Парфюмни размисли и страсти (октомври 2021 г.) - 265

  • 63 751
  • 808
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 686
Благодаря, Еelishka! Heart Съвсем непознати са за мен, ще потърся, къде бих могла да ги подуша, но горчивите бадеми, са последната страст, която ме е обсебила. Heart

# 451
  • Мнения: 31 206
Италиката спокойно може да пропуснеш, не се усеща горчив бадем и е над 500 лв.

# 452
  • Мнения: 686
Италиката спокойно може да пропуснеш, не се усеща горчив бадем и е над 500 лв.
Благодаря, Densi! И без това, такава "лъжица" е голяма за мен! Heart

# 453
  • Мнения: 31 206
Кои парфюми с горчиви бадеми сте пробвала?
Те имат много лошото свойство, ако не са направени добре, или понякога просто така, да са цианидни и тогава миришат кофти. Пробвала съм и харесвала няколко, но като цяло е трудна за носене и възприемане съставка. Почти винаги са съчетани с ванилия, която подчертава още по-силно тази цианидна нотка и аромати стават направо задушливи.
Сега съм влюбена във Velvet Tonka BDK Parfums
https://www.fragrantica.com/perfume/BDK-Parfums/Velvet-Tonka-68119.html
Той има меки, не горчиви бадеми, много тонка и ванилия, както и протокалов цвят.
Имам и чисто бадемовия Almond Harmony The House of Oud, но в него бадемите са си цианидни и не търпи никакво развитие. Скъп е, но задоволява всички помисли за всякакъв тип бадеми.
В Mandorlo di Sicilia Acqua di Parma бадемите са цианидни и на моменти супер дразнещи, но пък в други, супер приятни. Той е евтин, но има едно лошо качество, нетраен е. Много нетраен.
В TULAYTULAH не е толкова цианиден бадемът, но има велур и аз го усещам доста силно, което ме дразни.

# 454
  • Мнения: 686
Кои парфюми с горчиви бадеми сте пробвала?
Те имат много лошото свойство, ако не са направени добре, или понякога просто така, да са цианидни и тогава миришат кофти. Пробвала съм и харесвала няколко, но като цяло е трудна за носене и възприемане съставка. Почти винаги са съчетани с ванилия, която подчертава още по-силно тази цианидна нотка и аромати стават направо задушливи.
Сега съм влюбена във Velvet Tonka BDK Parfums
https://www.fragrantica.com/perfume/BDK-Parfums/Velvet-Tonka-68119.html
Той има меки, не горчиви бадеми, много тонка и ванилия, както и протокалов цвят.
Имам и чисто бадемовия Almond Harmony The House of Oud, но в него бадемите са си цианидни и не търпи никакво развитие. Скъп е, но задоволява всички помисли за всякакъв тип бадеми.
В Mandorlo di Sicilia Acqua di Parma бадемите са цианидни и на моменти супер дразнещи, но пък в други, супер приятни. Той е евтин, но има едно лошо качество, нетраен е. Много нетраен.
В TULAYTULAH не е толкова цианиден бадемът, но има велур и аз го усещам доста силно, което ме дразни.
Оказва се, че е много деликатно. Аз си мислех, че като има и ванилия... още по-добре. Днес отидох и пробвах, но само на картон че, VC&A "Boys d'amande". Разбира се, влюбих се! До такава степен, че си тръгнах, напълно убедена, че това е "ТОЙ" Нямаше и как да го пробвам на кожата си, защото бях пръсксла друго. Това беше много полезна за мен информация, защото ако се развие в посока горчиво-кисела тежест... много ще се на мразя, заради глупоста си. И те са скъпи за мен, но ще отида отново и ще си пръсна на ръката. Благодаря много, Денси! Heart Останалите, не ги познавам, разбира се. Сигурно са прекрасни. За мен ще е удоволствие, да се запозная с тях, по описание, за начало.

Последна редакция: вт, 19 окт 2021, 19:36 от Magda Dimitrova

# 455
  • by the sea
  • Мнения: 628
Girl of Now Elie Saab  е приятен парфюм, женствен, с бадеми.
Освен него  се сещам и за L'instant Magic , но той е по-скоро пудрен и за мен леко неприятен.
Избягвам тази нотка, наистина е трудна.

# 456
  • Мнения: 1 350
Днес най-накрая се добрах до това чудо Aduts На Килиан. Полях се обилно за да го усетя. Плътен и топъл парфюм, нотка на масленост и горчивина откривам, няма секси ефект, ако такъв се търси от дамите. Спокоен, балансиран,  уверен. Не откривам такава сладост, която да те бие в носа. Унисекс.

# 457
  • Мнения: 1 003
Boys d'Аmande за мен няма нищо цианидно или остро. Даже напротив. Това е един от най-меките парфюми, за които се сещам на прима виста. Любим е на моя колега и го носи често. Стои й невероятно (да, вероятно е до кожа) и оставя прелестен шлейф. Не мисля, че има нещо рисково с него. Много, много хубав!

Относно обсъждания толкова напоследък Adults на Kilian, когато бях решила, че го искам, ходих да го пробвам (в светлите времена, в които на летище София имаше неща, различни от СК и Paco Rabane). Първоначално не ми хареса, в последствие ми допадна много. После пак му се разколебах. Накрая взех бутилка и честно казано, грам не съжалявам. Пръснах го от носене на морето (заедно с Ani Nishane, ама там нещата бяха други..). Не считам себе си за смокинолюб. Но парфюмът за мен е много хубав. Нищо трудно не виждам в него, поне за мен. Мек и млечен е дори...

И още нещо, бях питала навремето за Garuda Jul et Mad, за който нямаше особено ласкави отзиви и хвалебствия. Та, успях да се добера до него и...пасна ми перфектно. Толкова, толкова много да ми харесва. Нищо в него не бих пипнала, дори не ме дразни това, че е по-прибран до кожата. Нещо повече, според мен е плюс, защото бих искала този парфюм да се усети от някого, когото аз избера и допусна да се приближи. Поръчах го само заради името и цялата идея от йога за гаруда и гарудасана (любимата ми асана (ако някой може да има любима асана)). Грам не съжалявам!

Та се чудя какво още в тази насока да взема, влюбена съм в него и в Khol de Bahrain (въпреки че са доста различни). Приемам идеи Simple Smile))

# 458
  • Мнения: 686
И да се поправя! Разбира се, че не е нужно, бадеми те да са горчиви, защото както и вкусът на ядките, така и аромата е различен. Аз ги споменах, заради любимият ми марципан, където има само есенция, на горчив бадем, иначе е само бадеми и сладост. Спирам да ви занимавам. Благодаря, че ме изтърпяхте и благодаря, за количеството и качеството, на информацията, която ми дадохте! HeartHeartHeart

# 459
  • Мнения: 456
И за мен Adults e лесен парфюм, подходящ за сезона, определено е много мой.....ноооооо никаква трайност, дори след около 10 апликации. Студено ли му е?

# 460
  • Мнения: 515
Някой пробвал ли е Nejma 7 extract?  Наскоро пробвах Nejma 7  допадна ми доста, нотката на какао напоследък ми е особено любима, обаче ми се стори по-ефирен.Thinking Като, че ли ми се иска да е по-плътен и се чудя дали и доколко екстракта ще ми задоволи щенията?
Jollie  честита ти Garuda, прекрасен парфюм е  и точно като за сезона на падналите листа и хладните дни!
Успях да пробвам новия Шалимар, благодарение на една прекрасна фея Flowers Maple Leaf, за което много й благодаря и ужасно  ми хареса! При мен има много ванилия, доста ирис, мъничко цитруси и няма никакви анималистичните нотки! Не прилича на SDV  Guerlain, но пък е мноого красив! Първият Шалимар от който искам бутилка, навремето Едп много ме беше стреснал и много дълго време отбягвах тази серия. Е намерих си моя Шалимар Simple Smile

# 461
  • Мнения: 2 110
Аз съм почитателка на бадеми - имам Tardes на Carner Barcelona, Mandrolio di Sicilia и Dragée на Reminiscence. Никой от тях не усещам като цианиден и слава богу.
Velvet tonka е наистина страхотен, но за мен главният герой там е тонката, а бадемът е по-незабележим.
Най-неприятният бадем за мен е Sweet Oriental Dream на Montale, не можах да го понеса.

Последна редакция: вт, 19 окт 2021, 21:16 от bonbonka6

# 462
  • Мнения: 1 350
И за мен Adults e лесен парфюм, подходящ за сезона, определено е много мой.....ноооооо никаква трайност, дори след около 10 апликации. Студено ли му е?
Няма да съм обективна, защото още се нося в облаците му. При мен и сега се откроява доста отчетливо, но опитай в по-хладно  и влажно време.

# 463
  • Мнения: 1 575
Днес беше ред на  Cassili Parfums de Marly, но май му е студено и се крие. И аз усещам праскови и кайсии , по-скоро ванилов крем с праскови и кайсии. Прочетох мнението на kovacheva, че е излъчващ, а при мен е тих и прибран. Затова го прибирам за по-топло време, не искам да излея тази красота върху себе си бе да я усещам достатъчно.
От мъка се полях с Boucheron Quatre Absolu de Nuit , точно сега му е времето.

# 464
  • Бургас
  • Мнения: 9 401
Мелиора Parfums de Marly при мен е основно касис, хубав е парфюмът, но чак да си го купувам, не.Касили е с поразяваща трайност върху мен, много луксозен и ми стои добре на кожата, той Делина и Delina La Rosée са ми фаворитите там.Adults аз го харесвам, хубав парфюм е.

Общи условия

Активация на акаунт