КГБ = Клуб на Готините Баби - 206

  • 43 815
  • 763
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 344
Аз ви честитя есента с един пейзаж. Пожелавам ви да е наистина златна,прекрасна,топла и уютна!

# 16
  • Мнения: 1 563
Здвавейте, мили дружки!
Най-накрая ви открих.
Жабче, благодаря за новата тема. Дано да съм по активна в нея!
Изчела съм ви всички.
Честити първокласници на всички , които имате!
Честити да са на Айша рожденици и именици, на всички останали ,които имахте поводи за празнуване!
При мен нищо интересно. Като при всички ви , битовизми , на село , в града , зимнини, есенно чистете.
купих си уред за почистване на прозорци и от мерак да видя как работи , та си измих прозорците на целият апартамент.
Изпрах си пердетата , внучката дойде и ми закачи. Забърсах навсякъде и си застелих килимчета , пътечки.
миналият ден си купих и акумулаторна , безжична прахосмукачка за ежедневно почистване , а голямата прахосмукачка , която е с вода и много мощна за основно почистване , един път в седмицата. Много съм доволна. Улеснявам си подържането на къщата.
За зимнина ,искам още малко чушки да си сложа в буркани. Направих , но са малко, а много ги обичаме. Има цяла зима по големите вериги ,но са вносни и вкуса им е съвсем друг. тези дни ще отидем до борсата да вземем още малко.
За ДО и аз съм на ващето мнение. Нашите за сега са  присъствено.
Дидимити, свърши и вашата почивка, но сте заредени , а вярвам ,че и здравословно ще сте по-добре!
Борянка,  днес сигурно си с твоите слънчица и се радвате взаимно!
Няма да ви изреждам, че не помня всичко каквото съм изчела , но съм в час.
За вечеря спретвах една мусака, ще спретна и една салата и сме готови.
Почти всяка вечер се събираме съседите долу на двора на пейките и пада голям смях.
Това лято ни стана традиция , при хубаво време да се събираме долу.
Днес при нас е разкошно времето и следващите два дни също , та ще се възползуваме от сбирките.
навсички прегръдки и целувки!
Лека и приятна вечер , с по чаша вино, мили дружки!

# 17
  • Мнения: 18 491
Ние  сме тук, кой как свари ...дошли били специално да играем на криеница , ти да видиш.Ходихме с внучо да берем ябълки, като се върнахме се разсъблече и  му викам, ще кажа на баща ти ,че не ме слушаш и се събличаш.Отговор - той вече знае.Налепил се с лепка, иначе ми помага много да берем, нямаше да се справя без него му викам.Почистих дрехите.Нещо не ядат ,все дето не е искат, правих плодова салата и един изял ,друг наполовина, ще ядат в 22 часа ,знам ги аз.То коя  баба доволна от ядене на внуци.Иначе баба наготви ,на люлките ходихме, слушаха много.

# 18
  • София
  • Мнения: 16 003
Борянка, забавлявайте се. Като огладнеят - ще ядат, нали има храна.
Луси, завиждам за събиранията със съседите. при нас има беседки и пейки. Но съседите се делят на пияндурници и котколюби. Първите са ясни на всички. Вторите населиха мазетата с  новородени котета и изобилие от бълхи. Не коментирам нахвърлената помия уж за храна на животинките. Това е от скоро - пенсионираха се 2 съседки и завъдиха котила котки.
Днес с Пл. щурмувахме Женския пазар. Цяла седмица прави планове как ще си купува есенни фанели, тениски, долнища. Искаше и аз да дойда за съветник. Слязохме от рейса, минахме 100 м. и започна да дудне - защо бил дошъл, какво сега да ходи да оглежда, колко е хубаво да си лежи и почива в къщи. Ама пък брат му си купил от там,  на него също му трябват.  Върви и мърмори като дърта свекърва, аз клепам след него и си мълча. Накрая неочаквано премери есенни маратонки и инвестира за секунди. Поне отървах мърморенето из моловете. Пак е нещо...

# 19
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 290
Ей, от вчера никой не е писал! Та да побутна темата малко.
Тъъй, вече съм преброена! Днес минаха две млади момичета. Не ми искаха лична карта, не влязоха, написаха си нещата и си тръгнаха. Преди това идва Галена. Била на село, брали гроздето. ММ ми пратил шъра и грозде.... Ами..

# 20
  • Мнения: 18 491
Гласят си багажа  и преча  та седнах.
Какво щях да правя без тях да ми помагат не знам, пица правихме, мъфини и още нещо ,че викам гледай колко много неща направихме заедно , а тя вика колко много ,три.
Е, и без помощ има неща, ма трудно ми беше сама.
Задачата ми е да гледам да не забравят нещо.
И я научих да реди карти, червено черно ,голямо ,малко число, схвана и с късмета на начинаещия  и  се наредиха всички игри, аз не мога винаги.То баба на какво да научи детето , освен на глупости.Ставам.

# 21
  • Мнения: 1 082
Здравейте и от мен! Много хубава ни бе почивката но сега-работа-вчера на село-днес на къщата ни-задачки много. Добре, че децата ни поканиха на разходка преди обяд-супер беше-на плажа като на пикник-само дето с пясък си играхме.Времето разкошно-чак не ни се тръгваше.
   Луси все съм ти се чудила как се оправяш на 3 места а то и при мен е такова. Не си даваме много зор ама все чака ръка да пипне.
  Боряна и твоята никак не е лесна. Дано по-често да имате такива зареждащи срещи.
   Янче-наздраве с шарата! Погрижил се човека. Приятелката ми в Русе правят нещо като крем с шара и орехи.
ПРИЯТНА ВЕЧЕР МОМИЧЕТА МИЛИ!

# 22
  • Мнения: 18 491
Установила съм, че най-лесно се гледат деца ,като им намериш работа. Не усетих как мина времето когато си правехме нещата.И няма напрежение, няма  търчане ,ангажирани , работят по задачите , чува се искам и  аз, мачкаха банана за мъфините, белиха морков за ядене, разбиваха яйца, редиха пицата, гледаха пече ли се внимателно, труд кипя.И кеф. Купила бях за последно бебешки играчки, то никакво, но благодаря ти бабо за хубавите подаръци си бе в реда на нещата ,това мама ги учи да благодарят.
Не бяха идвали отдавна, та се гушкахме ,радвахме.Обичат да идват тук, баща им се дразни от мен, но те - не.Повече от големи са.Заредих акумулатора.
 Ще вали и като мине ,дано навали  ,почвам да скубя, първо ще изпера да изсъхне и прибера ,почнах вече, после скубане, докато не остане нищо ,захлажда се и едва ли ще зрее нещо, а  да чакам   няма време.
И почва един живот като оправим двора , до печката с плетка.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 378
Честита ни нова тема!   Nerd
Жабче, за теб!  Kissing Heart  Flowers Sunflower  Sparkling Heart

Най-после съм с работещ лаптоп! Един месец голяма скука беше!  
Какво бях натиснала не знам, но искаше парола!!! Аз пък така да ги "схващам" тези неща.....
Като ги няма внуците, чаках да дойдат дъщерите, та да "вляза в строя"!  Satisfied
Дилянчето през м.Юли си купи апартамент, недовършен, та два месеца се занимава с майстори, материали.....
Кака й всеки свободен ден беше с нея по магазини, в сайтове..... но се справиха и вече трети ден е в новото си жилище. Да са живи и здрави с Бори, да се радват на новия си дом. Flowers Four Leaf Clover
Апартамента е в курортната зона на града, по пътя за Константин и Елена и Златни пясъци, демек в другия край на Варна. Вчера дойдоха да вземе багаж оставен у нас и ми оправиха лаптопчо, и вече съм "редовна"!  Computer

При мен нищо интересно, освен че за пет дни с приятелка бях на рехабилитация в "Люляците" край Габрово.
Много красиво място, процедурите  са четири на брой, скоро ремонтирана сградата, чисто, персонала вежлив, внимателен, храната вкусна и разнообразна. За пет дни направиха две екскурзии-  едната до местността "Узана", имам документ че съм посетила географския център на България, а втората до Соколски манастир, Етъра и разходка из Габрово. Градът е много чист, няма кучета, няма котки без и със опашки, дори есенни листа няма по улиците и тротоарите и най-впечатляващото- никой не ходи с маска, нито в магазините, нито в заведенията......
Като ходих на Бузлуджа приди два месеца, картинката беше същата. Спокойни хора, балканджии, въздуха чист, явно няма бактерии, бацили, корони и други лошотии. А цените в заведенията са толкова ниски, че вече ми се живее в този град! Преди да се качим във влака за Варна обядвахме в едно заведение близо до гарата, не закусвалня, с бели покривки и зала за пушачи. За една пилешка супа, две филийки хляб и един крем карамел, дадох ТРИ  ЛЕВА, а в заведение в нашия квартал само супата  е 2.80 лв.! Нищо чудно, ако живея там пенсията да ми стига, че и да остава някой лев!  Nerd
Преди тръгване от възторг и благодарност, стих им посветих:
          
           На "Люляците" е най-вълшебния простор,
           тук докъдето ти стига взор,
           всичко е озон, природа, красота,
           ликуват очи, сърце и душа!
           В ръцете на рехабилитаторките се оставяш,
           и болежките си всичките забравяш,
           след процедурите- ден след ден,
           се чувстваш все по-подмладен,
           носят ти се нови дрешки,
           събуждат се мераци младежки,
           човек приказни сънища сънува
           и за отминали емоции бленува!
           Изкачвайки  Шипка, Бузлуджа, Узана,
           усещаш истинската  си  промяна!

Лелеееее, написах роман...........
Хубав ден и спокойна седмица, момичета!   Kissing Heart  Flowers Four Leaf Clover  Sparkling Heart

          

# 24
  • Мнения: 1 563
Здравейте момичета!
Седнах на следобедно кафе ,но си правя ИНКА. Важното е ритуала,  Grinning
Танче, стихотворението ти е страхотно!
Честито да новото жилище на Диляна и Бори! Само радости да има в техният дом!
Хубава почивка сте си направили в Габрово! Браво!
Борянка, нарадвали сте се с внучетата ,нагушкали сте се! Големи помагачи си имала.
Децата много обичат да помагат в кухнята , чувстват се големи и оценени така!
Това си е голям заряд и радост за бабите!
Дидимити и вие сте заредили батериите! Хубаво е когато чокек разнообрази обстановка , ежедневие!
Айша , честити да са маратонките на Пламен! Е... пак е имало смисъл излизането на пазара!
Вчера внуците ми бяха на гост, та си ги поглезих.
ММ  вчера и днес е на село с приятели. Изявиха желание да ходят по мъжки и те да помагат на село , а аз да си остана в града. за мен е "Добре дошло"Grinning
Оправих си къщата , пране , гладене. Подстригах се , боядисах се , маникюр , педикюр , време за себе си.
Днес излизах на разходка преди обяд и малко на пазар.
Мислехме  с приятелките ми от входа да излезем малко до парка , но на ддвете им доведоха внуците, та ще остане вечерната сбирка на беседката на двора. Използуваме хубавото време , че от утре го дават захлаждане.
Това е момичета , дадох отчета какво съм правила и къде съм ходила .
Хубава вечер!
Прегръдки!

# 25
  • София
  • Мнения: 16 003
Луси, от къде купуваш Инката? Едно време много я харесвах и предпочитах пред модното тогава нес кафе. Като откриха Лидл имаше, взех 1 пакет. Но после изчезна и не зареждат.
Борянка, голяма радост е било и за тях, и за тебе. Дано често да ги води тати. Те ученици ли са вече? Иначе и Мрънч обича да помага - реди пица върху готово тесто, разбива смес за палачинки. Но после отказва да яде диването. Изхранва се със сух хляб от известно време. Не, че няма друго за ядене ...
Таня,  честит нов дом на Дилянка и Бори!

# 26
  • Мнения: 18 491
Честит нов дом на Таниткините хора!
Луси, модерна си точно като младите - време за себе си имаш.
Айша, подготвителна са, не бързат в първи клас.Да си поживеят още.
Те отдавна се натискат да помагат, но вече наистина го правят, все пак са на 6  и половина.Минахме етапа да вдигам "на тавана" остри предмети и  неща ,вече сами са пазят от такива.Отдавна ми е обяснено от Мила, че ние  ножове не пипаме. Наистина не пипат каквото не трябва, стига да кажа, че това не се пипа.
(Едно кълбо размота  момъка,  и се крие да дърпа конеца до къде ще го отведе, оставих го, няма страшно, но той  пък като не се карам се отказа.Интересно е когато е забранено,  по точно да врещя не пипай  , да се хили  и да дърпа..
Днес бях на шипкобер и глогобер,  и малко трънки намерихме ,няма , а онази година бе трънкова ,отрупано. Сега завяхнали едни ,рядко нормални. И отгоре жегите всичко са похабили, търсихме лъскаи плодове, има където са малко и  ги изхранил храста, дето  е отрупано  е дребно и оранжево някак сухо.Но намерихме, одрана съм здраво, то няма начин.Един хубав глог отива за ликьор, той  е много полезен и  с лъжица се пие ,не е за напиване.Лекарство е .
Това за днес. Утре друго. Да вали да омекне малко ,че идва работа.Кат не омекне ще "бувам" с мотиката.
Днес се разправяхме, как чичо им бяга и те го гонят. И Мила  наставлява брат си да не го пипа ,хваща ,за да бяга все той, че смешно правел. Мамят вече.

# 27
  • Вила Великула
  • Мнения: 2 002
Танче, честит нов дом на Дилянка и Бори. Голяма емоция е това
Искам да ти благодаря за специалното внимание към мен. Трогна ме.
Щастлива съм, че ви има и че се запознах със всички вас. Срещам във вашите очи страшна подкрепа.
Знам, че винаги мога да се допитам до всяка една от вас за всякакви въпроси.
Прегръдка за всички ви.

# 28
  • Мнения: 1 996
Добра вечер !

Танче, честито на новодомците ви!
Здрави и щастливи да са Дилянка и Бори!🍀🍀

Еха Борянчице!
От думите ти струи доброто,приповдигнато настроение!
Чета с интерес за дечицата ви.
Да са здравички! Растат си като гъбки!
Я кажи този лек от глог.
Предполагам ,че е за сърце.
Дай рИцеПка .
По нашия край му казват глогинка .Трънки има в изобилие при нас.
Тях пък какво ги правиш?
Миналата година с либето ходихме за шипки.Яко се изподрахме,но набрахме.Има още,но се каним да подновим за чай.
Аз не съм по чайчетата,но си ги бера шипките ,разни други шумулки и си редя композицийки есенни.А ми е хубаво като излезем навън,макар че поле пак си има своите красоти.

Луси, завид ,завид за времето лично 😍
Нещо не ми стига времето напоследък.
Ама то луд умора няма.Вчера купих ппаскови и днес имаме сладко😉
Утре живот и здраве две дози лютеница.
Ежедневтите битовизми не ги броя.
Градината е ужааас.Тревии и растения.
Ще викам щерки и зетьове на помощ.

Айша, разсмя ме с какво се изхранва Мрънчи 😀
Важното е да яде 😍

Започва филма ми.

Лека и спокойна нощ на всичкиии😍😍

Кексът ми от снощи.

Към сутрешното ни кафе 😉😉

# 29
  • Мнения: 18 491
Няма рецепта, слагаш в буркана глог и наливаш водка, захар между плодчетата ,не влиза много..Не помня обаче за какво е полезен ще питам.То съм една пиянка, ама да има.Но знам ,че не е за пиене това.Много силен извлек става.Другото сушим за чай.Не се занимаваме с други дейности ,вино от грозде, ракия също.
Чудя се да бера ли ябълките ,две дървета са по малко и доста червиви има, натурални демек, еко.Страх ме е да не ги обрули вятъра ,откъснах и пратих, тук нарязах, стават за ядене ,тоест вкусни са ,пък дали напълно зрели не знам.И къде да ги съхранявам не знам.Две-три касетки поне ще има.Мармалади не ща ,дигнах чарковете за правене.Стига толкова. А , ядосах се малко ,щото искаме без захар ,сега не щем, това няма кой да пие. Айол, викаше баба, ми кат не щеш,  аз със захар щях да си направя ,що ми е туй нящо натуралното.Здраве да е , ще се упраим. Пък не ще и ябълки и  моркови сок, той сладък от морковите, повече вкусен, само ябълки киселее сорта.И лютеница едно малко бурканче изтърсак ,да опитали ,ако им харесало после. Ми  ако има за после. Та сватята прави лютеници и правят сметка от там явно , ми както щете, за тва ли да плача.  Като има после има, кат няма - няма.
Каня се напролет живот и  здраве да не садя нищо.Да не пипам градина. Дали щъ  е тъй не знам.Щи видим.

Общи условия

Активация на акаунт