Сполучливи имитации на маркови парфюми - 40

  • 55 790
  • 742
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 8
И аз направих малка поръчка от Зак: Black Orchid, Tobacco Vanille, Lost Cherry и Intense Cafe.
Black Orchid не за първи път го купувам, уникален е. Tobacco Vanille ми беше интересно как са го направили и мога да твърдя, че доста добре са го изпипали. Страхотен аромат, трайността също е супер. Изгубих бройка на комплиментите, които получих заради парфюма.
Lost Cherry и Intense Cafe бяха разочарованията от поръчката. Lost Cherry ми мирише на пластмасова четка за коса. Звучи абсурдно - знам. Intense Cafe отначало има отвратителна нотка на бира, но с течение на времето се доближава до оригинала. Въпреки това не бих казал, че е най-успешната имитация на Intense Cafe.

# 226
  • Мнения: 2 444
Black Orchid на Мартинез е страхотен,много ми хареса.Имам запаси на други марки,но другия път ще заредя поне 2 бройки,страхотен опияняващ аромат.Имах преди мисля на Мартин Лайън,не ми хареса изобщо,на Заг не съм пробвала.
Да ви кажа,Erba Pura на Заг грам не ме разочарова.Страхотен опияняващ аромат.Обаче,какво ми направи впечатление,в топли помещения избива мускусната нотка,лееко мъжкарее,на дами които не харесват "дървесина" може би ще им дойде в повече.Навън обаче, в хладно време е невероятно топъл,секси и завладяващ.Имах имитация на Екла и Мартин Лайън,тази няма нищо общо.
В тази връзка,четох че,откакто Xerjoff е поел аромата от Sospiro,го е направил по-остър,дървесен и плодов.Та,може би различните фирми имитират различна версия на парфюма.

За Прасковата на Заг колко комплименти отнесох,не е истина.Тоя парфюм е също толкова странен,още не мога да схвана в какво време е най-добре да го ползвам.Всеки ден все едно нося различен парфюм.Като че ли в топлото време се развива по-добре,но пък хладното време изважда секси нотките от него...ThinkingGrinning

# 227
  • Мнения: 22
Преди време бях взел,Kouros YSL от The Moon.Запомних аромата, но…Направо слаб и нетраен. Поне за мен.Щом ги усещам, по-слаби от Рефан,преценете сами.
Наскоро пръснах Kouros от Le Parfume.Напълно усетих парфюма и много траен.Наистина се насладих.
Пробвах Midnight Oud (арабски) - Парфюм, но залепва като масло,което няма измиване,слаба протекция.Но само аз го усещах много. Представят го като клонинг на Interlude Amouage.
Незнам колко прилича,но по-отвратителен парфюм не съм срещал.Няма да описвам началото,след първия час се усеща топъл класен и изведнъж те удря някаква сладка
Нотка,която свят ми се върти.Не мога да я понасям точно тази сладост.След това отново дадох шанс на Арабски клонинг на познат аромат и Трагедия.
Вярвайте ми,не искам да чуя за Арабски версии и съм благодарен че имаме Наши наливни аналози,които се справят отлично.
Разберете ме,не искам
Да правя реклама,но засега само от тях съм Доволен!

Последна редакция: пн, 11 окт 2021, 01:25 от cega

# 228
  • София
  • Мнения: 1 782
Страхотна история имам аз с на Гиза прасковата Joy. Праща ми мила съфорумка отливка от Гизината праскова, получавам аз и вдъхвам от капачката на шишенцето, хм...мирише приятно, на сочен плод, но не тествах на кожа. Иииии, отивам един ден на спорт, ставам сутринта, пръскам си 3-4 фъса от нея и тръгвам....и ОМГ....ужасния ужас! Един час тренировка щях да умра, за мен и върху мен усещам немито тяло, напръскано с нещо прасковено, чак на немит ЖПО Joy не знам дали мирише, но на мръсно тяло /не мръснишко/ да! Един час се притеснявах останалите трениращи да не си мислят че аз съм немитото тяло Joy. Прибрах се и директно в банята да отмия това нещо. За късмет, елекът с който бях, се е допирал до кожата ми и излъчваше няколко дни, до като разбера от къде ме преследва тази ужасна миризма. Размених аз тази отливка, като измих рафта в шкафа където стоеше, че излъчваше и от там. С други думи....категорично не е моят аромат това, чак ми стана любопитно дали оригиналът и той е такъв мръсен и потен....

# 229
  • Мнения: 76
За тези, които се интересуват от Afnan Souvenir Floral Bouquet, спряган за копие на Делина 😊, има го в Нотино за 68лв, аз го поръчах от немския, дано не се разочаровам 😊
Аз също си го поръчах и вече е при мен. Имам оригинала в този му вариант https://www.notino.bg/parfums-de-marly/darley-royal-essence-deli … pakovka-za-zheni/ и Afnan Souvenir Floral Bouquet, смело мога да заявя, че тази арабелка е страхотна, като трайност е даже по добра от Delina - та, като аромат, се доближава на 90 %, че и повече.

# 230
  • Мнения: 2 028
Може ли няколко думи как го усещате, не като копие( не познавам оригинала), а като аромат? Също трайността добра ли е? Имам един ваучер от Нотино, който ме зове да го оползотворя в тази покупка, но като знам, че имам пълен шкаф с оригинални парфюми и накрая пак ползвам има-няма 5-6 бр. и ми става ужасно гузно.

# 231
  • София
  • Мнения: 1 782
ina-mina - трайноста е много добра, излъчването също. Делина е роза, млада и свежа, сочна и мощна. Ако харесвате роза е вашият аромат, обсебващ е.

# 232
  • Мнения: 2 028
Свежа и леко метална като Montale Roses musc или тежка и локумена като Nina Ricci Lextase Rose Absolue? Май само тези рози имам. Joy Май повече ще се доближи до Монтала. Thinking

Последна редакция: пн, 11 окт 2021, 13:01 от ina-mina

# 233
  • Мнения: 76
Свежа и леко метална като Montale Roses musc или тежка и локумена като Nina Ricci Lextase Rose Absolue? Май само тези рози имам. Joy Май повече ще се доближи до Монтала. Thinking
имам  и Montale Roses musc, Delina за мен е съвсем друга бира Satisfied, нямат нищо общо. Delina, за мен е свежа и по топла и леко ванилова роза и не е така студено - метална роза.

# 234
  • Мнения: 2 127
РуСа-Мамма,, мъжът ми ползва One million на Пако Рабан. Засега само него мога да посоча от Заг.

# 235
  • София
  • Мнения: 2 092
Днес си получих Белугата, плюс някои други нещица, от Гиза. Ах, тая Белуга, как моментално се вгради в кръвта ми просто! Такъв изящен аромат, а от колко отдавна си мечтаех за нещо подобно. Интересно, усещам почти всичко - и ванилията, и пудрата, и кожата, и останалото, но при мен всичко се обединява в едно общо звучене: на току-що намокрена пръст. Знаете, лятото, когато завали дъжд, как ухае първата минута, на мокра пръст. Това е най-любимият му аромат евър, останал от детството ми, когато играехме с братовчедките ми в градината. Завалеше ли, не можех да се надишам, сякаш не можех да си напълня дробовете с него, не ми стигаше.
Обаче има друго, което ми е странно. Ароматът, макар и силен, но стои близо до кожата ми, а на мен ми се иска цял свят да го усеща! Момичета, които имате Белугата на Гиза, и при вас ли е така?

# 236
  • Мнения: 489
Днес си получих Белугата, плюс някои други нещица, от Гиза. Ах, тая Белуга, как моментално се вгради в кръвта ми просто! Такъв изящен аромат, а от колко отдавна си мечтаех за нещо подобно. Интересно, усещам почти всичко - и ванилията, и пудрата, и кожата, и останалото, но при мен всичко се обединява в едно общо звучене: на току-що намокрена пръст. Знаете, лятото, когато завали дъжд, как ухае първата минута, на мокра пръст. Това е най-любимият му аромат евър, останал от детството ми, когато играехме с братовчедките ми в градината. Завалеше ли, не можех да се надишам, сякаш не можех да си напълня дробовете с него, не ми стигаше.
Обаче има друго, което ми е странно. Ароматът, макар и силен, но стои близо до кожата ми, а на мен ми се иска цял свят да го усеща! Момичета, които имате Белугата на Гиза, и при вас ли е така?
ПРИ МЕН Белуга та като масло не е траен аромат, но Да, уникално хубав е.
Незнам дали като спрей ще е по траен.

# 237
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 718
При мен, както писах вече, се усеща много спрея. В събота целия ден в спалнята миришеше. Такова чудо с парфюм не ми се беше случвало. Днес по-късно се чух с Милка за поръчката, та коментирах и с нея. Тя също сподели че й е много трайна. Дори на следващия ден го усещала при движение.

# 238
  • Мнения: 2 880
Detelina, аз не го усещам така както описваш, а точно като Ивче, с разликата че аз не мога така хубаво да му се наситя, а мноого ми харесва !!!Днес отново бях с него, но пак не го усещам, ама то и такъв дъжд се лееше......

# 239
  • Варна
  • Мнения: 75
Аз имам Белугата на масло, но за съжаление не мога да споделя ентусиазма Ви за този парфюм, взех го повлияна отзиви тук, в началото ми мирише на пластилин Play Doh, но на моята кожа се развива ужасно, има някаква нотка, от която ми се подвига, мирише ми на повръщано (ужасно сравнение, знам). Оставих го да отлежи седмица и пак е така, нямам търпение да се прибера, да хвърля дрехите за пране и да се изкъпя. Иначе е наистина много траен, дори на ризата, с която бях, след изпиране пак мирише на него и от време на време ме лъха.

Общи условия

Активация на акаунт