да попитам за спането на новородените?

  • 1 645
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 101
Да, вярно е, като трябва да се редуват двете страни.

# 16
  • Мнения: 1 233
И аз така ги редувах.

# 17
  • Мнения: 5 790
Они, тук ще те посъветват да го слагаш да спи само по гръб, като предпазна мярка срещу везапната бебешка смърт. Аз лично така си слагах детето. Докато не започна сам да се обръща и върти както иска спеше по гръб. Ще ти дадат много брошурки като родиш и тогава ще прочетеш много неща. На Габи се беше изкривила малко главичката, но с времето се оправи.

И аз знам от ортопед, че бебето трябва да спи по гръб. За да се предпази от задавяне, му се обръща само главата настрани.

# 18
  • Мнения: 1 259
Да, вярно е, като трябва да се редуват двете страни.
И аз така правех Peace

# 19
  • Мнения: 3 835
Они, тук ще те посъветват да го слагаш да спи само по гръб, като предпазна мярка срещу везапната бебешка смърт. Аз лично така си слагах детето. Докато не започна сам да се обръща и върти както иска спеше по гръб. Ще ти дадат много брошурки като родиш и тогава ще прочетеш много неща. На Габи се беше изкривила малко главичката, но с времето се оправи.
Моля те, поясни ми, какво общо има внезапната детска смъртност, със спането настрани? Питам, защото за пръв път чувам такова нещо, просто да се информирам. В смисъл, че може да се преобърне и да се задуши ли?

# 20
  • Мнения: 949
Никога не съм го слагала да спи настрани,винаги е спинкал по гръб.Докато беше съвсем малък много повръщаше и инстинктивно си завърташе главата встрани.

# 21
  • Мнения: 2 159
на мен ми казаха по гръб и само главата настрани да се завърта, като се редува newsm78

# 22
  • Мнения: 476
Абсолютно невярно е. Бебето трябва да спи само по гръб.

# 23
  • Мнения: 1 029
Да, трябва да спи на една страна, за да не сезадави, ако върне мляко, сменям страните на 3 часа след всяко хранене. Гръбчето го подпирам с навито на руло одеалце, но се продават и специални дунапренени възглавнички

Поне в началото е така, после ще започне да се върти и да си избутва това, с което го подпираш...

# 24
  • Мнения: 2 039
Да, вярно е. Трябва да го подпираш с нещо от към гърба, за да не се обръща и да сменяш страните, на които спи. При нас обаче това трая само няколко дни, после той така или иначе си избутваше това, с което го подпирах и в крайна сметка си спеше по гръб, като сам си избираше на коя страна да си завърта главата.
smile3521

# 25
  • Мнения: 171
През първите месеци Гери спеше само и единствено по гръб като си завърташе главата встрани. Опитвала съм да я подпирам с възглавница, но нямаше никакъв ефект, защото Гери беше много подвижна в този период. Аз обаче нямах притеснения, защото четох, че това е естествената бебешка поза.

# 26
  • Мнения: 1 555
Синът ми до 2 месец го слагах да спи на страни и при всяко хранене сменях храните, никога не ми е повръщал, но е съм го слагала с превантивна мярка. След като навърши 2 месеца той сам си се обърна по гръб и така спеше дълго време, докато не започна да спи по корем  ooooh!

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
Докато не започна да се върти сама я слагах да спи странично,като при всяко слагане сменях ляво-дясно.

# 28
  • Мнения: 380
И тук препоръчват само по гръб, заради синдрома на внезапната детска смъртност Peace. Едно време са ги слагали само по корем и има доста фатални случаи, затова сега отричат спането по корем и настрани (защото може да се обърне лесно по корем).
Но аз си го слагах настрани и го въртях наляво и надясно за да не му се деформира главичката. Сега го оставям настрани, а той си се обръща по гръб Mr. Green

# 29
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Да! Предотвратява задавяне.

Общи условия

Активация на акаунт