Брутално разстройство, МОЛЯ СПЕШНО

  • 8 262
  • 23
  •   2
Отговори
# 15
  • Мнения: 22 867
А и двете, Имодиум и Лопедиум са с една и съща съставка: лоперамидов хидрохлорид (loperamide hydrochloride) от различни производители. Но действително действат в по-леки случаи.

# 16
  • Мнения: 11 339
A как е детето днес?

# 17
  • Мнения: 5 273
Детето ви или вие за първи път ли се сблъсквате с диария?
Диетата е препечен хляб, ориз, оризова вода, както и лекарствата, които са ви казали по-горе. Варен картоф може също. Киселото малко действа различно, при мен например не действа затягащо.
Надявам се бързо да се оправи.

# 18
  • Мнения: 633
Надявам се вече да се е оправил и да няма нужда да пишем повече. Но ми прави впечатление колко много различни лекарства сте давали за температура. Не ми изглежда препоръчително, по-добре внимавайте и не прекалявайте, само ако се чувства наистина зле от температурата, когато е над 38 С. И антибиотик не бих включвала без лекарско предписание.

# 19
  • Мнения: 765
Билката Червено подъбиче помага много!
Знам, че ампула Гентамицин два - три дни /да се изпие/ също помага!

# 20
  • Мнения: 11 339
Много хора смятат, че ампула Гентамицин е решение, но това е като "атомна бомба" за червата. Гентамицина не се усвоява орално и преминава през целия храносмилателен тракт избивайки наред. Да, ще избие лошите бактерии, но загиват и полезните. Загива всичко. Следва дисбиоза, която ще трябва да се възстановява поне половин година. И никой не дава гаранция, че новия микробиом ще е добре за конкретния човек. Дисбиозата си е диария с месеци. По-добре не го правете.

# 21
  • Мнения: 765
Много хора смятат, че ампула Гентамицин е решение, но това е като "атомна бомба" за червата. Гентамицина не се усвоява орално и преминава през целия храносмилателен тракт избивайки наред. Да, ще избие лошите бактерии, но загиват и полезните. Загива всичко. Следва дисбиоза, която ще трябва да се възстановява поне половин година. И никой не дава гаранция, че новия микробиом ще е добре за конкретния човек. Дисбиозата си е диария с месеци. По-добре не го правете.
Сигурно сте права, но лекари изписват това, така че...

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
Сега е есен - нар, райски ябълки или мушмули, това ако не искате лекарства.  Чай от шипка също става.
Аз години наред страдах от разстройства и свикнах със следното лечение - в четвърт чаша вода капвам 4-5 капки йод (това го правя аз, не препорйчвам и не давам рецепти)

# 23
  • Мнения: 6 893
Същата рецепта зная от майка ми, но тя казваше в чаена чаша вода до 3-4 капки йод, за да не изгори лигавицата.
Карах този вирус преди месец, пих и йод, но го повърнах този път, не зная защо. Беше много зъл - повръщане, силна диария и Т 38,5, но мина за 3 дни. Оправих се с ентерол 3х1, смекта 3х1, стоперал хидра 3х1 за рехидратация и много строга диета, каквато дават в инфекциозната болница - сухари, солети, обикновени бисквити и преварена вода.

Общи условия

Активация на акаунт