Юли 2021

  • 23 122
  • 750
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 488
Здравейте, аз също имам юлче, въпреки че не съм активна тук, ви следя Simple Smile Ние също минахме и минаваме през проблеми със съня, но на мен много ми помогна дигиталния курс на "Мамо, спи ми се" за режима на бебето. Много е важно да се спазват интервалите на будуване, така бебето не се преуморява и приспиването е бързо и лесно, а не по 1 час, което е убийствено (и аз имах такива моменти). Доста неща си изясних покрай курса като цяло за детския сън и как работи. Също така може да влезете във фейсбук групата "Недоспалите майки", там също могат да Ви помогнат. Искам само окуражително да кажа, че всяко бебе може да спи при подходящите за него условия и спазване на интервали. Успех, момичета!

Кой курс точно си изгледала? Аз видях, че има няколко и се чудех кой е най-подходящ. Достатъчно подробни ли са? След това може ли човек да се справи сам, следвайки насоките?

# 121
  • Мнения: 365
Виктор също не спеше добре през деня, вечер има още нощна хранено, но засега няма да го махам. Аз не съм гледала курсове, а се водех по тази статия - https://mamospimise.com/wake-windows/ . Ще усетите при вашето бебе, при нас като мине 1и30мин почва да му се спи, но ако го задържа още 5-10 минути, посел заспива точно за 5мин. Има голяяма разлика и вече спи около час и нещо, та дори 2 понякога. Вики спи с кърпа за гушкане (така ги водят) и на нея подпирам бибероната за да не я плювне, иначе и той някой път като е без нея и реве. Той пак е болен и засега няма да захранвам както исках на 5м. Ще изчакаме да оздравее напълно.

# 122
  • Мнения: 32
Скрит текст:
Здравейте, аз също имам юлче, въпреки че не съм активна тук, ви следя Simple Smile Ние също минахме и минаваме през проблеми със съня, но на мен много ми помогна дигиталния курс на "Мамо, спи ми се" за режима на бебето. Много е важно да се спазват интервалите на будуване, така бебето не се преуморява и приспиването е бързо и лесно, а не по 1 час, което е убийствено (и аз имах такива моменти). Доста неща си изясних покрай курса като цяло за детския сън и как работи. Също така може да влезете във фейсбук групата "Недоспалите майки", там също могат да Ви помогнат. Искам само окуражително да кажа, че всяко бебе може да спи при подходящите за него условия и спазване на интервали. Успех, момичета!

Кой курс точно си изгледала? Аз видях, че има няколко и се чудех кой е най-подходящ. Достатъчно подробни ли са? След това може ли човек да се справи сам, следвайки насоките?

Тези двата си взех:
https://courses.mamospimise.com/baby-schedule/
https://courses.mamospimise.com/sleeptraining/

След като след поредната дрямка от 20 минути при будуване от няколко часа си казах стига вече...
За самостоятелното заспиване да се случи е важно първо режима да е наместен добре.

Доста добре е обяснено според мен, всичко е на едно място иначе тази информация си е налична из Интернет, но тук е синтезирана на едно място и не е нужно да четеш различни статии и да гледаш лекции онлайн.
Иначе статиите в блоговете на консултантите по детски сън също са полезни:
https://mamospimise.com/blog/
https://naninanibebe.com/?page_id=27

Определено виждам подобрение сега като съм по-информирана и на тази тема (освен безбройните уебинари на тема кърмене, които също изгледах Sweat Smile)

# 123
  • Мнения: 72
Момичета, вашите бебета будят ли се през нощта често? Андрей се буди от седмица по едно и също време през нощта... Памперса е сменен, нахранен е, но не иска да заспи. Напоследък иска да заспи с нещо, което да гушка, след като заспи му махам одеалцето, защото много ме е страх да не се задуши докато спим с таткото, но той моментално отваря очи и започва да плаче истерично... Пробвахме да го слагаме при нас да спи, пробвахме на ръце, с люшкане, песнички, бял шум, но не става, почвам много да се отчайвам. Моля ви, ако знаете някой изпробван трик ми помогнете, защото просто не мисля, че ще издържа, той и през деня има кратки дрямки и не мога дори на обяд както се казва да легна с него да спя. Просто мисията невъзможна!


Откакто се е родила дъщеря ми спи в спален чувал ,не много дебел ! Понеже аз имам същите параноии от задушаване с одеало:) , широко е и закопчаван с цип. Гушка едно мече от дм за гушкане ,събужда се към 3 ч сутринта пие мляко и заспива ,някой път мрънка,,люшкам кошарата малко и пак заспива . Биберон така и не иска изобщо,но не я вдигам!

# 124
  • Мнения: 93
Виктор също не спеше добре през деня, вечер има още нощна хранено, но засега няма да го махам. Аз не съм гледала курсове, а се водех по тази статия - https://mamospimise.com/wake-windows/ . Ще усетите при вашето бебе, при нас като мине 1и30мин почва да му се спи, но ако го задържа още 5-10 минути, посел заспива точно за 5мин. Има голяяма разлика и вече спи около час и нещо, та дори 2 понякога. Вики спи с кърпа за гушкане (така ги водят) и на нея подпирам бибероната за да не я плювне, иначе и той някой път като е без нея и реве. Той пак е болен и засега няма да захранвам както исках на 5м. Ще изчакаме да оздравее напълно.


Пробвах по този начин вчера и днес, мога да кажа, че заспиването му е малко трудно, но успява, даже вчера през нощта си спа. Благодаря за споделянето, защото търсих в гугъл, всякакви статии намерих, но не ми свършиха особена работа. За сега му се доспива през два часа и половина или три.

Последна редакция: чт, 25 ное 2021, 21:33 от Елена Димитрова 676390

# 125
  • Мнения: 72
Някой ще напише ли как се казва групата във фейсбук? Или линк директно към нея?

# 126
  • Мнения: 78
Някой ще напише ли как се казва групата във фейсбук? Или линк директно към нея?


Юлски бебета 2021- Мами с термин юли 2021 ☺️

# 127
  • Мнения: 93
Някой ще напише ли как се казва групата във фейсбук? Или линк директно към нея?


Юлски бебета 2021- Мами с термин юли 2021 ☺️

Аз не я намирам...

# 128
  • Мнения: 488
Мами, малко страничен въпрос, но как сте с килограмите след ражадането? Аз от кърменето ли, от липсата на почивка и време за храна ли, но се премерих и осъзнах, че съм 4 кг. по-малко от теглото ми, когато забременях и малко се стреснах. Забременях 62 кг., а сега съм 58кг. Качих 6-7 кг. по време на бременността, но ги свалих още в родилното. Та се чудя нормално ли е да се отслабва от кърменето например? По-скоро съм чувала, че се напълнява Thinking

# 129
  • Мнения: 105
Мами, малко страничен въпрос, но как сте с килограмите след ражадането? Аз от кърменето ли, от липсата на почивка и време за храна ли, но се премерих и осъзнах, че съм 4 кг. по-малко от теглото ми, когато забременях и малко се стреснах. Забременях 62 кг., а сега съм 58кг. Качих 6-7 кг. по време на бременността, но ги свалих още в родилното. Та се чудя нормално ли е да се отслабва от кърменето например? По-скоро съм чувала, че се напълнява Thinking
Аз мисля, че е нормално, все пак храним и още едно човече. Нужни са ни повече калории, но най вече течности. Аз също съм почти килограмите преди да забременея и да не кажа, че по-слаба не съм се чувствала. Относно напълняването по време на кърмене мисля, че е хормонално, навярно след възстановяване на цикъла се регулират, така мисля 😀

# 130
  • Мнения: 231
Здравейте, наше бебе взе да се обръща. И от три дни само това прави. Още с отварянето на очите започва да се върти и то със страшна засилка. Може ли някоя мама, която има килимче от ecoplay да ми каже кой модел е избрала ?

# 131
  • Мнения: 181
Здравейте, наше бебе взе да се обръща. И от три дни само това прави. Още с отварянето на очите започва да се върти и то със страшна засилка. Може ли някоя мама, която има килимче от ecoplay да ми каже кой модел е избрала ?
Аз се притеснявам,че моята Бети още не се обръща рядко прави опити пъчи се,извива се но все ощи не се е обръщала ... на 12.12 прави 5 месеца,а иначе много обича по корем но не се преобръща сама,само ако аз и помогна

# 132
  • Мнения: 231
Той днес започва 6 месец. Обръща се от около 5-6 дни. Преди се опитваше, но заставаше само настрани и изведнъж започна да се обръща и да се сеща да си изкара ръчичката и сега само това прави. Не се притеснявайте. И аз се притеснявах, но става изведнъж, когато са готови. Имам приятелки с бебенца 1 месец по-големи от моето и не се обръщат и не обичат да стоят по корем изобщо. До дете си е.
Здравейте, наше бебе взе да се обръща. И от три дни само това прави. Още с отварянето на очите започва да се върти и то със страшна засилка. Може ли някоя мама, която има килимче от ecoplay да ми каже кой модел е избрала ?
Аз се притеснявам,че моята Бети още не се обръща рядко прави опити пъчи се,извива се но все ощи не се е обръщала ... на 12.12 прави 5 месеца,а иначе много обича по корем но не се преобръща сама,само ако аз и помогна

# 133
  • Мнения: 208
Здравейте мили дами, малко бях изпуснала групата и видях доста писания Blush!!!
Ето да се отчета и аз и да ви споделя по различните теми:
~
    растеж - на 4 месеца и половина сме и 7 кила, дължина 68 см (мерена като той беше на 4 месеца)

~
    Зъби/ръце в устата- и ние от доста време сме се с ръце/пръсти/юмруци в устата и стигаме до давене. Обясниха ми две главни причини- едната си е зъби, но трябва да видите венците дали са подути, побелели и дори като минете с пръст ще усетите че са по накъдрени и не толкова гладки. Ние сме така с долу предни и лекаря казва че до месец сигурно ще излезнат . Втората причина е че по този начин си махст онзи сукстелен рефлекс и се подготвят за захранване и Да приемат вече друга храна. Така че е добре това “упражнение” за тях.

~
    Захранване- ние сме на кърма главно (от скоро и АМ) но от повечко време го и захранвам с пюрета. Давам към 12 часа по около 20/50 грама по два/три дни едно и също нещо, за да видя и възможни реакции. Досега най се е харесало на малкия  тиква, скадък картоф и овесени ядки, а не постигнахме голям успех със спанак и царевица.смятам като стане на 5/6 да започна да заменям млечни хранения. Купих си от олх уред за пюрета- вари ги на пара и после ги и пасира и е много удобно. За тези които борят рефлукс, навсякъде чета че е много добре да започнете по отрано захранване.

~
    Режим- имаме режим на хранене още от както ни изписаха и от 7 хранения вече сме на 5. Нощното хранене ни свърши към 2/3 месец. За мен беше голямо улеснение и сякаш и за малкия да има създаден режим, затова и не тръгнах в посока кърмене на поискване. Режим спане- лягаме към 9/10 и се буди към 6/7. През деня спи средно по 3 часа, като грубо е буден на всеки два часа. Някои дневни спане са по кратички от половин час а други към час. Приспиването ни е сравнително бързо приучен е с биберон и леко люшкане.

~
    Движение- ние много обичаме да седим по корем още от първи месец и добре държим главата. Обръщане- напраеи го само един два пъти сам,но не иска много много и предпочита ако ние му помагаме с ръчичка. Иначе ходим на киндиру и бебешко плуване(много го препоръчваме) и там доста се раздвижва. Протяга ръце за играчки и ги хваща и придърпва(веднага в устата Joy), и с лека подпора на кръчета пробва да “пълзи”/ придвижва напред. Ако го държим под мишниците прави и стъпки. В седнало положение успява сам в така наречена поза мече- с ръцете по отпред.

 Имам въпрос към вас- по колко време ги изкарвате навън? Особено сега като става по хладно. Ние средно сме по час/час и половина, но незнам дали не е мслко това време.

# 134
  • Мнения: 1 115
Ина ще стане на 5 месеца на 07.12. Ръчичките са непрекъснато в устичката, купихме чесалки, като най-успешни при нас се оказаха едни съвсем елементарни, за 6-7лв/2бр., Които имитират залъгалка. Мушва си пръстчето вътре и започва да гризка. По 15 минути не я изпуска и се заиграва.
По въпросът с обръщането, при нас е някакъв ужас - от около три седмици се обръща и това е единственото нещо, което прави. За секунда не остава легнала. Вчера дори с такава засилка се обърна, че се завъртя още веднъж. Не смея да я оставя дори за момент, до тоалетна не мога да отида, на спалнята абсурд, в кошарата - също, ние сме с дървена кошара и ме е страх да не си удари главичката в решетките, но и да не се удари, стигне ли до тях, започва да ги ближе. Обиколник не слагам отвън, понеже искам да я виждам всеки момент. Ще купувам кошара 1.2х1.2м, надявам се да си я ползваме дълго време и след като пропълзи.

Успех е при нас, че започна да спи на всеки 2.5 часа, но това което направих и мисля, че даде резултат, беше да давам по-рано витамин Д. Явно се превъзбужда от него и не иска да спи.

Проблемът при нас е нощното хранене, което не само, че не отказва (яде към 03:00), но понякога се буди и за второ хранене към 7. Иначе последно вечер хапва около 21:00, заспива към 22:30 и сутрин става към 09:30. Скоро мисля да минаваме на пюрета, но ще чакам да навърши 5 месеца и ще искам отново насоки от педиатърката кка да въвеждам пюретата. Засега давам сокове - от морков или ябълка, които не заместват храненето, а по-скоро са за десерт. Купувам ги от био щанда в Лидл, чудя се какви зеленчуци да купувам за пюретата и откъде, така че да са максимално чисти като произход.

Общи условия

Активация на акаунт