С какво ви дразнят мъжете /тема № 9/

  • 39 484
  • 736
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 1 950
Точно думите "ох отървах се", ще са решаващите в случая. Биха били по-добре, отколкото да предложи на нероденото си още дете едно токсично детство за в бъдеще, в което тя ще тегли и за майка, и за баща. А и ще търпи несгодите. Нищо не е ясно, дано не й се случи така, но тя сама може да прецени колко ще търпи и с какво може да се примири.
Все пак не открих в написаното да казва какъв е бил мъжа й, преди да разбере, че ще става баща. Какви са били отношенията им, детето желано истински и от двамата ли е, тоя човек радва ли се, че ще става баща, подготовка някаква има ли у дома за детето.. Преди помагал ли й е с нещо чисто битово.

# 661
  • Мнения: 6 761
Абе мъжете понякога не "виждат" очеизвадни неща. Не се усещат, докато не си кажеш. Няма какво да го чака да се сети. Казва му в прав текст какво иска от него. Пък той ако иска - променя. Ако не промени - айде, пътувай. Пак ще го напиша, за амнайсти път - с мъжа трябва да ти е по-добре, отколкото без. Ако само те товари - бай бай.

# 662
  • Варна
  • Мнения: 14 554
Мъжете не са извънземни индивиди. Познавам всякакви типажи. Някои са по-свободолюбиви и с хард нрав. Но при бременност и наличие на дете, отношението се променя. Обгрижват, обичат и се стараят да осигурят комфорт.  Всеки нормален индивид е наясно с деликатното състояние на жената. Някои търпят неохотно, но са наясно с отговорностите си. Драмата настъпва, когато единия е с по-труден характер и другия го саботира. Има опция и да е мазохист, но там дефицитите водят до материални липси.
Желанието на мъжа да сътрудничи съответства на любовта към жената. Не е свързано с ценз, IQ или академични степени.

# 663
  • Мнения: 154
Тя живее с него години наред и знае къде има слабо място и какво би могло да му подейства, но в момента може би и липсва смелост ,  не и стиска. А ако е дебил на какъвто ми прилича и да си събере багажа най- много да чуе " ох ,отървах се ".




Събирането на куфарите е най-лесното, всеки го може. Трудното е да спасиш, едно семейство да не се разпадне. Децата, не трябва да бъдат потърпевши от цялата тази ситуация. Никаква вина нямат децата, за да страдат цял живот, че на единият родител го е "стегнала шапката" и решил да си хване пътя. Simple Smile

# 664
  • Мнения: 1 591
Aз съвети не се наемам да давам, но е хубаво като се взимат кардинални решения да се има предвид какви пoлюсни настроения от бушуващи хормони се вихрят през бременността.
След раждането пък става още по-зле.

Последна редакция: вт, 07 дек 2021, 17:34 от Threemafan

# 665
  • Мнения: 674
Никаква вина нямат децата, за да страдат цял живот, че на единият родител го е "стегнала шапката" и решил да си хване пътя. Simple Smile
Стегнала шапката? А другият преди това какво го е стегнало, че си джитка на игрите нон-стоп? Наличието на дете е отговорност от страна и на двамата родители и ако няма разбирателство и отговорност, каруцата се прекатурва, ако не в началото, то - по-нататък. Така че начинът е да се разберат как ще я карат занапред и да действат в тази посока. Ако няма разбирателство - да се разделят. Това в случая няма да е безотговорност, мисля аз.

# 666
  • Мнения: 6 400
Тя живее с него години наред и знае къде има слабо място и какво би могло да му подейства, но в момента може би и липсва смелост ,  не и стиска. А ако е дебил на какъвто ми прилича и да си събере багажа най- много да чуе " ох ,отървах се ".




Събирането на куфарите е най-лесното, всеки го може. Трудното е да спасиш, едно семейство да не се разпадне. Децата, не трябва да бъдат потърпевши от цялата тази ситуация. Никаква вина нямат децата, за да страдат цял живот, че на единият родител го е "стегнала шапката" и решил да си хване пътя. Simple Smile
Събирането на куфара е най-лесната работа. Но да промениш поведението и отношението на някого, е най-трудната работа.
По средата между тези 2 варианта остава да търпиш и да гледаш много много да не обръщаш внимание, за да не си тровиш нервите излишно. На по модерен език му викат - Да го приемеш такъв, какъвто е.

Аз също съвети не мога да давам. Авторката сама трябва да прецени кой от 3те варианта ще е по-приемлив за нея и детето.

ПП: Ако реши да го превъзпитава, ще е от полза ако се включат и други (приятели или роднини), към които съпругът храни респект и е склонен да се вслуша.
На мен лично такива хора много са ми помагали в сериозни ситуации, когато е трябвало да променя мнението на мъжа ми по някакъв въпрос.

# 667
  • Мнения: 17 410
По повод капчицата, която е преляла чашата - начините му за компенсиране на забраната за интимност в контакт. Ако се крие, що се крие, ако не се крие - как може, да се беше скрил….

# 668
  • Мнения: 1 950
Някой дали очаква мъжа да седи на сух режим 9 месеца минимум, понеже така е отредено по медицински причини. Големи хора са и двамата, ако са искали интимност и сексуален контакт един с друг да са си намерили начин да го правят заедно, без да нарушават забраната и без да има риск за бременната жена, но и без да е нужно единия да лющи ч***и над специализирани филми, а другия да му се сърди. Това ли е причината, капката, която прелива чашата?! Не ми се вярва.
Явно някои хора приемат, че интимния живот се свежда само до класически секс.. 😒

# 669
  • Мнения: X
Аз поне си мисля, че разбирам авторката за какво говори. И без да съм била бременна - компа и розовите торенти. А аз като мебел в къщата. Отвратително е и мисля, че се отнася до психосексуална зрялост - опитомената жена в неговата психика е една майка, чувства й се морално задължен, очаква от нея да го дундурка, докато той по тийнски си има други обекти на желание. Сам един такъв ми каза, че не ми изневерявал сексуално, не защото ме иска мене, ами от чувство на дълг… хубаво морално задължение, ама моите нужди къде остават… естествено че го зарязах, разярена и с усещане за физическо отхвърляне. Привлекателба жена съм, хващам окото, а той спи… Лошото е, че с по-младото поколение мъже това е доста масово

# 670
  • Мнения: 217
Да кажем и аз не изневерявам сексуално от чуство на дъл (гроздето от другите градини е много сладко признавам), но...
въобще не спя, чуствата и нуждите се задоволяват искренно, не по дълг. На моята даже нещо и стана, че не мога да и смогна, сексуален звяр, та даже гледам да не сършвам винаги за да има страст, енергия и желание и за двуразови "тренировки". Wink

Трябва да има чувство. Усещане за жена.

# 671
  • Мнения: 17 410
Поради самопризнания, осъждам те да обясниш ти сега тука, защо чуждия плод ти намираш за по-сладък!

# 672
  • Мнения: 217
Как може да се обясни, природа. В общия случай жените искат сигурност за семейството-потомството, мъжете искат да го увеличат експоненциално.
Просто те подтиква от вътре, лов, еуфория, жизненост и не се чустваш виновен за което, дори и без половинката да има капчица вина за което.
Сигурен съм, че плодът който вкусвам всекидневно, също ще копнея като чужд веднъж изплъзнал се от хватката на мойте ръце.

Из признанията на един осъден, Виновен!

# 673
  • Мнения: 2 003





Събирането на куфарите е най-лесното, всеки го може. Трудното е да спасиш, едно семейство да не се разпадне. Децата, не трябва да бъдат потърпевши от цялата тази ситуация. Никаква вина нямат децата, за да страдат цял живот, че на единият родител го е "стегнала шапката" и решил да си хване пътя. Simple Smile
 
Ей заради тази философия търпях подобен екземпляр 30 години. И се опитвах да спасявам семейство. Ама какво става, когато опитите са само от едната страна? А другата все ти повтаря: "Ама разбира се, че ти помагам, как да не ти помагам?" И след всеки разговор се променя за 1 - 2 месеца. И после - по старому. с годините разговорите се превръщат в скандали. Упреците, че ти все си недоволна и за теб няма угода.

# 674
  • Мнения: 154





Събирането на куфарите е най-лесното, всеки го може. Трудното е да спасиш, едно семейство да не се разпадне. Децата, не трябва да бъдат потърпевши от цялата тази ситуация. Никаква вина нямат децата, за да страдат цял живот, че на единият родител го е "стегнала шапката" и решил да си хване пътя. Simple Smile
 
Ей заради тази философия търпях подобен екземпляр 30 години. И се опитвах да спасявам семейство. Ама какво става, когато опитите са само от едната страна? А другата все ти повтаря: "Ама разбира се, че ти помагам, как да не ти помагам?" И след всеки разговор се променя за 1 - 2 месеца. И после - по старому. с годините разговорите се превръщат в скандали. Упреците, че ти все си недоволна и за теб няма угода.





Да, така е! Съгласен съм с теб, че не може само от едната страна да има компромиси. Не е нормално и човешко, единият да се чуди, какво да прави и да мисли за семейството, работа, и т.н. А на другият да му е широко около връта и да си живее живота безгрижно. Не е нормално, единият да "носи на гърба си" ежедневно другият.. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт