В момента чета ... 72

  • 45 983
  • 739
  •   1
Отговори
# 735
  • Пловдив
  • Мнения: 13 470
За "Малък живот"

Не съм вярвала, че някой наяве или лиричен герой може да бъде толкова обречен в живота. Първите 100 и кусур страници толкова мъчно ми вървяха, че бях готова да я зарежа.
Колко осакатен трябва да си психически и физически за да не осъзнаваш, че животът ти дава шанс, след шанс, че въпреки всичко си стигнал до етап, в който си постигнал нещо, заобиколен си с хора, които наистина държат на теб.
За колко лош трябва да се имаш за да се нараняваш постоянно.
Как години труд отиват по дяволите само от някоя твоя мисъл.
Как не осъзнаваш колко си силен всъщност, след като си оцелял и станал човек.
Четейки тамън се зарадваш, че все пак ще има равновесие във вселената и бам!
Страшно многопластова, иска ти се да зашлевиш на моменти главния герой, но знаеш, че той никога няма да види нещата под ъгъла на "нормалните" хора и че винаги ще носи нещастието, тъгата, несигурността и самообвинението. Неговият живот е "самобичуване" под всякаква форма. Когато душата ти е смачкана, физическото насилие е само усещане. Белезите са много по-дълбоки от видимите рани и там инфекцията вече е злокачествена и нелечима.
Със сигурност не ми харесва книгата, в онзи смисъл на думата /чета доста извратени книги, не е поради тази причина/, но не мога и с лека ръка да кажа, че ми харесва.


Към момента съм прочела 31 книги, до края на месеца мисля да прибавя още две бройки.

# 736
  • Мнения: 10 686
"Малък живот" или Апология на безсмисленото страдание Simple Smile

В "Поправките" на Франзен имаше едно Десетословие на Каролин (една от героините).
Десетата ѝ мъдрост гласеше "В страданието няма нищо полезно" Wink

А ето и десетте. Записах си ги, защото някои от тях много ми импонират Joy

Десетословието на Каролин или Десетте най-добри изказвания на Каролин за всички времена:
1. Изобщо не си като баща си
2. Не е нужно да се извиняваш за купуването на беемвето
3. Баща ти издевателства емоционално над майка ти
4. Вкусен си
5. Работата е наркотикът, провалил живота на баща ти.
6. Да купим и двете!
7. Семейството ти има извратено отношение към храната
8. Ти си невероятно привлекателен мъж
9. Денис ти завижда
10. В страданието няма нищо полезно.

# 737
  • Мнения: 3
Току-що завърших "Джуджето" на Сан Антонио. Не е лоша, лека и свежа книжка, написана с неподражаемото чувство за черен хумор на Фредерик Дар. Но оставам с впечатление, че авторът е започнал да се поизчерпва, на моменти идеите на главния герой са твърде постни, тривиални и лишени от въображение... И, уви, преводът на Теодор Михайлов е далеч от този на серията за комисар Сан Антонио и Берю на Росица Ташева, който е по-скоро творческа интерпретация на безкрайните игри на думи и двусмислици в оригиналния текст.

Последна редакция: ср, 15 дек 2021, 23:03 от dell.precision

# 738
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 511
Чета, си "Време за милост", отдавна, преди много години четях Гришам с настървение, след това взе да ми става предсказуем и не съм посягала към негова книга от много време насам. Но явно ми е долипсвал съдебния трилър, та добре ми върви гореспоменатата книга. Уж бързо чета😁, но при предизвикателство 100 книги за година (къде съм се метнала в облаците?!? 🤣🤣🤣) досега съм прочела 36. Годината ще я завърша с Гришам сигурно.
А за следващата година ще заложа 40 книги, то се е видяло, че сто няма как да ги докарам... 😂
Единственото ми свободно време за четене е вечер, в леглото, преди заспиване. Не, че не се случва да заспивам с книга захлупена върху лицето...🤣
 Но, това е друга тема... 😉

# 739
  • Мнения: 10 686
Да продължим да споделяме за любимите си книги в новата тема Simple Smile

https://www.bg-mamma.com/?topic=1395443

Общи условия

Активация на акаунт