Не дава да го подстрижа...

  • 3 058
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 819
Пробвай при фризьор.Странно послушни стават, дори и най-дивите малчовци- там. Laughing
Абсолютно, по-съгласна не мога да бъда Peace

# 16
  • Мнения: 14 133
Пробвай при фризьор.Странно послушни стават, дори и най-дивите малчовци- там. Laughing
Така е!!!! Peace

# 17
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 186
Първият път заведох малкия на фризьор точно защото всички казваха "Там стават много по-послушни". Беше една седмица след годинката. Седя горе-долу, аз го държах, зяпа телевизия. Успяхме с прическата.
Вторият път батко му се прави на маймуна и го забавлява докато го постригвах в банята. Седя си на столчето и баща му го държа само за бретона.
Пробвай да използваш баткото Wink

# 18
  • София
  • Мнения: 6 173
От машинката не се плаши, но щом забръмчи и не е в неговите ръце, започва "война и мир", докато не я вземе  ooooh!

Моят син е същия. До сега съм го подстригвала три пъти с машинка. Но в момента, в който почне да му вибрира по главата спира да мърда толкова. Е не спира да се опитва да я вземе, но е значително по-кротък.

# 19
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Аз съм вдигнала ръце от всякакво подстригване Sad...нищо не помага - като види ножицата и настава ад!!!! Добре, че е хубава с дълга коса /вече и е почти до кръста/, та не настоявам вече...пък и търпи да я връзвам и да слагам разни фибички Wink.

# 20
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Бяхме със същият проблем Simple SmileКато видях, че няма да даде на мен и го заведахме на фризьор.Мислех, че ще пищи какъвто е срамежлив, но седна на стола като агънце.Каката го подстрига, а той само се усмихваше, даже и не помръдна.Препоръчвам ти да опиташ този метод Simple Smile

# 21
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Когато за пръв път трябваше да подстрижем Боби(изключвам подстрижката,която аз му напрdвих,като бебе....То направо си беше,бръснарско отмъщение моeто), беше някакъв кошмар.Стана точно така както го описваш ти.
Въртеше се като луд,не даваше никой да пипне косата му.
Моята кръстница,която ни е частният фризьор Laughingстоеше милата и непрекъснато повтаряше,че не иска да го подстригва,защото ще я намрази.
На дядо му,му хрумна идеята да се подстриже и той,въпреки,че нямаше нужда. Laughing
Та така.Първо подстригаха дядо му със машинка,а Боби наблюдаваше съсредоточено.
После дядо му го взе във него си и така малко по-малко го подстригаха. Grinning
По едно време нещо се дърпаше от машинката,та се почна само с ножичка.
Сега вече двамата със татко си ходят на фризьор и въобще нямам проблеми с подстригването му.
Чудя се обаче,как ще е със щерката? Tired
Ми,че тя сега не дава въобще да пипна косата и.С триста зора слагаме по-една две фибички.Как ли ще се държи,когато дойде момента за първата и подстрижка,не знам? newsm78

# 22
  • София
  • Мнения: 3 421
 И аз бях пускала такава тема за моят син.
Вкъщи се въртеше и не ми даваше да го подстригвам с ножицата(аз по принцип мога и добре се справям). Ако можете да си представите как съм го подстригвала - той тича и аз след него тичам и в движение го подстригвам. После естествено е надъвкан, как иначе...
 Реших да го заведа на фризьор да го оформят и да му оберат отзад с машинка вратлето - е, сигурно ни бяха чули през три квартала. Той се изпоти от рев, сополи, налепи се целият в коси и аз естествено също. Абе ужас. Така се наплаших, че следващото му подстригване, беше след цяла година. Отидохме с майка ми  - той седна в нея, завиха ги и двамата с престилката, а аз се правех на маймуна и така. Беше кротък и не плака.

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Олеее, сещам се аз каква бях като малка- такъв страх измах към ножицата, че в салона ревях и правех на смахнати фризьорките,  в чудо се виждаха с мен, така че напълно го разбирам детето. Особено при подстригване на бретона, струваше ми се, че ще ме порежат по челото и ще ми бръкнат в очите с ножицата ooooh!

# 24
  • Мнения: 3 271
И аз ще препоръчам при фризьор, с няколко проби ще уцелиш къде му е комфортно. Става по-бързо, това мисля е основен плюс. Преди това най-успешните ми опити са били в банята докато си играе с нещо. Но така или иначе беше трагедия до много скоро.

# 25
  • Мнения: 8 505
И дъщеря ми постоянно мърда,докато я подстригвам.Не я е страх,интересно и е и иска да гледа.Отнема ми около 30-40мин,за да я подстрижа що-годе прилично.

# 26
  • Мнения: 7 640
руса мацка- разсмя ме искрено!

защо не пробваш да го заведеш като зрител на фризьор с теб, да види, че не е страшно.
Може пък и да му се прииска да смени хипарството Laughing

# 27
  • Мнения: 512
Нищо не помага - и вкъщи сме пробвали, и на фризьор - пълна истерия е! Последната фризьорка си наряза пръстите до кръв с ножицата - от ужас да не го пореже докато той се мята истерично и пищи. Всеки път сменяме фризьорката по тоя повод...
Подготвяме го с дни по-рано, обещаваме и купуваме играчки за награда, взимаме го с нас да гледа как ние с баща му се подстригваме - нищо не действа, лудостта е пълна, мога да я сравня само с истерията по рязането на ноктите на краката(и там сме зле... Sad ).

Лошото е друго - аз бих го оставила с по-дълга коса, не ми е проблем, но той по принцип от бебе страшно много се поти (сменям калъфките на възглавницата му всеки ден - мокра е) и дългата коса още повече го изпотява... Лятото шапката му отвън е мокра, даже и козирката, налага се просто да го подстрижем, но сега ще го оставя така, не ми се преживява пак кошмарът "подстригване" без нужда...

Давайте още съвети, моля, готова съм всичко да пробвам и ще соъбщавам резултати! Благодаря!

# 28
  • Мнения: 967
Когато спи, едва ли ще е по-зле прическата, отколкото като се дърпа.
Заведи го няколко пъти на фризьор с таткото (ти го държиш, таткото се подстригва) просто да погледа и да види, че и на други им режат косите. Може просто и на екскурзия на мъжко постригване да погледа как ги постригват големите момчета.

# 29
  • Мнения: 136
а защо не пробваш машинка с представка отпред?Така никой няма да бъде порязан.Най- много да е неподстриган тук- там от мърдане.Обикновено им е интересно от къде идва звука  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт