а следващото?

  • 2 647
  • 77
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 13 896
Според мен освен всичко което споменахте , трябва да се има в предвид като фактор и поносимостта на жената към бременността. Ако има силно гадене и повръщане първите 4-5 месеца , значителна загуба на тегло, че и лежене в болницата на системи, проблеми с кръвното и прочие една малка разлика във възрастта на децата източник на големи проблеми - може да ме разбере какво имам в предвид само този който има по принцип такъв тип бременност . Така че харесвам или не, поне при мен децата ще са с 7 години разлика.
Възможно е за решаване на проблема да включат и бабите като резервна гума, но сега много баби работят....

# 46
  • София
  • Мнения: 5 606
бЛАГОДАРЯ ЗА ОТГОВОРИТЕ МОМИЧЕТА! ДАДОХ И Н ТАТКОТО ДА ГИ ИЗЧЕТЕ - ДА НЕ ПОВЯРВАШ, ЧЕ СЕ СЪГЛАСИ!!! май все пак ще изчакаме 1-1,5 година поне, та разликата да е поне 2 години. А я само да питам защо мамчетата, които са писали, че са секцио трябва да чакат 1-2 години? Нашия док ни каза 6 месеца и започвайте да действате!

# 47
  • Мнения: 1 259
Аз бих изчакала поне едното да на 2 години Simple Smile

# 48
  • Мнения: 3 042
Според мен освен всичко което споменахте , трябва да се има в предвид като фактор и поносимостта на жената към бременността. Ако има силно гадене и повръщане първите 4-5 месеца , значителна загуба на тегло, че и лежене в болницата на системи, проблеми с кръвното и прочие една малка разлика във възрастта на децата източник на големи проблеми - може да ме разбере какво имам в предвид само този който има по принцип такъв тип бременност .

Всяка бременност дори и при една и съща жена може да е коренно различна от предишната.
През първата си бременност нито ми се гадеше, нито ми ставаше лошо. Чувствах си се добре. През втората първите 3 м ми беше целодневно зле. По едно време имах чувството, че умирам и това състояние край няма.
В други случай става и обратното първата бременност е по-тежка и проблемна, а през втората проблем няма.
Така, че това не може да бъде фактор за определяне на разликата м/у децата. Никоя жена не може да знае със абсолютна сигурност как точно ще протече следващата и бременност.

# 49
  • Мнения: 8 505
2,5-3.Но за съжаление второто ще почака.

# 50
  • Мнения: 1 196
Бих ти казала - давай,супер!Но не съм на твоето място и не ми е ясно какво ти се пише!Всяка жена си знае какво и кога иска!Аз бих поизчакала малко,но ако тати много настоява бих се замислила!
Успех!

# 51
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Аз бих изчакала поне едното да на 2 години Simple Smile
И аз, поне на 2, или пък 3........

# 52
  • Мнения: 2 271
Аз още не съм готова.Но ако се случи ще си го родя.

# 53
  • варненка от София
  • Мнения: 4 882
Мисля,Божи като стане на година да започнем с опитите за братче Heart Eyes!

И ние си мислим така да са с малко разлика децата, защото определено искаме второ. Иначе моята докторка ми каза, че не е хубаво да забременявам минимум 6 месеца след раждането защото има опасност организмът ми да го изхвърли, а и лигавицата на матката все още не се е възстановила. Така че една година, година и половина според мен са добре.

# 54
  • в центъра
  • Мнения: 445
бЛАГОДАРЯ ЗА ОТГОВОРИТЕ МОМИЧЕТА! ДАДОХ И Н ТАТКОТО ДА ГИ ИЗЧЕТЕ - ДА НЕ ПОВЯРВАШ, ЧЕ СЕ СЪГЛАСИ!!! май все пак ще изчакаме 1-1,5 година поне, та разликата да е поне 2 години. А я само да питам защо мамчетата, които са писали, че са секцио трябва да чакат 1-2 години? Нашия док ни каза 6 месеца и започвайте да действате!
И на мен докторката след като ме прегледа 2 месеца след секциото, ми каза, че не е нужно да чакам повече от 6 месеца (на че съм се втирнала толкова бързо) - явно всичко е индивидуално...

# 55
  • Мнения: 3 500
аз трябва да чакам за следващото около две години защото съм със секцио, ама за мен това е перфектната разлика-хем първото не е съвсем бебе, хем не е и много късно
Защо да трябва да чакаш 2 години след секцио скъпа аз също раждах така и всички лекари казаха, че 6 месеца са достатъчни!
Две години се чакат, ако искаш да родиш нормално втория път.Все пак мисля, че е по-разумно да се изчака след тая операция.А и помисли си дали ще се оправиш и няма ли да ти бъде малко трудно да обръщаш достатъчно внимание и на двете си деца.Едното тъкмо ще прохожда и ще ходи нагоре-надолу, ще пипа всичко, а в същото време няма още да разбира много много какво му казваш и да пристига веднага след като го викнеш, а в същото време едно новороденото ти бебе ще плаче, ще има нужда от внимание, кърмене и пр.Направи си сметка дали няма да лишиш едното дете от внимание за сметка на другото и обратно.Наистина добре си помисли, защото бебето ти е още малко, тепърва ти предстоят трудности.Можеш ли бременна да стоиш до него, то ще пълзи, ще се опитва да ходи.Обръщам ти внимание, иначе ти си прецени.Сега ви моля да не ме нападнете - аз просто й обръщам внимание, решението си е тяхно.И го казвам не без основание - имам една приятелка, с която сме всеки ден заедно.Тя е изключително търпелива, направо е истинско перде, ама е луднала с две деца - едното на 1,5 год, а другото на 5 м.Просто, милата, като гледам как се мъчи и че това мъничкото постоянно стои само в количката, за да може тя да търчи по баткото.Тя само го кърми и го оставя, добре, че е кротичък и не реве много за внимание.Абе май много се отплеснах.........Разбра ми мисълта. Hug

# 56
  • Мнения: 122
Всеки сам си решава.Аз искам да имаме още две деца, но мисля че е още рано.

# 57
  • Мнения: 532
ако има кой да помага, няма проблем

# 58
  • Мнения: 6 390
Мисля че ще луднеш с толковаа малка разлика  Wink Mr. Green
От 3.г. до 5г. - ми се вижда най разумна  Wink

# 59
  • Мнения: 160
при моите деца разликата е 1год. и 4 месеца(второто не беше планирано,просто стана),но  и двете баби много помагат и на мен не ми е трудно на този етап

Общи условия

Активация на акаунт