Седмокласници 2021/2022

  • 33 193
  • 786
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 8 546
Ох, нашето училище супер много ме дразни. Днес излизат със съобщение, че нямат болни и карантинирани деца. Аз знам за поне 3 карантинирани деца, заради положителен тест на родител (едното е в класът на щерката, другото ми е роднина), както и за непедагогически персонал с положителен PCR тест.
Тези бройки не би ли следвало да се обявяват?

# 616
  • Мнения: 4 028
В класа на малкото ми дете изглежда също има детенце под карантина. Не са ни писали в школото.

# 617
  • Майничка
  • Мнения: 12 586
Обявяват се само карантинираните заради положителен тест, не и контактните.

# 618
  • Мнения: 1 738
При нас е пълно информационно затъмнение. Миналата година пускаха невярна информация. Имаше + дете в нашия клас, тествано от РЗИ, така и не се появи в никоя справка. Та нямам идея кое е по-добре да пускат лъжлива информация или въобще да не пускат информация.
Детето днес се прибра със страхотен главобол от училище. Чак му се гадеше, направо имаше позиви да повръща. Пи нурофен. Спа 2 часа и сега е пушка. Аз се чудя сега какво да го правя. Той вика нищо ми няма, утре отивам на училище, аз го обикалям и се чудя дали да не го оставя поне 1 ден в къщи.

# 619
  • Мнения: 8 231
Моят подсмърча и кашля. Минахме тази вечер през личния и му даде бележка до края на седмицата. На тренировки обаче ще ходи. Днес пропусна, но утре ще е на линия, чак толкова болен не е.

# 620
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
Преди малко класната писа, че в класа има положително дете. Понеже са минали повече от 48 часа, в които не е имало контакт със съученици, класът си продължава присъствено.

# 621
  • София
  • Мнения: 601
vita, може да не са в официална карантина.
В подобна ситуация сме. ММ е с положителен ПСР-тест от днес.  Естествено, не съм пускала децата на училище днес, въпреки че нямаше резултат от теста до следобяд. Формално, сега трябва да чакаме РЗИ да се свърже с нас и мъжът ми да ни подаде като контактни лица. В момента ние не сме в официална карантина. Той попитал в лабораторията, кога ще стане това, тъй като все пак трябва да се извинят остсъствията на децата от училище. От лабораторията му казали, че РЗИ е претоварен и може въобще да не се обадят и ако децата нямат симптоми, да си ходят на училище! Пълно безумие! В същото време, аз съм уведомила класните ръководители, но не мога да им кажа от кога до кога ще сме под карантина, а на тях им трябва тази информация.

# 622
  • Варна
  • Мнения: 259
От днес цялото училище на дъщерята са онлайн, за две седмици. Много болни в класа им имаше по миналата седмица, мойта ги пита във вайбър групата от какво са болни, само класната каза, че си е правила тест и не е Ковид, останалите не е ясно. Като знам щерката как го кара, като семейно бяхме болни, само със задна хрема и лек гърлобол и и мина за няколко дни, вече не изключвам и най-леката хрема да е Ковид.

# 623
  • София
  • Мнения: 6 182
Много сте бързи не мога да ви смогна като имам работа през деня.

Първо да уточня, че домашното за курса не е от един път. Единия преразказ са го правили когато моето дете отсъства. Втория го имаха за домашно за миналата седмица, а третия ще е за идната. Аналогично се събират и тестовете и тезите. Просто госпожата иска да ги провери на хартия. За добро или за лошо Close

Преди малко класната писа, че в класа има положително дете. Понеже са минали повече от 48 часа, в които не е имало контакт със съученици, класът си продължава присъствено.
При нас е същата ситуацията, но от утре сме дистанционно и децата под карантина като контактни до 24-ти включително. Вече не мога да схвана логиката, но за мен така е по-добре, 48 часа ми се струват нищо.

Питам го моя (нали беше и болен)как се чувства? А той: "отпаднал съм, боли ме гърло, не подушвам нищо и имам "диареа" (пусти английски). Разбрах, че ме будалка и му повтарям, че се тревожа и искам ако не се чувства добре да ми каже. А той дълбокомислено: "зрението ми е перфектно":Да ги хванеш тия деца и ...

# 624
  • Мнения: 1 376
Gorgonzola, от опита ми с Ковид-болни... Губят обоняние... Ама и чувство за хумор 😂😂😂 Щом се шегува с теб, нищо му няма🤣🤣🤣
🤓 Доктора каза!... Аз де 🍸
Никакви майки на седмокласници не сте вие 🙊🙉🙈
Пиьенье нЕма в тая тема 😜
Аз тренирам с поводи... Скоро без 🤪

# 625
  • Пловдив
  • Мнения: 3 624
Никога не съм разбирала понятието “ малко болен” или ама то сопол, кашлица не е проблем. И не, не говоря за децата с астма и алергия. Говоря за липсата на отговорност и наличието на егоизъм. Може за едно дете сопола да не е проблем, но за друго да е месец лечение. Но нали не е нашето….да пие антибиотици, да не ходи на училище и да се оправя! Никога не съм разбирала тази  логика. Сега е същото- що да нося маска, що да ми тестват детето, що да се ваксинирам… жалка нация сме. Срам ме е като чета американски статии за нас.

# 626
  • Мнения: 4 205
Кацарчо днес пак се изказА. Всичко е на 6, легла има, персонал има /делят се като чехълчета/ и всичко е пушка! И децата присъствено, докато не се докажат 20% болни или в 30% от паралелките има доказани. При темпото на дезинформация и политприказване / в случая- мълчане/, Кацарчо ще го закъса. Ще му се наложи да отваря болнични училища за цели класове, барабар с учителите.

# 627
  • София
  • Мнения: 6 182
irchick, той се подиграваше с мен. Изреждаше симптомите бавно и драматично, по реда в който ги е чел на английски в интернет, затова и на диарията казва "диареа". Ако не беше стигнал до там, нямаше да разбера, че ме бъзика. И на финала и двамата със сестра му избухнаха в кикот. Явно много ги е забавлявало как с всеки споменат симптом очите ми все повече се разширяват и се изправям на нокти. Пуберскаа им работа.
Аз наистина съм много притеснена. И преди малко пак плямпах да си слага ръка на устата, да проветрява редовно стаята, че искам да си измие косата тази вечер... ама кой да ме слуша.

# 628
  • София
  • Мнения: 1 531
vita, може да не са в официална карантина.
В подобна ситуация сме. ММ е с положителен ПСР-тест от днес.  Естествено, не съм пускала децата на училище днес, въпреки че нямаше резултат от теста до следобяд. Формално, сега трябва да чакаме РЗИ да се свърже с нас и мъжът ми да ни подаде като контактни лица. В момента ние не сме в официална карантина. Той попитал в лабораторията, кога ще стане това, тъй като все пак трябва да се извинят остсъствията на децата от училище. От лабораторията му казали, че РЗИ е претоварен и може въобще да не се обадят и ако децата нямат симптоми, да си ходят на училище! Пълно безумие! В същото време, аз съм уведомила класните ръководители, но не мога да им кажа от кога до кога ще сме под карантина, а на тях им трябва тази информация.
Би трябвало да сте в карантина от деня на положителния PCR. Когато и ако ви уведомят,  трябва да вземат тази дата за начална. А съветът децата да не са карантина наистина е безумие.

При нас днес е нямало отсъстващи. Целият клас е бил наличен.

# 629
  • София
  • Мнения: 2 333
Rouzi, дано всичко да мине леко и безпроблемно при вас и да се ограничи само до мъжа ти! Ти имаш ваксина, нали? (макар, че при доста хора вече има “пробив”)

Общи условия

Активация на акаунт