави дупката, ако се заразвеждаме и си грабна великото огледало.
Ама ти си омъжена за тоя човек, нали така? Аз не съм. Днес го има, утре не. Правиш ли изобщо разлика между семейство и гаджета? Щото аз правя.

# 200
  • Мнения: 15 960
Ще ми се да вярвам, че отношенията между мъж и жена, могат да бъдат на малко по-високо ниво от цвета на стените и кой какво платил. За мен това е определението за дребнавост и примитивност.
И аз съм така възвишена и над нещата, когато друг плаща.
А аз съм възвишена и над нещата и когато плащам. Мъжът ми и той - надупчи си стената, за да монтира огледало, което аз купих. Да му се чуди на акъла човек що се съгласи и ко ще прави дупката, ако се заразвеждаме и си грабна великото огледало.
За пореден път - не обсъждаме какви жестове правят мъжете към съпругите си, а какво прави една жена, която кани гаджето в дома си.

# 201
  • INFJ
  • Мнения: 9 488
Т.е., ако някое от гаджетата утре ти стане мъж, тогава може да копае и дупчи стените колкото иска? Съмнявам се да настъпи чак такава революция в разбиранията ти, просто заради един подпис. Мъжът или го виждаш като твоят човек, или не. Явно не са били твоите хора.

# 202
  • Мнения: 2 749
Слага го да спи между вратата и фикуса, да не духа на фикуса. 😂

# 203
  • Мнения: 18 867
Стрина и авторката, вие лично ли сте си платили апартаментите или са от роднини? Защото аз не мога да си представя мое жилище да не дам на мъжа си да се вихри с всички там мъжки работи, ремонти, да закача каквото си иска и т.н. Явно вашите са от роднини и те не дават да се пипне нищо, понеже имало място там за нещо друго. Нямам друго обяснение за чак такова запъване сакън да не се забие 1 гвоздей в двореца... то бива пазене на собствен имот, бива, ама това вече си е автогол, оправяйте си го сами, като мъжът е аут от тия неща.

# 204
  • Мнения: 3 505
Ще ми се да вярвам, че отношенията между мъж и жена, могат да бъдат на малко по-високо ниво от цвета на стените и кой какво платил. За мен това е определението за дребнавост и примитивност.
И аз съм така възвишена и над нещата, когато друг плаща.
А аз съм възвишена и над нещата и когато плащам. Мъжът ми и той - надупчи си стената, за да монтира огледало, което аз купих. Да му се чуди на акъла човек що се съгласи и ко ще прави дупката, ако се заразвеждаме и си грабна великото огледало.
Ама ти си омъжена за тоя човек, нали така? Аз не съм. Днес го има, утре не. Правиш ли изобщо разлика между семейство и гаджета? Щото аз правя.
Монтажът беше преди брака. Още преди да заживеем заедно той правеше всичко възможно да се почувствам в това жилище като в свой дом.

# 205
  • Мнения: 15 960
Браво, похвално! Значи изводът за авторката е да си намери мъж със собствено жилище, а не да се пъне като глист на буца и да се доказва, защото няма да бъде оценено, само претенциите ще нарастват.

# 206
  • Мнения: 3 505
Браво, похвално! Значи изводът за авторката е да си намери мъж със собствено жилище, а не да се пъне като глист на буца и да се доказва, защото няма да бъде оценено, само претенциите ще нарастват.
Похвално е и неговото, и моето! Не е случайно и че нямаме проблем със свекърви и тъщи. А авторката е добре да няма очаквания докато „аз” не бъде заменено от „ние”.

Последна редакция: ср, 06 окт 2021, 14:37 от +-123

# 207
  • София
  • Мнения: 993
Велма Викам да се отказваш доклЕ е време.
Минах по темата на диагонал и само мога да кажа - каквото повикало, такова се обадило.
Жалко отношение имате един към друг, авторке.

# 208
  • Мнения: 5 832
Стрина и авторката, вие лично ли сте си платили апартаментите или са от роднини?
Лично го плащам. Други въпроси имаш ли, нещо банково извлечение, фиш от заплата? Без значение лично или от роднини, щом казвам, че няма да се дупчи, значи няма и точка. АКО ми стане съпруг, ще решаваме заедно, ама тогава и той ще го плаща. Утре може да иска и стената да бутне, щото било и негов дом. Или да довлече куче, котка питон.
В моя дом трябва да се съобразявам и с някой друг, ама иначе ви чета по темите, че хокате булките, които живеят при свекърите, че не могат да имат претенции в чуждия дом. 😅😅😅😅

# 209
  • Мнения: 5 613
Ма то така все едно не гадже имаш в къщата, а някакъв бездомник, който ходи на пръсти, че да не го изриташ.

Общи условия

Активация на акаунт