Помощ, сколиоза!

  • 693
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 165
Здравейте, диагностицираха ме със сколиоза и с дископатии на 36 години съм, досега не съм имала сериозни оплаквания докато не родих. Предстои ми да се върна на работа след майчинството, но работата ми е като счетоводител и се притиснявам от болката в гърба и кръста дали ще издържа. Някой  да каже как се справя с това състояние ако професията му е на стол.

# 1
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 262
https://www.bg-mamma.com/?topic=1297524  - това е темата за дископатия Simple Smile И мен ме боли кръста и от него някъкъв нерв ми дърпа  левия крак и ме боли петата и никой не ми казва как да се излекувам и по лекари ходих и темата четох - казаха ми че санаториум помага и там ходих - така че не очаквай конкретен съвет, не знам дано някой да отговори Simple Smile

# 2
  • Мнения: 10 760
И мен ме диагностицираха с двойна сколиоза на 33 години... Ходих на рехабилитация, научих там разни упражнения. Има и много клипове в нета. Ако се правят редовно упражненията, помага много. Ама редовно - всеки ден, през ден. Аз не съм постоянна обаче... И ходя на лечебен масаж при кинезитерапевт. В смисъл при някой с образование, а не просто изкарал курс за масаж. Наистина е лечебен масажа, много ми облекчава болката до след време и после пак. Абе упражнения си трябват за сколиозата.

# 3
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 262
Ели-Мели, споделете някое упражнение Simple Smile
Правих различни упражнения в санаториума и ме заболя гърба много а петата съвсем - направо взех да куцам Simple Smile Знам че помагат упражненията но още не съм намерила моите - ще търся и масажист за сега разчитам на ММ за тази работа Simple Smile

# 4
  • Мнения: 10 760
Тези упржнения правя аз.



https://youtu.be/10BJ5B3FM4I

# 5
  • Мнения: 1 408
Препоръчвам консултация с Любомир Иванов. Избавих се от болки в кръста благодарение на програма, изготвена от него, помогна и на моя приятелка пак с болки в кръста и лека форма на сколиоза. Трябва обаче постоянство и съответните упражнения да станат част от начина на живот. Мажаси, санаториуми и лекари дават временен ефект.

# 6
  • Мнения: 165
Препоръчвам консултация с Любомир Иванов. Избавих се от болки в кръста благодарение на програма, изготвена от него, помогна и на моя приятелка пак с болки в кръста и лека форма на сколиоза. Трябва обаче постоянство и съответните упражнения да станат част от начина на живот. Мажаси, санаториуми и лекари дават временен ефект.
За мое щастие днеска направих снимка и нямам никаква сколиоза. Сложиха ми диагноза без снимка.

Общи условия

Активация на акаунт