Юли 2021

  • 23 123
  • 750
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 115
Здравейте,
Идвам много обезпокоена,
Моята принцеса днес навърши три месеца и на детската консултация се оказа, че е качила едва 590г. Лекарката категорично каза, че детето е гладно, пита ме колко цедя, казах й, че скоро не съм цедила, но храня на около три часа и детето е спокойно, всеки памперс - около 8-9бр.на ден е напишкан, а около 3-4 дневно са и наакани. Пита ме буди ли се през нощта, казах, че да, по веднъж, но това при условие, че последното хранене за деня е около 21:00ч, съответно първото основно сутрешно е около 07:00, и едно междинно - между 2 и 4ч през нощта. Та заключението беше "гладна е, да знаеш", изписа ни Аптамил, като все пак ми каза дава пъти през три часа да цедя контролно, за да проверя какво количество кърма имам. Прибрах се, изцедих, и шок - 50млл от двете гърди, дадох й го, дохраних със замразена кърма, която имах и ревнах като магаре, че детето ми е гладно, а аз съм виновна, че не съм го разбрала; след три часа със зор изцедих 70млл. Очевидно ще се налага да дохранвам, което много ме притеснява, защото за мен това си е първа стъпка към отбиване, но след като няма друг вариант, правим го. Въпросът ми е има ли някакви таблици или правило с колко АМ да дохранвам, при условие, че цедя различно количество.

# 16
  • Мнения: 1 027
Здравейте,
Идвам много обезпокоена,
Моята принцеса днес навърши три месеца и на детската консултация се оказа, че е качила едва 590г. Лекарката категорично каза, че детето е гладно, пита ме колко цедя, казах й, че скоро не съм цедила, но храня на около три часа и детето е спокойно, всеки памперс - около 8-9бр.на ден е напишкан, а около 3-4 дневно са и наакани. Пита ме буди ли се през нощта, казах, че да, по веднъж, но това при условие, че последното хранене за деня е около 21:00ч, съответно първото основно сутрешно е около 07:00, и едно междинно - между 2 и 4ч през нощта. Та заключението беше "гладна е, да знаеш", изписа ни Аптамил, като все пак ми каза дава пъти през три часа да цедя контролно, за да проверя какво количество кърма имам. Прибрах се, изцедих, и шок - 50млл от двете гърди, дадох й го, дохраних със замразена кърма, която имах и ревнах като магаре, че детето ми е гладно, а аз съм виновна, че не съм го разбрала; след три часа със зор изцедих 70млл. Очевидно ще се налага да дохранвам, което много ме притеснява, защото за мен това си е първа стъпка към отбиване, но след като няма друг вариант, правим го. Въпросът ми е има ли някакви таблици или правило с колко АМ да дохранвам, при условие, че цедя различно количество.

Спокойно. Щом тя е спокойна, драма няма, ако беше чак толкова гладна сън нямаше да има. Изпитано. Бебетата не издържат на глад, моята докато и правя АМ е нещо брутално чак се шашкам и забравям колко лъжици съм сложила. За АМ, да има значение в родилното дохранвах с 30мл обаче тя така и не свикна с кърма, та си остана на АМ. Най добре прави 90 или 120мл, ще засечеш колко ще изяде, за няколко дни ще знаеш вече. Но пак ти казвам, щом е спокойна, пълни памперси и наддава няма толкова за притеснение, естественно дохранвай, но не се обвинявай, че ще се отбие. Ти и мислиш най-доброто. Ние ядем по 120, а понякога и само 90мл неможе да го изяде, но си наддава аз вече се отказах да я карам на сила. Колкото и е сладко толкова.

# 17
  • Мнения: 72
Ние пием ново мляко от около 2 седмици и съм много доволна.Най-накрая открихме “ нашето мляко “.След като преминахме през Хип , Нан, Био лактатна ,Фризолак ми препоръчаха това БИО мляко ,което точно си няма име ,немско е и е от DM.Те го вкарват от Германия заедно с другото им -Бебелов ,но аз взимам това.2 опаковки са в кутия по 300 грама и е 17 лв . На нас ни стига за 5 дни точно .Сравнявах съдържанието му с други млека ,почти е 1:1 с Хип Комбиотик и Био Лактзна.Много приятно на вкус ( което ме изненада и мирише си на мляко ). Бебка го пие с апетит и спря повръщането ,което имаше с Фризолака ,а от Нана се запече много и се видях в чудо първия месец.Та до 6 тия месец оставаме на това. Доста е гъсто и я засища явно ,защото пие в 21ч последно и после към 4 ч сутринта по 100-110 гр

Лично аз не одобрявам и не харесвам така прехваления Аптамил.Взимала съм го за каката и не бях очарована от него ,а се водеше тогава през 2005 г за най -доброто мляко .

# 18
  • Мнения: 488
Ейй, имаме си вече и наша групичка! Сега я открих Hug Как сте, мами?

Ние с бебка сме много смешни и двете - и моята коса опада като луда, и нейната също започна да оплешивява Grinning При вас има ли косопад? И знаете ли за някакъв лек за мен, че имам чувството, че оплешивявам вече Cold Sweat

Как наддават вашите бебчета? Моята за 2-рия месец беше качила 1,200 кг, а за третия 600 гр. Педито каза, че е нормално и вече ще започне да качва по-малко ама на мен все ми е притеснено да не е гладна Grinning В момента е 5,400 кг. и 63 см - висока мацка Grinning Изписаха ни 2, 500

# 19
  • Мнения: 252
Yst_89, спокойно, ще се върне кърмата, само трябва да цедиш по-честичко. След като я накърмиш си пускай помпата, дори и да няма нищо за изцеждане ще стимулира производството на кърма. Важно е да цедиш на празен ход за да дадеш сигнал на тялото си, че трябва да произвежда повече. За около седмица би трябвало да започнеш за усещаш разлика в количествата. При мен се получи нещо подобно - той отказваше да суче, защото кърмата беше малко, а тя няма как да се увеличи без стимулация. Та първо му давах гърда, когато пусне предлагах и шише. Вече не иска шишето. Продължавам обаче да доизцеждам след него за да съм спокойна.  Важно е през нощта да стимулираш също.
Сега като ви чета се успокоявам лекичко, защото и при нас наддаването третия месец е 600 гр. (Поне така измериха днес на ваксината за недоносени). Иначе понеделник сме на консултация. Първите два месеца наддаваше с килограм, че и отгоре. Може би е нормално, наистина.

# 20
  • Мнения: 1 027
Ейй, имаме си вече и наша групичка! Сега я открих Hug Как сте, мами?

Ние с бебка сме много смешни и двете - и моята коса опада като луда, и нейната също започна да оплешивява Grinning При вас има ли косопад? И знаете ли за някакъв лек за мен, че имам чувството, че оплешивявам вече Cold Sweat

Как наддават вашите бебчета? Моята за 2-рия месец беше качила 1,200 кг, а за третия 600 гр. Педито каза, че е нормално и вече ще започне да качва по-малко ама на мен все ми е притеснено да не е гладна Grinning В момента е 5,400 кг. и 63 см - висока мацка Grinning Изписаха ни 2, 500


Същият резил сме, вечер светя с телефона за да видя дали на бибероната няма някой косъм🤣. На мен за косопада ми помогна шампоан на марката Тео, спрях с маските балсама и сега е значително по-малко.

# 21
  • Мнения: 1 073
Yst_89, при кърмените деца в съвсем нормално да качват различно през месеците, детето ти яде напълно достатъчно само от кърмата ти, не я дохранвай, педиатрите масово нямат представа от кърмене и качване на килограми от това…. Децата на АМ качват сравнително еднакви кила всеки месец, кърмените не, 600 гр за бебе на кърма е съвсем нормално, дори има месеци, в който качват само по 300! Не се притеснявай, в гърдите ти има достатъчно кърма! Ето аз вчера изцедих само 70 мл, след 40 минути цедене. А детето ми си качва съвсем нормално, нито е гладно, нито нищо!
Наистина не се притеснявай и недей си скапва кърменето заради дохранване! Детето ще спре да иска от гърда, защото АМ ги защита повече и гърдите ти ще спрат да произвеждат нужното количество за бебето.

# 22
  • Мнения: 177
Мами може ли да кажете вашите бебета имат ли предпочитана страна,на която да спят. Моят го въртя,надясно не иска и това е

# 23
  • Мнения: 78
Мами може ли да кажете вашите бебета имат ли предпочитана страна,на която да спят. Моят го въртя,надясно не иска и това е

Същата работа е и моят юнак , спи почти винаги само наляво. През деня пак наляво си гледа ... Много рядко е на дясно или по гръб,въпреки че и аз постоянно го обръщам .

# 24
  • Мнения: 488
Мами, още едно питане имам за нещо, което ме тревожи... бебетата ви държат ли вече стабилно изправени главичките си? Бебка още клатушка глава, не я държи стабилно през цялото време, задържа я, но за няколко секунди и после й клюмва. По корем не обича да стои, слагам я, вдига глава и гледа, но за секунди и след това си ляга и започва да си яде ръката или пелената. Бяхме на ортопед, който каза, че се развива напълно нормално, но все гледам, че бебетата на нейната възраст си държат сякаш повече главичките и ми е притеснено Frowning1

# 25
  • Мнения: 365
Да и моя е така, абсолютно както си го описала. На 3 месеца и 1 седмица е. Не сме ходили при педиатърката още, защото баткото още е настинал, но все мисля, че може и да каже нещо, че трябва вече да я държи стабилно. Но не се притеснявам, всички деца са различни. Баткото още на първия месец я държеше стабилно и спеше само по корем.

# 26
  • Мнения: 48
И нашата беба си клатушка главата, а по-корем много не иска да седи, не си държи главата, забива я и почва да мрънка. Понякога е по-добре, но и аз така бях притеснена, но и ортопедът нищо не каза, педиатърът даже я сложи и тя като я навири тази глава Grinning вика какво ви притенява, колкото иска толкова. Мисля че по ще се научи не по корем, като я държа изправена в мен и е по-стабилка така и доста се оглежда (клюкарка си е Grinning).

# 27
  • Мнения: 231
Може ли някоя да сподели работещ режим ? Не мога да се справя с тази задача… Вчера хапваше на 3 часа. Будуваше, играеше беше в настроение, спеше добре. Изкъпахме го хапна и в 22:00 заспа. Събуди се в 7:00. Супер !
Обаче след това деня ни е пълен хаус. Нямаме ден с ден еднакъв. Или всичко ще е точно или другата крайност-супер неспокоен и ревлив.
Най-вероятно ще потърся консултант, но все пак ако можете нещо да ме посъветвате?

# 28
  • Мнения: 242
Yst_89, моята беба вече мина на АМ и за третия месец е качила 500гр. и педиатърката каза, че даже е повече от добре. Само първия месец качвали повече, после забавяли. И моята изобщо не е от лакомите, то и затова се провалих с кърменето.
Косопадът при мен от 2 седмици е кошмар, имам чувството, че половината ми коса пада по време и след къпане, но и това ще мине.
За главичката, бебка я държи сравнително добре, но тя още от родилното я задържаше за секунда. Предпочитана страна за спане има и затова ходим на рехабилитации веднъж в седмицата, тъй като главичката е малко сплескана.

# 29
  • Мнения: 488
Момичета, отчаяна съм вече с нашите разходки... кажете ми, че не е само при нас така Cry Тъкмо днес изгря малко слънце и си викам супер, не сме излизали от 5 дена сигурно и още докато я обличах страшен рев, сложих шапка, ревна още повече и вече в количката се дереше.. не успях и входната врата да отключа Cry и се отказах да излизаме. Какво е това бебе да не иска на разходка и в количката, кати затворници сме вкъщи. Рядко успявам да я излъжа да излезем и все треперя дали няма да се разпищи Confused

Общи условия

Активация на акаунт