Бързи здравословни въпроси и отговори – 31

  • 27 446
  • 737
  •   1
Отговори
# 450
  • София
  • Мнения: 9 919
може ли да препоръчате лека наколенка за многократна употреба - понякога ще я слагам, просто бинта е много неудобен и често пада.
ПП: Ще си правя ПКК скоро - кой тест за "ковид" да си пусна - нямам съмнение че съм го карал. Просто ми трябват 2 дни "гратис"

# 451
  • Мнения: 1 222
Здравейте,
През ноща на детето се откачила златната обичка и му е паднала, оказа се, че леко е разранила дупката отвътре? Sad
Сутринта беше подуто отзад, и имаше малко кръвчица, явно е нарана от закопчалката. Сега обаче има гной, не съм слагала обицата  цял ден и дезинфекцирах със спират и йодасепт. Преди малко сложих гентамицин.
Много се притеснявам. Някой съвет…? дали ще зарасне дупчицата, пробити са преди няколко месеца и преди три седмици сменихме медицинските със златни. Просто незнам как се е разкопчала до като е спала. Sad Дали ще и мине бързо възпалението? Хич не искам да и зарастне дупката.Sad Толкова гинискаше и им се радваше.
И на мен ми беше станало така. Пръсках Оксикорд по лекарска препоръка. Не знам дали го има още. Може би Цикатридината е подобна.
Зарастването на дупките е различно при всеки. Аз едното ухо си дупчих два пъти, защото докато ми мине възпалението дупката зарастна

# 452
  • Мнения: 747
Valerians, почти същото се случи и на моята дъщеря. След събличане на тениската, закопчалката разрани дупката, почиствахме, имаше малко гной, но за няколко дни всичко отшумя. Мисля, че няма да имате проблем, стига Тя все още да иска обеците. Защото моята изведнъж вече не иска и да чуе и не дава с пръст да пипнем да видим има ли още дупка.

Благодаря Ви!
Днес има още гной, но ще се оправи, силно вярвам, а дупката е зарастнала Sad. Пробвах много лекичко отпред, за да мога да вкарам в каналчето гентамицин, но не може. Тя дава да се пипа смела е Simple Smile. Дано наистина се оправи възпалението бързо!!!! Но за нова дупка незнам, вече ме е страх, а тя много си ги иска, по нейно желание ги сложихме.

# 453
  • Пловдив
  • Мнения: 40 746
Това лекарство дали е антидепресант?
https://apteka.framar.bg/01005263/%D0%B0%D1%82%D0%B0%D1%80%D0%B0 … B3-25-ucb-farchim

# 454
  • Мнения: 15
Не е. Успокоително е.

# 455
  • Пловдив
  • Мнения: 40 746
мерси. Всички подобни май свалят кръвното, нали?

# 456
  • Мнения: 15
Това не съм забелязала. Дъщеря ми е с ниско по принцип и го пие, не сме забелязали да го смъква повече. Може би е различно при всеки.

# 457
  • Варна
  • Мнения: 397
В рецептата ми пише 10 капки Вигантол дневно.
Който е наясно би ли дал мнение, наведнъж ли да се пият или на няколко пъти?
И има ли проблем това да се взима до пролетта/лятото без прекъсване?...

В тези времена и точно сега не ми се търси личен лекар...

# 458
  • Мнения: 11 833
В рецептата ми пише 10 капки Вигантол дневно.
Който е наясно би ли дал мнение, наведнъж ли да се пият или на няколко пъти?
И има ли проблем това да се взима до пролетта/лятото без прекъсване?...

В тези времена и точно сега не ми се търси личен лекар...

Да, наведнъж се вземат. Тъй като е мастноразтворим витамин е хубаво по време на хранене с по-мазна храна. Хубаво е да е до обяд, тъй като пречат на образуване на мелатонин и ако се приемат вечер може да попречат на съня(на мен не ми пречи приемам вечер). С вит.Д се приема и вит.К2, за да изведе излишния калций до костите и да не остане в меките тъкани. Хубаво е да се приема и магнезий.

До пролет/лято такава голяма доза не е уместно, може да се предозирате. Това е доза за запълване на дефицит, профилактична/поддържаща доза е 3-5 капки

# 459
  • София
  • Мнения: 1 363
Защо щракат ставите?
Синът ми, 8 г, се оплаква, че понякога му "пукат" коленете. Моето дясно коляно също, при всяко сгъване, чак ми е гадно като карам колело, примерно.

# 460
  • Мнения: 747
Здравейте,
През ноща на детето се откачила златната обичка и му е паднала, оказа се, че леко е разранила дупката отвътре? Sad
Сутринта беше подуто отзад, и имаше малко кръвчица, явно е нарана от закопчалката. Сега обаче има гной, не съм слагала обицата  цял ден и дезинфекцирах със спират и йодасепт. Преди малко сложих гентамицин.
Много се притеснявам. Някой съвет…? дали ще зарасне дупчицата, пробити са преди няколко месеца и преди три седмици сменихме медицинските със златни. Просто незнам как се е разкопчала до като е спала. Sad Дали ще и мине бързо възпалението? Хич не искам да и зарастне дупката.Sad Толкова гинискаше и им се радваше.
И на мен ми беше станало така. Пръсках Оксикорд по лекарска препоръка. Не знам дали го има още. Може би Цикатридината е подобна.
Зарастването на дупките е различно при всеки. Аз едното ухо си дупчих два пъти, защото докато ми мине възпалението дупката зарастна
Благодаря за отговора, за сега мажем с йодасепт маз и гентамицин, но дупката е няколко месеца и се надявам щом е зараснала вече отвътре Sad да изчезне и леко видимата дупчица птпред каро оздравее., и ако иска да и направим нова, незнам до колко е полезно и добр че това, обаче.
Само дано бурзо заздравее раничката и възпалениет отзад.

# 461
  • Пловдив
  • Мнения: 40 746
Защо щракат ставите?
Синът ми, 8 г, се оплаква, че понякога му "пукат" коленете. Моето дясно коляно също, при всяко сгъване, чак ми е гадно като карам колело, примерно.
от растежа.

# 462
  • Мнения: 39 306
Все пак може да пробвате да мушнете  отново медицинската обичка.

# 463
  • Мнения: 658
Здравейте искам да попитам някои ако е карал скоро Ковид с какви симптоми е бил?Има ли разстройство, като симптом? Благодаря

# 464
  • Мнения: 9 776
Здравейте искам да попитам някои ако е карал скоро Ковид с какви симптоми е бил?Има ли разстройство, като симптом? Благодаря

Май вече може да имаш всякакви симптоми и да си с ковид. Както и обратното - да имаш симптоми и да не си с ковид. Пълна каша.

Общи условия

Активация на акаунт