Интериорен и екстериорен дизайн по аматьорски - тема 75

  • 45 369
  • 757
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 22 856
Подкрепям съвета да се внимава при определяне на височината на изводите на душа. И ние не го преценихме навреме и по тази причина се наложи да се откажа от така желаните черни прибори в банята. Изборът се стесни много и нямаше опция, която да ни устройва.
Отделно от това е изключително важно да имате вече купени смесителите и конзолите за душа, защото в момента няма стандарти и трябва да се знае кое как ще се монтира в последтвие, има ли части за вграден монтаж.От това зависи кой и кога , как ще лепи отгоре плочките.

# 91
  • Мнения: 229
Имам въпрос за латекса crown paints. Благодарение на темата се спряхме на него и Весела от магазина ни каза, че в нашия случай по-добре да вземем бял грунд на боро, но не е сигурна точно кой е той. Сега се чудя кой е този бял грунд в баката или тубата? Слагам две снимки

Или


В уницем ми казаха, че е първото, но мен ме гложди.

# 92
  • Мнения: 39 309
Да, първият е бял. За по- сигурно отидох и проверих нашия.

# 93
  • Мнения: 9 776
За първа боя върху нова шпакловка наистина се препоръчва грундиране, за да не попие латекса в стените и да трябва да правите повече от 2 ръце. Просто грундът е по-евтин от латекса. Аз нова шпакловка съм мазала с розовия Боро грунд, то не стои розово на стените. Може вместо с грунд да се мине с разреден латекс, ама не си струва, според мен.
Също така е добре да се мине с грунд и в още 2 случая:
1) Пребоядисване на тъмна стена в светъл цвят.
2) Боядисване с качествен латекс върху ширпотребски с неизвестно качество.

Голдиш, ако имаш възможност да си купиш тестерче(та) за проба, е най-добре. На гипскартона в магазина и на тамошната светлина е различно от стена в къщи. На мен дори в различни стаи с различна осветеност цветът варира малко. Давам и пример - един от неутралните цветове High end (мисля) в южна добре осветена стая ми е сиво-бежово през деня, а вечер на изкуствена светлина си го виждам съвсем чисто сиво. Цвят магнолия през деня на добра дневна светлина е по-тъмен, отколкото вечер на изкуствена светлина - тогава е по-светъл.
Покривността е чудесна, както и на допир - няма нищо общо с леко-меко-пастело и подобни.

Надявам се да останеш доволна, сподели после впечатления.

# 94
  • Мнения: 229
За първа боя върху нова шпакловка наистина се препоръчва грундиране, за да не попие латекса в стените и да трябва да правите повече от 2 ръце. Просто грундът е по-евтин от латекса. Аз нова шпакловка съм мазала с розовия Боро грунд, то не стои розово на стените. Може вместо с грунд да се мине с разреден латекс, ама не си струва, според мен.
Също така е добре да се мине с грунд и в още 2 случая:
1) Пребоядисване на тъмна стена в светъл цвят.
2) Боядисване с качествен латекс върху ширпотребски с неизвестно качество.

Голдиш, ако имаш възможност да си купиш тестерче(та) за проба, е най-добре. На гипскартона в магазина и на тамошната светлина е различно от стена в къщи. На мен дори в различни стаи с различна осветеност цветът варира малко. Давам и пример - един от неутралните цветове High end (мисля) в южна добре осветена стая ми е сиво-бежово през деня, а вечер на изкуствена светлина си го виждам съвсем чисто сиво. Цвят магнолия през деня на добра дневна светлина е по-тъмен, отколкото вечер на изкуствена светлина - тогава е по-светъл.
Покривността е чудесна, както и на допир - няма нищо общо с леко-меко-пастело и подобни.

Надявам се да останеш доволна, сподели после впечатления.

Аз обаче не избирам от стандартните цветове, а от цялата карнетка 😁 Затова няма как с тестери. Ни ще почнем от по-светло и после ще добавя капки, ако трябва. Поне е много отзивчива. Ще ви кажа как е станало после.

# 95
  • Мнения: 9 776
Аз сега се връщам от магазина, че ми предстои боядисване на една стая.
Оказа се, че точно 2 от цветовете, които си бях избрала (тъмно сини, много специфични), вече ги няма и няма да ги внасят, защото са от серията Period colors, специфични британски класически цветове, които не се търсели. Имат останали определени наличности, но нови няма да внасят. Предложи ми да ми тонира, но аз съм консервативна и исках фабрично тониран цвят, че и с тестер. Laughing
Нищо де, пак си избрах 4 тестера, да видя как ще ми стоят на стените. Тъмносиньо за едната стена искам и светлозелено/бледо зелено за останалите. Така си го представям. Взех 2 бледозелени тестера и един по-наситен, да си избера.

# 96
  • Мнения: 118
С уговорката, че за мен е първи ремонт и може би ще е излишен съвет, но да си кажа...
Аз също купих боя Crawn, на теория се подготвих  и дадох инструктаж на майсторите.
Обаче се наложи да пребоядисаме почти навсякъде, защото те така бяха разрешили, че ми остана повече от 1/3 та от закупените боя и стоеше на петна.
Дори след втория бояджия аз пребоядисах по -видимите стени, защото те не могат да работят с гъста боя.

Та, аз също много харесвам боята, даже точно серията Период използвахме за стените, но май и полагането е също толкова важно.

# 97
  • Мнения: 9 776
Аз винаги съм си боядисвала сама и съм следвала инструкциите - без разреждане или със символично такова. Гъста е боята и затова е толкова покривна. Майстори не могат да повярват, че с 1 кутия от 2,5 литра ще боядисат 1 стандартна спалня на 2 ръце.
По инструкции - 35 квадрата покрива, мисля на 1 ръка. Но моят опит е този - 1 кутия за спалня до 12-13 квадрата. И остава малко за корекции, ако се наложи някой ден. За стандартен хол около 18-20 квадрата купувах от големите 5 литрови кутии (ако имаше такива за конкретния цвят, няма от всички цветове)или 2 малки кутии.

В магазина винаги са ме предупреждавали да не правя рядък айрян, боята е гъста като палачинково тесто и така си е перфектна.

# 98
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 771
Някой знае ли къде мога да поръчам подобни щори ( в ляво на снимката)?

# 99
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 751
В огромна чуденка съм как да направя детската. Бели мебели, бели стени. Дали пък да не сложа цвят зад мебелите, латекс ли да е или тапет? Или просто стикери някакви.Мебелите са основно на срещуположни стени - и на двете ли цвят? Еднакъв ли да е  или различен. Ще ми се да е в розово и мента или розово и тюркоаз. Тексил подходящ ще намеря може би, но килима... Онлайн разгледах каквото можах, килим не харесах. Да не прекалено детска, но все пак да е детска. Тя вече е по-голяма, не ми се вързват котенца и меченца, но пък се радва на детското. Иска балерина. До края на седмицата трябва да реша. Че и да купя.

# 100
  • София/Варна
  • Мнения: 1 428
Предложи на детето и то да си хареса. Моето малкото е на 11 и само си избира мебелите. Гледаха и ровиха заедно с батко си, което ме спаси от ровене и гледане мен. И двамата си харесаха коренно различни мебели. На големия мебелите са по мой вкус, на малкия не са, но важното е, че той си ги харесва.

# 101
  • Мнения: 4 399
+1 към горното мнение.
Моята ''прагматична'' Thinking  девойка започна с избора на ... картина Flushed Close.
 Принципно винаги съм позволявала пълна свобода  за изява: рисунки от вътрешната страна на вратата (бяла беше), плакати, арт акценти по мебелите и каквото и хрумне.  Децата  минават  на скорост през различни периоди докато израстват , а аз предпочитам нейната си стая да  я чувства наистина своя вместо да е  идеална за мен.
 Дали по тази причина не знам , но останалата част от дома ни се оказа напълно пощадена.

Последна редакция: чт, 30 сеп 2021, 14:39 от mamamari

# 102
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 771
Поне не са ви поискали цвят галакси.
Никой ли не знае къде мога да си поръчам щората от последнта снимка дето съм я постнала. Пак е за детето за стаята.

# 103
  • София
  • Мнения: 1 423
Titina, по разни чужди сайтове съм гледала подобни, те са си ролетни щори, но с перфорация. Май Night city се казваха.

# 104
  • Мнения: 249
Момичета, попаднах в нета на двойни римски щори - първия пласт от прозрачна материя, а втория от слънцезащитна. Чудя се удобнен ли би бил за ежедневно ползване такъв вариант - ако някой има опит - моля да сподели.

Общи условия

Активация на акаунт