Търся мнение, да се откажа ли

  • 11 900
  • 282
  •   1
Отговори
# 225
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 186
Клише е, но си е самата истина - най-важното е умението да правиш компромиси, иначе не става...

# 226
  • Мнения: 18 937
Не съм съгласна. Трябва да правиш минимални компромиси. Ако са големи и не са в съответствие с твоите разбирания, не си струва.

# 227
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 186
Не съм съгласна. Трябва да правиш минимални компромиси. Ако са големи и не са в съответствие с твоите разбирания, не си струва.
Не си съгласна, а пък трябва да правиш?! Малки или големи е много субективно. За някои са малки, на други същите им изглеждат големи, това няма значение. Винаги се правят компромиси в една връзка, винаги. Иначе оставаш сам.

# 228
  • Мнения: 7 539
Ще допълня ....компромиси със себе си, и своите
 принципи ,човек Никога не трябва да прави .
Но, компромиси на човека до теб са нужни,  за да вървите заедно и за дълго.
За различните хора и компромисите,които могат да правят са различни.

# 229
  • Мнения: 18 937
Да, но трябва да са незначителни. Големите компромиси не водят до добро.

# 230
  • Мнения: 18 793
Като чета се сетих как ходих на почивка с две деца сама, десетина годишни и то два пъти, две години поред.На море и планина. Далечко.
Колко проблеми изникнаха и как не мислих ,а се справях.Да съм се развела , ако съм ви чела.Лошото е ,че не можех да си позволя развод.

# 231
  • Мнения: 7 539
Да, но трябва да са незначителни. Големите компромиси не водят до добро.

Ама за теб, ако компромис е алкохола, а за мен изневяра, все са компромиси, но различни според нашите разбирания.
За Едното можеш да си затвориш очите, за другото не.

# 232
  • Мнения: 12 923
За да тръгне този мъж да се бори за права в чуждо жилище, значи има усещането, че ти, авторке, не го уважаваш.
То е ясно, че жилището не е негово и че ти си се разпореждаш там, както желаеш. Но все пак се замисли защо той не се чувства добре у вас.
Беше писала, че е прекалено чувствителен (не мога да прооверя заради редакцията на първия пост). Може би това не те устройва? Може би не желаеш да се съобразяваш с него? Но пък може и просто да не сте се напаснали още. Прекалено малко сте живели заедно и още свиквате един с друг.

Все още ми се вижда брутално обаче как си му казала да не се прибира, щом е болен. Очевидно ти самата не отдаваш голяма стойност на връзката ви.

# 233
  • София
  • Мнения: 993
Бе пак да върна малко темата, че гледам още я човъркате.
Прочетох първия - редактиран доста пост - и пак ми избодоха очите тези две нещица - "допитва се до мен" - и от какъв зор да идва / при мен / -
Само тези неща дават да се разбере, че авторката НЕ обича този човек. И е въпрос на време тези им отношения да не протекат хармонично, както тя май се надява. И като сложиш и финансовият момент, нещата съвсем отидоха на кино.
А докато писах, Uncommon се включи. Само да допълня - напасването се получава, когато по основните неща сте Едно, имате си доверие и уважение ... тези неща, а не, дай си ми играчката, на ти колелото...

# 234
  • София
  • Мнения: 17 900
Ами да, от какъв зор. Седял си е месец някъде, значи не я обича. Готово. Или само едностранно гледаме желанието?

# 235
  • Мнения: 627
Имаше неотложен ангажимент в града, в който учи задочно. Този град пък е близо до родната му къща. След като оздравя, идваше следобед и си тръгваше в 5:30 сутринта, за да кара 150 км обратно...
Явно наистина съм егоистка.

# 236
  • INFJ
  • Мнения: 9 589
Може да е работил? Нещо такова май беше написала авторката.

# 237
  • Мнения: 2 814
Очевидно е, че авторката възприема мъжа като наемател и то - не твърде харесван дори в това си качество. Очевидно е и чувството ѝ на превъзходство в ролята на домовладелец. В такива случаи баба ми казваше "дълга е нивата", т. е. не знае човек как ще продължи живота си, понякога палачинката се обръща. И каквото си посял, това жънеш.

# 238
  • В.Търново
  • Мнения: 6 723
Поста на авторката май е редактиран и съкратен, защото нищо не се разбира какво пита точно.
Направо да маха темата като редактира и трие.

# 239
  • Мнения: 1 307
Редактиран е и то доста! Спестени са неща, които правят  картината доста по-пълна, но за сметка на нейния образ. Което не и прави чест.

Общи условия

Активация на акаунт