За хроничната разсеяност на дъщеря ми

  • 2 529
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • usa
  • Мнения: 2 113
Баща му пък си е решил, че рибеното масло подобрява концентрацията  newsm78

ами така твърдят учЕните... въпросът обаче е как да накараш детето да го яде това рибено масло  newsm78. аз поне не успях. от лятото обаче започнах да успявам да давам ленено семе(което играе същата роля като рибеното масло) сравнително редовно на моята "интелигентка" и от това или просто вече започва да надраства разсеяността или така ми се привижда от желание нещата да се променят, но маааааалко се е подобрило положението напоследък - от около месец не е забравила нито едно домашно...

...Тоест подранила съм с 15 минути и един ден  Laughing

мани! аз миналия вторник подраних за един клас с пет минути и две седмици  Embarassed... сега най-много се притеснявам да не взема на всичко отгоре да забравя другия вторник да отида на истинския клас, че тогава колегите ще ме бъзикат най-малко още две седмици...

# 16
  • Smallville
  • Мнения: 994
Аааа...тук се хванахме за косите,първото място е много отдавна заето от моята щерка.Такъв заплес отдавна не съм  срещала,все наблюдавам хорски деца и чета разни истории,но като моето...........  Thinkingмисля,че няма.Това в рамките на шегата,но наистина няма лек за това,пробвала съм с добро,пробвала съм с наказания,е за момента има някаква концентрация,но след ден нещата са си обичайните,забравя за какво е тръгнала,за къде е тръгнала,отива в другата стая,седи там известно време и се връща.Аз я питам направи ли еди какво си,а тя Thinking и после ooooh! забравих....... Embarassed Връща се отново,стигала е до три пъти за едно и също нещо,докато ме докара до бяс и се развикам,тогава се изпълнява на минутата #Cussing outА в училище не стоят по различно нещата,вечно ще забрави я несесера,я жилетката под чина и винаги недоразбрала,вика,я да се обадя на .....приятелката си,че да я пита за нещо.Аз обаче не и давам и напоследък я гледам,че си записва в едно тефтерче.Като има нещо за казване от училище,започва да ми казва,спира по средата<познайте защо> и ми дава тефтерчето да прочета.....И колко още мога да говоря.....все ме държи,това,че като расте,ще и се посъбере малко мозъка,но дали?!А е почти на 10 год.да е жива и здрава!

# 17
  • Мнения: 25 622
Чета, чета - все едно за моя син и за мене като дете сте писали!  Laughing
За него не знам къде витае, ама за себе си знам. Знам и че майка ми беше виновна - винаги дебнеше да стигна на най-интересното място на книгата и точно тогава ми измисляше някаква задача. Пък после се сърдеше, че не съм я свършила. Ами, чувах я, ама докато стигна до мястото, потънала в историята и все забравях какво трябва да правя.  Tired Колко кавги съм отнесла, аз си знам!  ooooh!
За вечно забравените домашни обаче не си спомням кой беше виновен.  newsm78 Учителите сигурно...  Mr. Green
И сега съм си завеяна, ама не чак толкова. Редовният ми номер е да вляза в някой магазин за нещо, да купя друго и чак вкъщи да се усетя, че съм забравила основното.  Embarassed Ама това само от сина ще да съм го наследила, няма от кого другиго!  Whistling
Ъъъъ, какви зодии са ви заплесите? Ние и двамата сме водолеи.  Thinking

# 18
  • usa
  • Мнения: 2 113
Ъъъъ, какви зодии са ви заплесите? Ние и двамата сме водолеи.  Thinking
хихихихи, и аз съм водолей, но щерката е интелигент-лъв.

# 19
  • Мнения: 5 877
Водолей съм.
И, секстет, медалът има две страни - да, мога да си разтроявам вниманието и да върша по много неща едновременно, но неизменно най-малко внимание остава за практичните неща, от които очаквам сами да се грижат за себе си и леко им се сърдя, когато това не стане.

На всички заплеси препоръчвам за самоуспокоение книжката на Фют "Зайчето Шуши" - е, тя е за една такава разсейка като мен, която накрая спасява цяло заешко село от пропукания лед на пързалката, а майка й казва "Да не повярваш"  Laughing

# 20
  • Мнения: 1 400
Хайде и ние в отборааа!
Аз съм водолейче - разсеяняк от класа, ако зодийката е обяснение за тоз феномен.
Голямата щерка обаче е лъвче. Оправдание от към зодия за нейният заплес няма. Вечно е някъде, все забравя по нещо и въобщеее. Честно казано- отдавам го на възрастта. Мисля си, че днешните деца по-рано се развиват та от там ми се струва логично да кара вече някакъв предпуберитетен период (лееекинко да са започнали онез дяволи хормоните да бушуват в нея) и това да е една от причините да се отнася(занася) така. Опасявам се обаче от това какво ли ще е когато я тресне с пълна сила след някоя друга годинка ( а това съвсем скоро ще стане според мен..) Знам ли? Може пък тогава да се "излекува" чадото  newsm78

# 21
  • Мнения: 3 323
Моя големия как изобщо помни къде живее се чудя, ама там може би действа инстинкта на Павлов, та като усети че е гладен....
Невероятно разсеян е от известно време гледам че носи в чантата всички учебници и тетрадки (добре че тая година не са много), да ама редовно забравя чантата в училище та ефекта е 0.

# 22
  • Мнения: 6 461
И въобще може ли това да се приеме като голям проблем. Дъщеря ми е вече 4 кл, но госпожата редовно се оплаква от това, че е много разсеяна, бавна, вечно не чула, не разбрала. А аз не знам какво да правя, как да реша проблема. Иначе детето ми се справя в училище, но това са вечните оплаквания на госпожата. Очаквам вашите съвети. Има ли си това някаква причина или е нещо в реда на нещата, сама се питам и не мога да си отговоря.
От поста ти се чудя  newsm78Да не би госпожата да има нещо хронично newsm78
Не може вечно да се оплаква едно и също.( на госпожите все децата  са им виновни)
Така мисля аз.

# 23
  • Мнения: 25 622
Голямата щерка обаче е лъвче. Оправдание от към зодия за нейният заплес няма.

Няма, как ще има!  Wink Ей, на, мъжът ми е лъв и да ти кажа, много е организиран! Винаги, когато го пратя да пазари нещо (над 3 броя, че помнел само до 2 - той го каза!), си пише списък - точно и подробно, марка, количество и т.н. И редовно си забравя списъка вкъщи.  hahaha
Обаче плюс на водолеите е, че си признаваме, когато забравим или не сме чули. Лъвовете обаче - никога!  Naughty Все не са им казали, измислят си хората, само и само да ги обвинят несправедливо! Mr. Green  Мдааа...

# 24
  • Мнения: 1 400
Обаче плюс на водолеите е, че си признаваме, когато забравим или не сме чули. Лъвовете обаче - никога!  Naughty Все не са им казали, измислят си хората, само и само да ги обвинят несправедливо! Mr. Green  Мдааа...
Тъй тъй, как' Сийке! Признаваме си ама туй на нас кой ни го признава,а?  Crossing Arms
Ще я видим таз лъвица дето се прави на много страшна докъде ще я докара  Crazy (моята де)

# 25
  • Мнения: 2 700
Явно отдавна нищите темата, но хайде и аз в отбора. И дъщеря ми е разсеяна, но категорично не се притеснявам. Типично за възрастта им е.
Като се приберем у дома става телефонна централа (поне по 3-4 деца се обаждат да я питат какво имали да правят, носят и т.н., след което тя пък звъни на други да пита за друго).
Доколкото имам спомени и аз не бях по-различна от нея, но с времето нещата се промениха.

Общи условия

Активация на акаунт