Отговори
# 15
  • Мнения: 4 392
Ние нямаме каки и батковци, но се включвам, защото ние самите се крием. Embarassed Татето го изпращам на балкона да си яде шоколадовите вафли Confused(пристрастен е), а аз се изкушавам най-вече от шоколад, който си ям тайно. Embarassed
Иначе готвя ястията без сол и подправки, за да може да яде и тя с нас на масата като голям човек Hug, иначе се цупи.

# 16
  • Мнения: 46 520
Ние нямаме каки и батковци, но се включвам, защото ние самите се крием. Embarassed ...

Ние не се крием, от малка е научена, че не всичко, което е вкъщи, става за нея, сега например знае, че мама и тати пият кафе и алкохол, но не настоява да пробва, даваме й да помирише- до там  Stop

# 17
  • Мнения: 1 608
Извинявам се, че се намесвам некомпетентно в темата, въпроса ми е към майките които са дали отговори.Като казвате на големите деца да се крият от малките като ядат лакомства, не се ли приучават така към егоизъм ThinkingНяма ли като порасне и малкото дете големите да си крият всички любими храни само за тях ThinkingНе мислете, че се заяждам, наистина ми е интересно.
Като дала отговор повтарям:
1. Зрънчовци, гризки и близалки избяхвам да давам и на бате.
2. Обяснихме на бате - кога, какво,колко  и защо хапват бебетата, за да сведем такива моменти до минимум.
3. Понякога давам парченца - ябълка, бисквитка, бананче..., но пък ние сме по-големи.
Това са моите мерки срещу развиване на егоизъм. Не се крием. Смятам го за нередно.

# 18
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Големият е много добре запознат с менюто на малката и си хапва лакомства само в отсъствие на сестра си. В отговор на Биляна - не се страхувам от егоизъм, защото той винаги предлага и на сестричката си, ако може и тя да яде нещото, което се предлага.

# 19
  • Мнения: 844
Ние нямаме каки и батковци, но се включвам, защото ние самите се крием. Embarassed ...

Ние не се крием, от малка е научена, че не всичко, което е вкъщи, става за нея, сега например знае, че мама и тати пият кафе и алкохол, но не настоява да пробва, даваме й да помирише- до там  Stop
Да, късметлийка. Моят синковец се е научил да крещи страшно и дорде не опита кафе и бира не мирясва. В чудо се видях, но днес го излъгах с чай, стана по-тъмен и мина за кафе. Май ще прилагам разни хитрости, няма как.

# 20
  • Мнения: 4 392
Ние нямаме каки и батковци, но се включвам, защото ние самите се крием. Embarassed ...

Ние не се крием, от малка е научена, че не всичко, което е вкъщи, става за нея, сега например знае, че мама и тати пият кафе и алкохол, но не настоява да пробва, даваме й да помирише- до там  Stop

Никол, радвай се! Grinning
Дъщеря ми копира всичко, което всъщност е нормално за възрастта и Wink Любопитството и е по- голямо от желанието и да се примири с мисълта, че някои неща от света на възрастните са само за тях и не стават за малки деца.
В нашия случай е по- приемливо да си изям шоколада тайно, отколкото да го размахам пред нея и тя да полудее, защото не и давам това шареното и лъскаво нещо. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт