Етажна собственост – такава, каквато си я направим. Тема N9

  • 41 265
  • 939
  •   1
Отговори
# 915
  • Мнения: 68 783
Нови ги гледах.
Но питам за старите, да ги различа...едно време са изглеждали по друг начин все пак...не като сегашните.
За това снимах да ми кажете конкретно Simple Smile

# 916
  • Мнения: 2 874
Блок от 79-а година:


# 917
  • Мнения: 68 783
Мда, ясно.
Тоест нищо не ми е ясно и не знам нашите имат ли или не Joy

# 918
  • Пловдив
  • Мнения: 1 054
На показаните комини няма шапки. Шапките на нашите комини са ламарини, повдигнати на нещо като конструкция. Нещо такова

# 919
  • Мнения: 2 874
Е, не знам, няколко души ги гледаха и ги наричаха шапки тия плочи, щом казвате, че не са, явно не са.

# 920
  • София
  • Мнения: 3 916
Teta, това трябва да са шапките:




Има ги в различни варианти - издигнати или плоски, тухлени, ламаринени, бетонови, с дупки отгоре или отстрани. Идеята на шапката е да не вали вътре в комина или поне да вали малко. При мен са изляти бетонни плочи върху комините. Под плочата има по две дупки на страна в стената на комина, откъдето излиза пушека/въздуха.

# 921
  • Русе
  • Мнения: 5 351
Както ММ казва - сложно е ако е за 50-100 лв. За 200 лв. е лесно.
Давам пример ние какво направихме:


Нашите са като втората. Не съм  на място да се кача да снимам. По-късно евентуално.

# 922
  • Мнения: 11 655
Rаya, Тези плочи не са шапки!  Ако не си наясно, няма да те глобят, ако не напишеш нещо Simple Smile
Бетонното и ламариненото са шапки или демек покривче, което покрива комина да не влиза вода.

# 923
  • София
  • Мнения: 3 916
petiaivanov, възможно е да сте прав/а и уширенията на върха да не са шапки. Споделете, как се наричат, за да мога да потърся и да прочета, вместо да сте ироничен/на. По-нагоре имаше снимки на плочи, които затварят голяма част от отворите, без да са повдигнати на крачета и изглеждат по подобен начин. Казват им “шапки” строителите.

# 924
  • Мнения: 68 783
Абе май са вид шапки и те. Говорих с човек от строителството, така ми каза. Сега, може и отгоре допълнително да се сложи надстърчаща шапка, но и това плоското като хоризонтална плоча, излизаща настрани, също е шапка.

# 925
  • Бургас
  • Мнения: 1 686
това с ламарините не е ли по лесно и по бърза за монтаж

# 926
  • Мнения: 405
Има няколко неща ,които искам да сверя с Вас.
1.Предстои ни спешно саниране на подпокривно пространство,което ще ни струва 3700лв.От общите събрани пари,мога да отделя 1500,т.е.ремонта ще е 2200лв.Общите пари идват от наем на антена и от  живущите(от много години) не се събират такси за подръжка,ток и чистачка-плаща се от тези пари.
2.нямаме фонд"Ремонтни дейности" пак заради наема от антената.Но бяха направени доста подобрения във входа и парите свършиха.
3.Искам на събрание да предложа да се съберат тези 2200лв.Преди време събирахме за ремонт на входа и гласувахме по 100лв на апартамент.Доста трудно,но ги събрахме(имаше само 2-3 ,които мрънкаха,при положение,че повече от 10
години не са събирани никакви пари).
4.Успях да събера %идеални части, писани в домовата книга.Докарах ги до 50%.и сега по мои мисли би трябвало така да изчисля за всеки апартамент ,колко трябва да се събере
2200 x1.48%от ид.ч.(примерен апартамент)=32.56лв.х 2(за да стане 100%от общ.части)= 65.12лв.,за този апартамент?!
5.Ако живущите предложат, и гласуват с 76% гласове ,може ли да се приеме сумата от 2200лв да се раздели на 32 семейства =68.75лв и всяко семейство да заплати тази сума?Може ли да бъде оспорено решението на събранието,от неприсъствалите с настояване да се съберат по %ид.части.???

# 927
  • Мнения: 68 783
В закона пише как се смятат процентите, ако не са сто.
Как така ги докара до 50 - нямаш на всички апартаменти идеалните части ли? Ако да, може да провериш в АГКК, може и онлайн - аз така търсих на нашия блок, но не за всички бяха вписани обаче.

# 928
  • Мнения: 405


Не се вижда много добре,но това са процентите вписани от собствениците по домовата книга.Сбора на всички е 44.288,като липсват 3 апартамента.За това казвам ,че ги докатвам до 50%..Бяха ми обяснили в Общински имоти,че ако сбора на ид.части е 50%,другите са за избите.

Последна редакция: ср, 05 окт 2022, 16:30 от albita

# 929
  • София
  • Мнения: 660
Доста големи са тези изби - колкото апартаментите ли са?

Общи условия

Активация на акаунт