Витамин В 12 - тема 8

  • 35 433
  • 757
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 358
Благодаря Ви! Моля, препоръчайте ми добавки и да почвам отнякъде…🤔
Сега чета, че Б12 не бива да се приема с противозачатъчни и се обърквам..

# 91
  • Мнения: 377
Скрит текст:
Колко време след спиране на прием им направихте изследването? Трябва да са минали минимум 20 дни, най-добре и повече. Ако това е спазено, дозата на В12 тук е малка и не, не е от това.
Без никаква почивка е направено изследването. Не очаквах да повлиае толкова силно на резултатите въпросната добавка Sad

Е как няма да повлияе Simple Smile всички витамини/минерали (желязо, цинк, магнезий, витамин Д, В-та и т.н.) се изследват след спиране на външен прием поне 10-14 дни. Нали тялото трябва да се изчисти от външно приетото и вече да останат реални нива на въпросния витамин, а за В12 е хубаво още повече дни.

Когато приемате външно някакъв витамин и след няколко часа се измерва в кръвта ви нивото му, как ще е реално при условие, че в кръвта освен запасите на тялото има и "добавка"
mibobo, много благодаря!

# 92
  • Мнения: 11 840
Благодаря Ви! Моля, препоръчайте ми добавки и да почвам отнякъде…🤔
Сега чета, че Б12 не бива да се приема с противозачатъчни и се обърквам..

За противозачатъчни не знам, не ми е трябвало, но ми е странно.

Добавки назад в страниците има изброени доста. Трябва да е метил или хидроксикобаламин и да минава през лигавица (подезични таблетки, спрей, капки за нос), друг вариант са инжекции

# 93
  • Мнения: 358
Толкова ли е сериозен според Вас дефицита 🤔🤔🤔..тези референтни стойности не са ли ориентир

# 94
  • Мнения: 11 840
Ами това не е според мен Simple Smile . Прочетете първата страница, има много, много информация и ще ви станат ясни повечето неща които питате. Там е и написано при какви нива, какъв дефицит се води. За възрастни трябва нивата да са над 500-550 за да е достатъчно нивото, за деца над 700-800

# 95
  • Мнения: 358
Ами това не е според мен Simple Smile . Прочетете първата страница, има много, много информация и ще ви станат ясни повечето неща които питате. Там е и написано при какви нива, какъв дефицит се води. За възрастни трябва нивата да са над 500-550 за да е достатъчно нивото, за деца над 700-800


Много благодаря за Вашето съдействие!
От прочетеното се спрях на:
Solgar Метилкобаламин (Витамин В12) 1000 μg х30 подезични таблетки

Прочетох по една таблетка на ден, но за какъв период от време според Вас?

# 96
  • Мнения: 11 840
Поне 2-3 месеца, после почивка 20-30дни и се проверете пак.

# 97
  • Мнения: 358


Купих ги днес. Седнах да чета как се приемат и се обръках, да се разтвори във вода и всеки ден по лъжичка 🧐

# 98
  • Мнения: 11 840
Българския превод е такъв, прочети оригиналния Wink

# 99
  • София
  • Мнения: 337
Пиша, за да внеса яснота по този въпрос, тъй като няколко пъти се сблъсках с това. Свързах се с официалния вносител на Natural Factors, заради разминаването с превода, което е объркващо за всички. Отговора беше, че в БЪлгария препоръчителната дневна доза била 50микрограма,  и за това те пишат това обяснение с разтварянето…
В случай, че ние пием по 1000, си приемаме цяла таблетка без да се разтваря.

С витамините на Солгар срещнах същия проблем. Никъде на опаковката не пише “сублингвални”. На превода отново беше нещото с разтварянето…  На официалния етикет пише да се приема по 1 таблетка, но не е уточнено дали се приема директно или е сублингвална. Отговора беше, че имат само една форма и тя е сублингвална, нищо, че не го пишело на етикета.

В лутането обаче си взех на Natural Factors и забелязах, че в момента в който сложиш таблетката върху езика, тя веднага започва да се разпада. Така лесно мога да определям вече кои се пият и кои са сублингвални 😄😄

# 100
  • Мнения: 358
Благодаря!
Сега приех една таблетка на Солгар, под езика - разтвори се бързо. Дано не е прекалена дозата, доверявам се на Вашето мнение, че личната лекарка изобщо не ми помогна..

# 101
  • Мнения: 11 840
Солгар се разтварят най-бързо от всички, които съм приемала и от тях съм най-доволна като действие.

Благодаря!
Сега приех една таблетка на Солгар, под езика - разтвори се бързо. Дано не е прекалена дозата, доверявам се на Вашето мнение, че личната лекарка изобщо не ми помогна..

Не е прекалена дозата, спокойно на сина ми който е дете съм давала такива дози. Капките за нос са 2500 в една капка и ги изписват и на деца. Личните лекари тотално не са запознати както и много други лекари.

# 102
  • Мнения: 358
Момичета, обективно усещате ли промяна в настроение/тревожност/раздразнителност като възстановите нивата…
Със сигурност ще мине време, докато се покачат при мен, но ми е любопитно дали има в действителност връзка, така както се твърди в някои статии

# 103
  • Мнения: 11 840
Аз усетих да, както и много енергия и бързо наспиване

# 104
  • Мнения: 471
Здравейте днеска изследвахме на майка ми б12 и фолат това са резултатите;
Б12 200pg/ml (187-883)
Фолат 7,8ng/ml (3,10-20.5).
Майка ми има момента зачервяване на устната кухина особено горната страна и езика казва че има парене взимаме крем за устата ползваме крема отшумява зачервяването и парено,но известно време пак се получава.Това може ли да се получи от дефицита на тези витамини?Искам да взимам тозш продукт за б12 но незнам да ли ше е достатъно дозата или трябват инжекции?За Фолат незнам какъв продукт да се ползваме?Може ли съвети?Благодаря ви

Общи условия

Активация на акаунт