Следродилна депресия

  • 3 303
  • 57
  •   1
Отговори
# 15
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Слава богу, не съм била в такава депресия.......... Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: 113
аз само бях стресирана от новата ситуация и плачех за глупости, но слава богу не беше съвсем истинска депресия да не си искам детето и др.

# 17
  • Мнения: 1 101
Слава богу, размина ми се  Simple Smile

# 18
  • Мнения: 6 164
Не съм усещала подобно нещо, бях щастлива от раждането на сина ми.

# 19
  • Мнения: 2 271
Бях в лека форма и то само за около седмица.Постоянно плачех,обвинявах близките си за какво ли не,притеснявах се,че не се справям с отглеждането на детето.Казах си наум,че съм силен човек и ще се справя.И успях без медикаменти.

# 20
  • Мнения: 857
Не знам за следродилната,но аз определено съм в пред родилна депресия и се чувствам ужасно, постоянно плача за най-малкото нещо  отвратително Cry Sad

# 21
  • Мнения: X
Имах някаква, за щастие по-лека форма. Чувствах как малкото същество се е лепнало, като пиявица за мен, а аз исках само да се наспя и в същото време не можех да я оставя и за час на друг, не защото нямаше кой, а защото се побърквах от мисли за нея - как е, що е....
Мислех, че никога повече няма да съм нормален човек, не можех да се съсредоточа и целия ми ден минаваше в хранене-памперс-хранене-памперс.......
Усещах, че вече не съм същата и не предполагах, че някога ще мога дори за секунда да се отделя от дъщеря ми, а толкова имах нужда само за ден.....

Хващаше ме след седмица ме пускаше, след две пак ме хващаше до втория - третия месец, абе не е шега работа, много сериозно състояние си е и трябва разбиране и помощ от цялото семейство.
Приемай помощ, когато ти се предлага, поне за час оставяй бебето на друг, защото можеш да полудееш.
Моят спасителен пояс е свеки и до ден днешен, да е жива и здрава не мога да и се отблагодаря за това, че ми помогна да се чувствам, като нормален човек, че ми помагаше винаги, когато имах нужда без да се оплаче нито веднъж и до сега поне една вечер в седмицата и оставям Ния, за да поема и аз глътка въздух.

# 22
  • Мнения: 819
Ревеш като магаре за щяло и нещяло,ама до дни минава,като си почиваш и имаш подкрепа

# 23
  • Мнения: 2 254
имАх "удоволсвието" да изпитам що е това депресия.както са казали по-горе-ревеш(плюс разните му там мисли,каквото и да си помислех го виждах в най-лошият аспект....).мен ме държа 2 седмици.искрено съчуствам на хора,които по една или друга причина изпадат в депресия.дано  не ми се случва  повече:pray:

# 24
  • ES
  • Мнения: 2 172
Бях в лека форма и то само за около седмица.Постоянно плачех,обвинявах близките си за какво ли не,притеснявах се,че не се справям с отглеждането на детето.Казах си наум,че съм силен човек и ще се справя.И успях без медикаменти.
И аз изживях нещо подобно. Мислех, че няма да се справя, че ме чака затваряне в къщи, че това малко създание трябва да обичам повече от себе си. Само като го погледнех и сълзите ми рукваха от очите. Асега при по-емоционални сцени, особено свързани с малки деца и бебета рева ама рева, преди не ми се беше случвало никога. Като момиче се чудех как майка може да плаче за хубави неща, е, и аз като станах майка разбрах, че може.

# 25
  • Мнения: 1 860
 Писала съм и друг път, че преминах през една прилично тежка форма. За сега мисля, че се справям добре, макар понякога пак да ме върхлитат мисли.

# 26
  • Мнения: 136
Депресията свършва, когато се убедиш, че ставаш за майка и можеш сама да се грижиш за бебенцето си!!! Laughing

# 27
  • Мнения: 1 860
 Аз винаги съм била убедена, не само че ставам, ами съм Майка с главно М. Това обаче не ми помогна особено в случаите, когато си представях как му размазвам главата и прочее.  Peace

# 28
  • Мнения: 113
При мен не беше толкова силна.Може би бях по-чувствителна от обикновено.Разплаквах се доста често-на бавни песни,филми.Но това доста бързо отшумя.Просто това е период,който ще отмине и е хубаво да се говори за това ,което майката чувства във всеки един момент.Не трябва да се затваря в себе си.

# 29
  • София
  • Мнения: 177
и аз бях в такова състояние около месец след раждането,все едно ме бяха взели извънземните ,чувствах се ужасно ходех по пижама по цял ден,плачех вечер,всички ме дразнеха.,но успях без медикаменти след като приложих т.н.терапия на заетостта,тоест пълно натоварване с работа.Сега най-много се страхувам това да не се повтори и съм предупредила мъжа ми той да вземе мерки ако аз пак съм толкова неадекватна.

Общи условия

Активация на акаунт