Къща около София - 3

  • 34 520
  • 336
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 549
Ние си направихме къща там и до няколко дни се нанасяме.
Питайте каквото ви интересува Simple Smile
Здравейте,

Харесахме си къща в с. Нови хан, имате ли някакви мнения за селото и дали си струва?

Млади хора сме, приятелят ми не е от София, аз съм от София, все още нямаме деца, но винаги сме искали къща и лично мен не ме притеснява да живея около София, може би малко ме притеснява селото, тъй като нищо не знам за този район.

Цената на къщата е малко по евтина от един четиристаен в гр. София.

Ще се радвам, ако някой даде мнение.

# 226
  • Мнения: 9 037
В Долни Раковец се ражда най-вкусният чесън в България и света. Yum

Селото е заобиколено от планини,но е на равна местност.

А от чешмите тече минерална вода.

# 227
  • Мнения: 4
Здравейте,
Някой има ли информация как е живота в Елешница?  Интересува ме в частност има ли проблем с водоподаването?

# 228
  • София
  • Мнения: 1 398
Arlinne, ние доста бяхме харесали Елешница, но не намерихме парцел в самото село. На една или два преки встрани от главния път вече е вилна зона. Ток има, но водата на всички е от сондажи. Но ни казаха, че и долу има проблем с водата.
Във вилната зона има доста свободни парцели по 500 м2, раздавани едно време по Параграф 4. На южния склон е много приятно, но се чува малко тътена от магистралата.
Близо е до София, но няма ГТ, маршрутките не знам как са.

# 229
  • Мнения: 23
Ами знаете ли как е живота там, има ли кражби? Как са хората? Нямам против роми, но все пак има ли такива в селото? На няколко места четох, че спира често водата и тока и също четох, че има хранилище за ядрени отпадъци и също уранови мини в с. Габра, което малко ме притесни.

Може би най ме притеснява дали ще свикнем със селото.

Всякаква допълнителна информация ще съч благодарна!


Ние си направихме къща там и до няколко дни се нанасяме.
Питайте каквото ви интересува Simple Smile
Здравейте,

Харесахме си къща в с. Нови хан, имате ли някакви мнения за селото и дали си струва?

Млади хора сме, приятелят ми не е от София, аз съм от София, все още нямаме деца, но винаги сме искали къща и лично мен не ме притеснява да живея около София, може би малко ме притеснява селото, тъй като нищо не знам за този район.

Цената на къщата е малко по евтина от един четиристаен в гр. София.

Ще се радвам, ако някой даде мнение.

# 230
  • Европа
  • Мнения: 5
Здравейте,
Някой има ли информация как е живота в Елешница?  Интересува ме в частност има ли проблем с водоподаването?

Аз съм от Елешница, но от западната й вилна зона. Достъпът е предимно от Желява, има доста добър асфалтов път и после черен път през гората (доста равен). Сондаж за питейна вода. Има и стар водопровод с резервоар на върха на хълма, но той се осигурява от Елешница и е финансиран от стария завод в Кремиковци. Сега той работи... донякъде. Електричеството вече е наред, има и оптична мрежа. А в Желява има ГТ.

# 231
  • Мнения: 6 299
Ами знаете ли как е живота там, има ли кражби? Как са хората? Нямам против роми, но все пак има ли такива в селото? На няколко места четох, че спира често водата и тока и също четох, че има хранилище за ядрени отпадъци и също уранови мини в с. Габра, което малко ме притесни.


А би трябвало това да Ви притеснява най-много.

https://www.bgdnes.bg/bulgaria/article/6179642

# 232
  • Мнения: 23
Tака е, може би това ще е причината за да ме откаже.

Ами, това би ли значило, че засяга и Елин Пелин?

Ами знаете ли как е живота там, има ли кражби? Как са хората? Нямам против роми, но все пак има ли такива в селото? На няколко места четох, че спира често водата и тока и също четох, че има хранилище за ядрени отпадъци и също уранови мини в с. Габра, което малко ме притесни.


А би трябвало това да Ви притеснява най-много.

https://www.bgdnes.bg/bulgaria/article/6179642

# 233
  • Мнения: 549
Мъжът ми лично е ходил на мястото в нови хан,  за което говорите, т.к с това се занимава.
Урановите отпадъци не се изхвърлят просто ей така. Изхвърлят се в контейнери, дебели метри бетон. Възможността да попадне нещо в почвата е минимална.
Все пак вие си решавате.
А това не е от днес или от вчера там. Не мислите ли, че онко заболяванията в района щяха да са много повече от други райони в страната

Както и да е.
Не знам къде е вашата къща, но ние сме в ниската част на селото, водата засега не ни е спирала.
Роми в селото няма, няма махала.
За кражби - 1 година ни седя желязото в двора и нямаше липса.
Като цяло много спокойно място, близо до София- на 20 мин.

# 234
  • Мнения: 23
Благодаря за бързият отговор!

Къщата се намира на това място. Дали нещо за него знаете?



Мъжът ми лично е ходил на мястото в нови хан,  за което говорите, т.к с това се занимава.
Урановите отпадъци не се изхвърлят просто ей така. Изхвърлят се в контейнери, дебели метри бетон. Възможността да попадне нещо в почвата е минимална.
Все пак вие си решавате.
А това не е от днес или от вчера там. Не мислите ли, че онко заболяванията в района щяха да са много повече от други райони в страната

Както и да е.
Не знам къде е вашата къща, но ние сме в ниската част на селото, водата засега не ни е спирала.
Роми в селото няма, няма махала.
За кражби - 1 година ни седя желязото в двора и нямаше липса.
Като цяло много спокойно място, близо до София- на 20 мин.

# 235
  • Мнения: 14 635
Цитат
Като цяло много спокойно място, близо до София- на 20 мин
Thinking Интересно с какво превозно средство е на 20 мин. от София?Само не ми казвайте,че е с автомобил в нормален,работен ден.Не,че и през почивните дни е така.

# 236
  • София
  • Мнения: 1 398
Silverstone, от източните части на София дори в работен ден е толкова, да. Доста пъти съм правила пътуване сутрин от Младост 1 до Елин Пелин за 20-25 мин. А от нашето село (до Горна Малина) до София, сутрин, 35 мин. Но и работим в източната част на София.

# 237
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Имам близки там. Толкова е пътят, но с кола. На обществен транспорт не може да се разчита. Има една маршрутка, която минава не на много често и е пълна. Според мен, ако работите в София, без кола не може.

# 238
  • Мнения: 549
Това за маршрутките не е вярно.
Има 2 - едната е до гр. Елин Пелин, минава и през Нови хан и е голям автобус. Разписанието е добро и има достатъчно автобуси.
Другото е маршрутка само до Нови хан, която също е удобна. Не е голям автобус, но върши работа и не е претъпкана.

# 239
  • София
  • Мнения: 35 107
Имот до София и с час път и отгоре в посока - мерси съм. Не е проблем да стигнеш до града, а до работното място.

Скоро ходих до Разбоишки манастир и като се сетя, че селата около Годеч ги пробутват за имот до София и се чудя кой се връзва на подобни глупости

Общи условия

Активация на акаунт