Интериорен и екстериорен дизайн по аматьорски - тема 75

  • 45 580
  • 757
  •   1
Отговори
# 690
  • Sofia
  • Мнения: 2 375
Толкова ли е труден обратния вариант: ъглошлайф с диамантен диск и да се свали надигнатото, вместо да се изравнява със саморазливна , с което пък и се вдига малко нивото?

# 691
  • Мнения: 23 418
Толкова ли е труден обратния вариант: ъглошлайф с диамантен диск и да се свали надигнатото, вместо да се изравнява със саморазливна , с което пък и се вдига малко нивото?
Това ще е ище
по-голям дерт.А и по-скоро си представям,че подът е на малко места денивелиран и ще е по-лесно да се сложи мазилка.С този шлайф ще е бавно и мръсно.Саморазливната по дифолт ще иде там, където е ниско нивото, няма да се напласти във височина, за да стане денивелация.

# 692
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 727
Според мен са еднакво неприятни и двата сценария. Ново строителство, да се коригира замазка... Ясно че е направена тип конфекция - на конвеир всичко, но все пак е кофти да се оправя замазка. Не го казвам просто така, а като лице препатило от катастрофалната замазка в новия си дом. Според мен, най добрия начин е да се махне ламината, да се положи тънък филм саморазливен филм от кивелираща смес. Хем евтино, хем и не е съпроводено с куп къртрне ицапане, а ефекта ще е същия.

# 693
  • Мнения: 10 808
Коя смес предлагаш?

# 694
  • Мнения: 8 229
Според мен са еднакво неприятни и двата сценария. Ново строителство, да се коригира замазка... Ясно че е направена тип конфекция - на конвеир всичко, но все пак е кофти да се оправя замазка. Не го казвам просто така, а като лице препатило от катастрофалната замазка в новия си дом. Според мен, най добрия начин е да се махне ламината, да се положи тънък филм саморазливен филм от кивелираща смес. Хем евтино, хем и не е съпроводено с куп къртрне ицапане, а ефекта ще е същия.
Саморазливната прави равно ниво, а може да се наложи минимално запълване на неравностите (не изравняване на ниво в помещението), защото пред балконската врата може да се окаже, че не случайно има "дупка", ако напълно се изравни нивото, може и да не се отваря... В ново жилище първо се изравнява (колкото може, според нивата на вратите) пода и после се слагат настилки и мебели... В случая е приложимо изчукване на някои гърбици и позапълване на някои дупки.

Момичета, пак избягахме от "дизайн" и отидонме на технически въпроси по ремонти Thinking

# 695
  • Мнения: 23 418
Аз да попитам;
-някой лепил ли е декоративни  тухлички , сложно ли е?
-имате ли опит в шумоизолация, която да е максимално тънка?
-тези пана, които сега са модерни(вертикални летви), могат ли да се режат по точен размер и как?
Скрит текст:

# 696
  • Мнения: 41 961
- не съм и не знам. Не ми се вижда сложно, но не знам. А и има много видове - отделни тухлички, цели пана, пластмасови пана с имитация...
- съжалявам, ама тънката изолация за мен е оксиморон. Когато ми строяха апартамента си платих за ударна изолация (полага се над плочата, на пода на съседите). Беше 2 или 3 см, не помня и съвсем не е изолирано идеално. Има някакъв ефект, но си се чува. За акустичен шум мможе и да има някакви хай-тек с различни слоеве, ама пак ще са поне някакви сантиметри. И ще са скъпи.
- тези пана струват много пари, а спокойно можеш да си ги направиш сама - купуваш дървени летви от магазина, байцваш и лакираш, после боядисваш стената черна и лепиш отгоре със силикон. Равната дистанция се получава с летва за шаблон. И не знам колко още ще са модерни и как се чисти между тях.

# 697
  • Мнения: 787
Аз се включвам за "вертикалните летви", от които за сега се отказах: наричат се мдф ламперия; в София ги гледах във Флор Декор и в  pervazite.com. препоръчвам първите, защото при тях са мдф за 250 лв кв.м., докато при вторите има и пдч за 600 лв. Кв.м. и са по-грозни. Иначе за сега се отказах, защото има 19 цвята и нито един не ми се вързва.
Каня се или да накарам мебелна фирма да ми ги направи по някакъв начин от избран от мен цвят, или да избера някаква друга ламперия, пак дървесна, но не на такива ленти.
Иначе ти ги режат както пожелаеш.

# 698
  • Мнения: 23 418
Имам една стая със скосен покрив и трябва да се зареже под наклона на покрива.Детска е, но искам да я направя вече за тийн.Едната външна стена искам да ѝ сложа някаква облицовка, може и памперия някаква, искам да не е латекс, че малкият много я очуква там, защото е леглото и е ниско.
Gebura, сподели за ламперията като измислиш добър вариант.
Иначе детето иска една стена с тухлички да бъде, харесва му.Мислех си аз да ги налепя, бива ме, но нямам идея ще се справя ли.
Умувам го още.

# 699
  • Мнения: 1 209
Допълвам за ламперията. Нашата е голямо парче МДФ, след това редени летви, след което са боядисани с боя байц. Всичко направено от мебелистите.
П.П. Събират прах, не е много кеф да се чистят.

# 700
  • Мнения: 23 418
Допълвам за ламперията. Нашата е голямо парче МДФ, след това редени летви, след което са боядисани с боя байц. Всичко направено от мебелистите.
П.П. Събират прах, не е много кеф да се чистят.
Имам щраусови пера, с които чистя такива елементи, мн.добре чистят.

# 701
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 727
Баумит

# 702
  • Португалия
  • Мнения: 4 459
Аз да попитам;
-някой лепил ли е декоративни  тухлички , сложно ли е?
колкото е сложно всяко зидане- трябва да имаш все пак  някаква представа какво правиш
зависи и какви точно ще са тухличките,колко дебели, от какъв материал,с какво лепило/ или пък ,ако са истински-има си готови смеси за лепене /
-имате ли опит в шумоизолация, която да е максимално тънка?
за къде?-таван,под,стени??
каквато и да е,освен ударен шум, може да бъде тънка,но трябва да е от влакнест материал-разпространението и поглъщането на звук се мери в ламбди, и колкото по-дълги влакната на настилката/материала, толкова повече поглъща

# 703
  • Мнения: 23 418
Искам да я сложа чебду двете детски стаи, доста се чува шум чрез общата стена.Но искам минимална инвазия, няма да правя голям ремонт.

# 704
  • Португалия
  • Мнения: 4 459
Искам да я сложа чебду двете детски стаи, доста се чува шум чрез общата стена.Но искам минимална инвазия, няма да правя голям ремонт.
и на стена, и на таван/в къща/ сме правили с този материал

тук го водят гео текстил- представлява нещо като дреп от различни видове влакна
след дълго проучване,поради ненавистта ми към каменната вата, се спрях на комбинация от различни плоскости +този гео текстил

Общи условия

Активация на акаунт