Термин юни 2022

  • 32 273
  • 753
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 558
Най-вероятно става въпрос за подготвителни контракции, не съм сигурна. Те могат да започнат доста рано в бременността и не са нищо тревожно. Характерно е, че са нерегулярни - могат да се появят няколко пъти днес и после с дни да няма нищо.

# 706
  • Мнения: 136
Да, точно така каза и АГ - Бракстън Хикс контракции, няма болка, появяват се от нищото и продължават около 10 секунди. На мен ми се случи 2 пъти посред нощ, през деня не се е случвало.
В Приложението Feia също пише, че може да започнат през тези седмици.
И аз много се чудих като четох за тях, за да съм подготвена уж... Но се усеща със сигурност... Аз го почувствах като изтръпнал, сякаш ще ми се скъса кожата на корема, но без болка. Като го пипна и е осезаемо по-твърд. И двата пъти като ми се случи, се събудих по гръб. Може би има общо с позата. Като се разместих и отмина веднага.
Ще взема някой от препоръчаните пробиотици. Предполагам ще помогнат и за проблема със запека. Благодаря за споделената информация 🤗

# 707
  • Мнения: 63
За втърдяването на корема и че са бракстън хикс ще разберете веднага щом ги усетите. С миналата бременност ги усетих в 7ми месец. И се получаваха най често вечер ако ходя или се преуморя. Корема така ме стягаше, че не можех да ходя от всички страни всякак. След кратка почивка всичко минава и така. Като започнах да пия магнезий всичко се успокои.

# 708
  • Мнения: 98
За Гинексид съм чувала, че е хубав. Имате ли вече качени кг?

Имам качени 2 кг ,ям като невиждала,особено сладко и бял хляб ,които не съм хапвала от години ,особено хляба . Всеки ден си казвам “Ще се храня здравословно “ и отново се тъпча абсолютно ненужно 😫

# 709
  • София
  • Мнения: 540
Ихаа 2 кг 😃 аз вече съм над 4+ и то без да ям кой знае колко!
На мен коремът често ми е твърд, въпреки че магнезият ми е съвсем в норма. И с предната бременност бях така.
Иначе съм 17.6 г.с., втора бременност и все още не съм усетила движения на бебето 😔

Последна редакция: пн, 10 яну 2022, 00:17 от no4ko25

# 710
  • Мнения: 1 149
И аз съм с +2
Абе много сте мълчаливи, пишете повече 😋 или да си направим някъде чат

# 711
  • Мнения: 48
Аз утре 10.01 съм на доктор и ще ви пиша подробно как е минал и какво ново.Не знам колко килограма съм качила и няма да разбера,защото не се меря.Не съм се мерило с предишните също,за да не се депресирам.Ако питате как се чувствам-тежко ми е,тромаво ми е,схванато ми е.....е такова ми е!За протокола съм около 70-75 килограма.Утре ще разбера пола на бебето,въпреки че миналият месец ми каза 90%момче,НО утре вече ще знам на 100%.
Другото нещо,което искам да ви споделя е,че се храня по системата на 90дневната диета.Не съм на диета,защото не я приемам така.Чувствам се по-добре,откакто се храня така.

# 712
  • Мнения: 103
И аз тази седмица съм на ЖК, имам час за Фетална ехокардиография и за Фетална морфология, така че стискайте палци. За килограмите не съм мръднала изобщо, но коремчето доста се личи вече 🤭 А малкият човек вечер е като футболист, вижда се как ми мърда корема. Доста силно го усещам 😁😁😁
Вие как сте със спането, на мен ми е притеснено,неудобно и спя доста трудно.

# 713
  • Мнения: 142
От всичко ,което прочетох май водя класацията за качени кг ,вече са 6 Joy
Стартирах 49 кг на първия преглед ,никога не съм качвала толкова .
Имам огромен апетит и коремчето много си личи ,първа бременност ,влизам в 18 -та седмица.
Съня няма как да е както преди ,доста се въртя ,редувам ляво и дясно .

# 714
  • Мнения: 1 149
T0909t , аз с първата бременност стартирах 50 и влязох да раждам 68. Веднага сред раждането свалих 5 кг и имах голям застой, след 2 години свалих още 6. Сега стартирах от 57, надявам се да не стана повече от 68 и този път. А съм и нисичка, 160 см.

# 715
  • Мнения: 142
T0909t , аз с първата бременност стартирах 50 и влязох да раждам 68. Веднага сред раждането свалих 5 кг и имах голям застой, след 2 години свалих още 6. Сега стартирах от 57, надявам се да не стана повече от 68 и този път. А съм и нисичка, 160 см.
158 см веднага ми личат кг-те  😊

# 716
  • Мнения: 48
Ето ме!Бях на преглед и всичко е наред!Обаче за 20 седмица ми се струва доста 300гр за бебче.Каза ми,че коремчето му било голямо.Глюкозата ми е 4.69.Утре съм на ендокринолог, ще видим какво ще каже,дали да продължавам с глюкофаж....

# 717
  • Мнения: 18
Същата работа вече съм +6 кг в 18 седмица ,а къде е тя още .
От всичко ,което прочетох май водя класацията за качени кг ,вече са 6 Joy
Стартирах 49 кг на първия преглед ,никога не съм качвала толкова .
Имам огромен апетит и коремчето много си личи ,първа бременност ,влизам в 18 -та седмица.
Съня няма как да е както преди ,доста се въртя ,редувам ляво и дясно .

# 718
  • Мнения: 1 149
Имате ли фб, мамчета? Хайде да си спретнем една групичка и там да сме по-активни.

# 719
  • Мнения: 343
Същата работа вече съм +6 кг в 18 седмица ,а къде е тя още .
От всичко ,което прочетох май водя класацията за качени кг ,вече са 6 Joy
Стартирах 49 кг на първия преглед ,никога не съм качвала толкова .
Имам огромен апетит и коремчето много си личи ,първа бременност ,влизам в 18 -та седмица.
Съня няма как да е както преди ,доста се въртя ,редувам ляво и дясно .
И при мен е същото и с килограмите и спането.

Общи условия

Активация на акаунт