Подарък или пари, или и двете за сватба?

  • 5 543
  • 77
  •   1
Отговори
# 60
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Пари.

# 61
Ако можеш попитай младоженците.
Парите винаги са добре дошли за младото семейство,а ако искаш да им остане и нещо за спомен им подари и нещо дребно.

# 62
  • Мнения: 4 300
Цитат
Дали всичките 200 поканени са им близки?
Ако въпросът е продиктуван от моя постинг, отговарям - да, всички са близки. Може някои да са близки само на мъжа ми или само на мен, но пак са близки. Както казах, при нас това е една от причините да се въздържаме от сватба. Мъжът ми си празнува рождения и именния ден само с най-близките приятели /без роднини/ и то само с тези, които живеят в Бургас и винаги сме около 40-50 човека без неуспелите да дойдат ooooh! Стотици пъти правихме списъци за евентуална сватба и най-скромният резултат до момента е 180 души  #Crazy Направо кошмар някакъв  Embarassed

Reflex, Goldie,
Извинявайте ако съм прозвучала рязко.
Просто не мога да си представя да имаме 200 близки, наистина. Не че съм някакъв асоциален тип, но тази бройка надминава и най смелите ми представи за близост.

# 63
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Никак даже не си прозвучала рязко, аз първия път като правихме примерен списък -  #Crazy, но преди това вече бях празнувала доста празници на мъжа ми, та не бях толкоз шокирана, де  Wink По-скоро ме е яд на него, че хем не иска такава огромна сватба, хем не иска да подпишем сами, щото близките ще са огорчени и сме все в задънена улица. Та може аз да съм била по-рязка  Blush ама е заради него  Mr. Green Знам, че е меко казано странно да имаме толкова близки хора, но лека-полека взех да свиквам  Heart Eyes
Сори за офа  Embarassed

# 64
  • Мнения: 8 505
Reflex, Goldie,
Извинявайте ако съм прозвучала рязко.
Просто не мога да си представя да имаме 200 близки, наистина. Не че съм някакъв асоциален тип, но тази бройка надминава и най смелите ми представи за близост.

Честно казано и аз не мога да си го представя.На нашата сватба бяхме 20-ина души-наши приятели,заедно с нас и дребната (с роднините празнувахме отделно).

# 65
  • Мнения: 4 555
Аз вече си дадох мнението, но искам да попитам поддръжниците на парите като "подарък" - когато ходите на рожден ден пак ли парички "подарявате"?
От нашата сватба си спомням с умиление подаръците, които са ни направили, а парите дори и не помня за какво са били изхарчени. Ясно си спомням, обаче, как без всякакво допитване от страна на младоженците събраните пари бяха изброени от сватовете същата вечер като приход от мероприятието.  #Crazy
А ако младоженците например искат да си съберат сума за апартамент (онази част, която не им се отпуска като кредит), а вместо това получат десетки кафемашини, вази, свещници, картини, спални комплекти, тенджери и т.н. дублиращи се неща, половината от които самите младоженци отдавна са си купили сами, а другата половина никога не биха си купили, тогава какво става?
Това, че ти не си спомняш за какво сте изхарчили вашите пари не значи, че за всички останали това е без значение.
Няма универсален подарък. Едни искат пари, други нещо конкретно. И не е неудобно да се питат младоженците какво искат.  Сватбата не е рожден ден, че подаръците да са изненада. По-добре да се вземе нещо, което те искат, отколкото куп неща, които да се чудят къде да мушнат.

Ох, не знам защо така остро ми прозвуча мнението. Исках да го кажа съвсем нормално, а звучи, все едно се карам. Явно е от ПМС-а  Crazy Извинявам се...

# 66
Аз вече си дадох мнението, но искам да попитам поддръжниците на парите като "подарък" - когато ходите на рожден ден пак ли парички "подарявате"?
От нашата сватба си спомням с умиление подаръците, които са ни направили, а парите дори и не помня за какво са били изхарчени. Ясно си спомням, обаче, как без всякакво допитване от страна на младоженците събраните пари бяха изброени от сватовете същата вечер като приход от мероприятието.  #Crazy


От първата ми сватба много добре помня подаръците-дуралекс,дуралекс и пак дуралекс.От тогава намразих дуралекса #2gunfire.От втората сватба помня парите,защото ни свършиха страхотна работа.Купихме си необходими неща,а не си напълнихме къщата с ненужни дреболии.

# 67
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
По добре пари,защото почти всяко семейство има от сватбата си неща които се дублират и залежават нейде из гардеробите ,като евтини ютии ,тостери,или баналните комплекти чаши .

# 68
  • Мнения: 221
аз съм за парите- така ще си купиш това което ти е необходимо, а не да ти подарят 2 фритюрника, 3 миксера т.н..

# 69
  • Мнения: 8 917
Попитай ги най-открито  от какво имат нужда, или още по-добре  - дай им 4-5 варианта да избират от това, което може да си позволиш. Ако не стане така - то тогава пари Peace

# 70
  • Мнения: 5 682
 FlutterПредполагам, че щом като си ги попитала какво предпочитат не са ти казали пари, значи не предвиждат специално да събират парите от сватбата за нещо. Остава си вашето решение, но си мисля че задължително трябва да има и подарък. След време ще казват "Това ни е от..." и ще се сещат за вас. Аз лично за сватбата предпочитах подаръци, вярно е че някои се повтаряха, но все пак. От парите не ми остана нищо като спомен. Party

# 71
  • Мнения: 186
Или пари, или попитай младоженците.

# 72
  • Мнения: 1 809
Каквото предпочитат младоженците  Wink
На последните 3 сватби,на които ходих,все искаха парички,та това сме им давали.

# 73
  • Мнения: 6 164
Младоженците да кажат - ние си казахме пари, малко като в "Кръстникът"! Joy

# 74
  • Мнения: 397
Парите винаги са добре дошли за младото семейство,а ако искаш да им остане и нещо за спомен им подари и нещо дребно.
newsm10

Общи условия

Активация на акаунт