Грешно ли е да давам и от двете гърди

  • 2 420
  • 59
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 521
Аз бих искала да си продължа така, спокойна , че бебо се нахранва, но и да успявам понякога да изцедя количество достатъчно за едно хранене, ако ми се наложи да изляза.

E predniq den sled wsqko kyrmene si cedish i si sybirash za 1-2 qdeneta.

# 16
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 933
Аз кърмя от двете гърди от началото, та до сега. Не знам какво е това колики.   Laughing

# 17
  • София
  • Мнения: 7 097
Кърмих Калина 8 месеца и през цялото време й давах и от двете гърди. Аз също не можех да изцеждам нищо след кърмене нито на ръка, нито с помпата, но не защото нямах кърма, а просто не можех да се справя и това си е... #Cussing out Само се изморявах ужасно от усилието  Sick Калина си наддаваше идеално, а като се отби /защото тя самата отказа да суче повече/ един месец не можах да си спра кърмата.

# 18
  • Мнения: 819
Здравей,мила.Аз кърмя моето сладкишче винаги и от двете гърди,въпреки,че вниаги лявата ми е правила проблеми...запушване и др.Затова мисля,че е редно да си го кърмиш съвсем спокойно и от двете.А що се отнася до млякото,аз лично яко се подувам,като си маправя комбинация от мед и мляко,а също и като ям шоколад,ама той не е много за предпочитане.А,яки също,зелена салата.Зелен лук.А ти сигурна ли си,че нямаш мляко,щото и аз така си мислех,а пък бях подута навремето и по чудо се разминах с големи проблем newsm17и!!!!!

# 19
  • Мнения: 2 829
Аз също още от началото  давам на бебо да суче и от двете гърди и не знам какво е колики. Само не мога да разбера логиката на твоя педиатър- да ограничиш кърменето и да дохранваш с АМ, излиза че просто вместо да приеме 100 гр. кърма е по-добре да му дадеш 100 гр. АМ. Аз доколкото знам от АМ бебетата е по-вероятно да затлъстеят отколкото от кърма....
Мисля че ти сама си усещаш кое е правилно...
Кърми си детето без да се притесняваш, аз отдавна съм забравила да гледам часовника, когато поиска детето яде, понякога само от едната гърда, по-често и от двете.
Всичко най- от мен  Grinning

# 20
  • Мнения: 559
Вече сме на 2 месеца и сме наддали почти 3 кг., но от самото начало аз го храня и от двете гърди, пробвала съм да изцедя нещо с помпа или на ръка, но почти нищо- няма и 10 гр. след кърмене. На последната консултация педито каза да ограничим храненето и да давам само от едната гърда и да редувам, но малкия не се нахранва и часовете за кърмене от 3-3.30 се скъсяват на 2.30, а ако иска още каза да давам адапте. Аз опитах с редуването , но с добавката -не. Мислите ли , че мога да направя нещо с което да стимулирам повече мляко и да редувам гърдите, както и да изцеждам нещо, защото само това е единственото неудобство от кърменето, ако ми се наложи да изляза. Храненето и от двете гърди едновременно, отразявали се на коликите при бебчетата?
Направо нямам думи  Shockedтя тази педиатърка наистина ми се струва, че не е нормална #Crazy. За какво да даваш адапте?????? newsm78 Моят съвет е да си кърмиш на поискване, щом иска от двете гърди, кърми го от двете. Ние вече година и два месеца се кърмим от двете, много рядко се случва да  ми откаже втората. Не се притеснявай, остави детенце да те ръководи, ииииииииииии никакво адапте. Успех и да сте здравички  bouquet

# 21
  • Мнения: 2 019
аз съм давала и от двете

# 22
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 532
Днес стават пет месеца от както кърмя Божи и винаги давам двете гърди-грешно или правилно така правя и няма проблем!

# 23
  • Мнения: 566
И аз давам и от двете, даже ги редувам по 1-2 пъти че малкия хапе

# 24
  • Мнения: 867
И аз давам от двете. Понякога само едната, ако се нахрани. Ако иска още давам другата. Но пък адаптето ме разби. Каква е логиката хем да си стимулираш кърмата, хем адапте, нещо не разбирам. и защо да е грешно тъкмо ще стимулираш. Но според мен няма нужда от лактогонен чай само да си докараш хиперлактация.
Тя природата си знае работата, ма ние все по-умни се изкарваме.

Прави си каквото ти сметнеш за добре, довери се на инстинката си.

# 25
  • там някъде около Пловдив
  • Мнения: 236
Не не е грешно!Аз давам от двете още от самото начало!

# 26
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Бебето си е наддало супер, продължавай все така. Как така ще дадеш едната гърда, другата ще си е пълна и ще дохранваш с адаптирано. След 3 месец почват да качват по малко. Аз кърмих 11 месеца от двете гърди винаги. А и твоето и си прави нощна пауза и сукане на 3 часа и нещо, идеално му стига и моята беше така. Като имахме скок в растежа почваше да суче на 2 часа или по - малко, но това само за 2-3 дни и после пак си правеше по- големи интервали.

# 27
  • Мнения: 329
Продължавам да си давам и от двете, само понякога нощем ако се събуди заспива само с едната, ще опитам изцеждането и събирането на кърма от предния ден. Мисля, че четох в някаква тема, че кърмата може да се съхрани в хладилник от предния ден и не е вредно за бебчо.

# 28
  • София
  • Мнения: 277
аз да се присъединя към мамите, дето кърмят и от двете...освен всичко казано до тук четох, че децата, хранени и от двете имали по-високо IQ  Laughing не зная каква е връзката, но...щом е така супер а за изцеждането аз също имам проблеми с изцеждане и преди и след това, но можеш да опиташ докато кърмиш от едната да изцеждаш от другата...тогава рефлексът е по-силен. за увеличаването на кърмата - слагай бебчо по-често и пий лактогонен чай - аз си купувам от този българския - 80 стотинки и имам много по-голям ефект от чая на Хип. Успех!

# 29
  • Мнения: 5 178
Привет кърмещи мамчета,
и аз започнах да давам от двете гърди въпреки, че педито каза да започваме с адаптето.. аз започнах да изкуквам на темата гладно ли е моето бебче..
С помпата или на ръка и аз почти нищо не изцеждам, а гърдите ми са твърди и топли.  ooooh!
имам към вас два въпроса
1) как се казва българския лактогонен чай, който ползвате
2) какви помпи сте използвали/използвате за изцеждането

Общи условия

Активация на акаунт