Юли 2021

  • 23 125
  • 750
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 231
Бяхме днес до педиатъра. Биха ни ваксините с малко закъснение, защото беше болен. Даде ми мостра на мляко на бебелан антирефлуксно и сега ще пробваме с него. Някоя мама ползва ли го ?
Иначе много плака в кабинета. В чудо се видяха. Ама аз като казвам, че много плаче те си мислят, че се шегувам 😁

# 46
  • Мнения: 85
Здравейте, момичета! Извинявам се ако сте го коментирали, но не съм чела форума от раждането на сина ми. Виновна съм, признавам! Simple Smile След първия секс след секциото (3м след операцията) получих кървене и изтичане на някаква течност, която "наводнява" бельото ми вече няколко дни, два дни по-късно пак прокървих. Някоя от вас да има подобно преживяване?

# 47
  • Мнения: 1 027
Здравейте, момичета! Извинявам се ако сте го коментирали, но не съм чела форума от раждането на сина ми. Виновна съм, признавам! Simple Smile След първия секс след секциото (3м след операцията) получих кървене и изтичане на някаква течност, която "наводнява" бельото ми вече няколко дни, два дни по-късно пак прокървих. Някоя от вас да има подобно преживяване?

Аз имах, но при мен се оказа цикъл. На теб до сега идвал ли ти е? Иначе се оказа, че още не се е регурирал и кърви по ден, два, после пак за ден спира на следващият започва и ме държи още 5.

# 48
  • Мнения: 1 115
Здравейте,
Наминавам само да се жалвам какво се случи с моята драма с кърменето. След като на 07.10. се оказа че детето за пореден, трети месец е качило малко, направих контролно цедене и се оказа, че бонбоната ми в гладна. Започнах по съвет на лекарката да храня от гърда и да дохранвам с АМ, обаче настъпи хаос, понякога ядеше по 90млл АМ, понякога по 20, понякога въобще отказваше допълнително. Реших да направя опит да възстановя кърмата - минах на диета, ябълки, варени ориз и картофи и лактогенен чай и цедене през два и половина часа денонощно. Единственото хубаво на това нещо беше, че следях количествата, които бебето приема. Аз обаче се изтощих, зомбирах се направо, ходех като пребита, изнервих се. За няколко дни сякаш започнах да цедя повече, след седмица се захраних и понеже моята Ина яде по 5-6 пъти дневно, реших да пробвам да цедя преди хранене. Няколко пъти цедих по 110млл, след което бавно кърмата пак започна да намалява. Отново цедя по 60млл. Тоест пак съм в изходна позиция. Вече съм абсолютно обезверена, не знам защо така се получава.
Ще направя някакъв последен опит с power pumping и прием на максимално много лактогенни храни, ако не стане, каквото стане...
В тази връзка искам да попитам з power pumping, моята помпа е Филипс Авент, електрическа и има различни режими за стимулиране и цедене, които са и с различен интензитет. Бихте ли ми препоръчали най-добрата "програма" за цедене? В режим стимулиране или цедене и с колко лампички?

Последна редакция: ср, 20 окт 2021, 23:35 от Yst_89

# 49
  • Варна
  • Мнения: 563
Лиилоо, как е малката принцеса? Надявам се вече да е по-добре.
Ние с мъжът ми изкарахме Ковид по едно и също време, бебето беше с нас през цялото време, тъй като сме в чужбина и няма кой да помага. Слава богу мъничето се размина с малко хрема и леко кашляне. Не сме му давали нищо, единствено почиствахме нослето с физиологичен разтвор или Стеримар бебе. И една бабина рецепта, може да изглежда смешно, но 2-3 вечери му слагахме половин глава лук в легълцето, близо до главичката и определено имаше ефект за запушеното носле, дишаше си съвсем нормално докато спеше. И не, не му люти на очите, като срежете лука наполовина както е главата с люспите, изчаквате няколко минути и след това се слага в леглото.

# 50
  • Мнения: 177
Мами,моят син от днес е с положителен тест и с температура от 2 дена,с двустранна скрита пневмония,пътуваме към доц.Мангъров,дсно бързо да се оправи 😢

# 51
  • Мнения: 488
Мами,моят син от днес е с положителен тест и с температура от 2 дена,с двустранна скрита пневмония,пътуваме към доц.Мангъров,дсно бързо да се оправи 😢

Бързо и лесно да оздравява малката душичка! Стискаме палци всички! Имате ли представа как се е заразил Confused Тръпки ме побиват вече с този пуст ковид!

# 52
  • Варна
  • Мнения: 746
Хелоу гърлс енд бейбис 😁❤️
Как сте? Има ли бебоци,които са близо 4 месечни и се обръщат вече?
Нашият човек не иска да се обръща 😁
Беше 10 дни с разстройство 😐
Като излизаме на вън,спи почти през цялото време... Сложих летния кош да гледа повече уж,но пак спи 😁 Вашите как са на вън?

Да се похваля... Не издържах и го подстригах преди половин месец,че косата беше оооогромна... Понеже сама ме беше страх с машинката,го разцъках с ножица или отзад стана като козичка 😁

# 53
  • Мнения: 1 027
Моята се опитва да си завърти тялото с забита глава в възглавницата все едно ще прави мост. Постоянно иска на ръце, а вече е 5,600кг и имам мускулна треска😃.  Вечер заспива към 01:00 и става в 7:30, това си е времето ми за мен, всяка вечер се каня да си правя маска на лицето и щом тя заспи падам до нея като морж 🤣🤣. В количката гледа, като и стане скучно заспива, но както споменах не излизам за повече от 20мин, че да спринтираш с количка е малко клоунски 😃

# 54
  • Мнения: 128
Ние сме на 4 месеца и 10 дни и от вчера се опитва да се обърне по корем, но още малко и трябва да го направи. В зимния кош предремва 20тина минути. Малко се забавлява с играчките, но мине ли час и почва сърдене. Реално правим кратки разходки. Вчера излезнахме с кошницата за кола и спа повече от час. Тъкмо се зарадвах и взе, че напълни памперса и се беше омазала до ушите 😂 и пак се прибрахме без време. Явно ни е писано да не прекалявам с разходките. От няколко дни захраних с картоф и морков и три дни ако подред, а преди го правеше през ден, два.

# 55
  • Мнения: 55
Моето момче много обича да спи в количката.Може да спи и два часа ,но сега баткото учи  онлайн и разходките би се разредиха.Само на обяд докато е почивка преди занималнята излизаме за малко .Мъчи се да се обърне,много му се иска,премята крака и почти е готов ,но му тежи главата Wink Аз му помагам и му показвам как става. Правя му всеки ден масаж на вратлето и рамената да е по-стабилен.Вечер заспива различно м/у 22.30 и 24 ч. буди се два пъти през нощта .От няколко дни отново се кърмим,повече от месец се цедях и пиеше от шише,защо и аз не знам ,но много се дърпаше.Положителното беше ,че така пиеше по 150 мл.,а сега не знам какво количество .На 2 часа го кърмя защото имам чувството , че не поема количеството както ,когато го кърмих.И сега само за това мисля.Радвам се,че пак го кърмя ,но развалих режима на 3-3.5 часа.За мен време нямам никакво.А в почивните дни мъжа ми много обича да се затваря в гаража и пак гледам бебето.Единственото време за мен е да се изкъпя.Ходя с не лакирани нокти и то всеки с различен размер.Не съм се гримирала от месеци.

# 56
  • Варна
  • Мнения: 746
Ние спринтираме 😁 Даже съм изтеглила крачкомер.

Моята се опитва да си завърти тялото с забита глава в възглавницата все едно ще прави мост. Постоянно иска на ръце, а вече е 5,600кг и имам мускулна треска😃.  Вечер заспива към 01:00 и става в 7:30, това си е времето ми за мен, всяка вечер се каня да си правя маска на лицето и щом тя заспи падам до нея като морж 🤣🤣. В количката гледа, като и стане скучно заспива, но както споменах не излизам за повече от 20мин, че да спринтираш с количка е малко клоунски 😃

# 57
  • Мнения: 231
Мами, днес бяхме при д-р Фурлакис на преглед. И каза, че ставичките, таза и всичко е наред на бебето. Но има повишен мускулен тонус и от това което каза и прочетох разбах, че мускулите са постоянно свити и напрегнати. Винаги пробвам да му правя гимнастика и масажи, но много се изнервя и започва да плаче като му опъвам ръчички и крачета. Докторът каза, че трябва ежедневни масажи, за да се отпуснат муслулите. Ако аз не мога да го правя да го карам на рехабилитация.
Та така.. малко се притесних

# 58
  • Мнения: 1 027
Ние сме на 4 месеца и 10 дни и от вчера се опитва да се обърне по корем, но още малко и трябва да го направи. В зимния кош предремва 20тина минути. Малко се забавлява с играчките, но мине ли час и почва сърдене. Реално правим кратки разходки. Вчера излезнахме с кошницата за кола и спа повече от час. Тъкмо се зарадвах и взе, че напълни памперса и се беше омазала до ушите 😂 и пак се прибрахме без време. Явно ни е писано да не прекалявам с разходките. От няколко дни захраних с картоф и морков и три дни ако подред, а преди го правеше през ден, два.

Как правиш пюрето? Или ако е купено разреждаш ли го? И аз искам да захраня на 4 месеца, но нямам идея как се дава слага ли се мляко, вода..

# 59
  • Мнения: 128
Ние сме на 4 месеца и 10 дни и от вчера се опитва да се обърне по корем, но още малко и трябва да го направи. В зимния кош предремва 20тина минути. Малко се забавлява с играчките, но мине ли час и почва сърдене. Реално правим кратки разходки. Вчера излезнахме с кошницата за кола и спа повече от час. Тъкмо се зарадвах и взе, че напълни памперса и се беше омазала до ушите 😂 и пак се прибрахме без време. Явно ни е писано да не прекалявам с разходките. От няколко дни захраних с картоф и морков и три дни ако подред, а преди го правеше през ден, два.

Как правиш пюрето? Или ако е купено разреждаш ли го? И аз искам да захраня на 4 месеца, но нямам идея как се дава слага ли се мляко, вода..
Почнах с картоф, но е без вкусен и на третия ден добавих морков. Пък и само картоф е труден за пасиране и трудно го приготвях. По препоръка на педиатъра го разреждам и пасирам с АМ, за да и е познат вкуса. По рано на батковците слагах от водата където са врели зеленчуците. Днес отворих и купешко от тиква и сложих две лъжички към домашното и мисля, че купените няма да ги разреждам. Днес със тиквата и хареса и си хапна доста.

Общи условия

Активация на акаунт