Отговори
# 15
  • Мнения: 712
Не се шашкай толкова!
Вярно, че не мърдат много, но и това е толкова индивидуално, че не си струва да се коментира. При мен в 8-я месец имаше такива вулканични сътресения, че не мога да отсъдя.
Моята акушерка ми каза, ако бебето не мърда повече от 4 часа, да легна на земята или на друга твърда повърхност, да си сложа ръката на корема и да му говоря, докато не помръдне.

# 16
  • Мнения: 2 258
Наистина всичко е доста индивидуално.Не се притеснявай и не го мисли толкова....Зная ,че всяко нещо те кара да се притесняваш,но мисли позитивно:)

# 17
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат на: mariakara
Това са абсолютни бабини деветини! Imp Всеки ден в повече в майчината утроба допринася за по-доброто развитие на бебето! Така че 8 мес; е мноооого по-добре от 7! Ох, аман вече !


Това, което аз знам е, че в края на 7 месец приключва някакъв етап от развитието (вътреутробното) на детето! Затова преди децата родени в 7 месец са имали по-големи шансове за оцеляване. В осми месец започва друг момент от вътреутробното развитие, който не е желателно да се прекъсва.  Сега обаче с напредалата медицина няма проблеми за децата родени преждевременно!

# 18
  • Мнения: 530
Виждам, че са те успокоили, но и аз да се включа все пак.
Това са наистина големи щуротии, които само от разни баби и лели съм ги чувала (и в интерес на истината само в България...?!)

Колкото по-близо до термина ти се роди бебето, толкова по-добре и по-развито ще бъде. Няма връщане и забавяне в развитието! Само напред върви.

Колкото до движенията - ами отеснява му, зависи и от разположението - т.е. може и да не усещаш част от движенията, защото просто са навътре или са прекалено слаби за да ги усетиш. При първа не толкова, но при последващи бременности бебето има малко повече място поради това, че маточната мускулатура е малко по-отпусната (не го обяснявам много научно, но се надявам, че се разбира Wink ) така че може да се движи и да се обръща по-свободно до края. На мен например вчера ми казаха, че е с главата надолу, но съм все още в 28ма седмица и до края може няколко пъти да се обърне пълно салто.... Wink Бях и на опреснителен курс вчера и една майка разказваше как дори при първата й бременност до края бебето се е обръщало  ту с главата надолу, ту седалищно и накрая по време на самото раждане се е обърнала пак в правилната позиция с главата надолу.
И аз много се шашках преди за движенията - особено ако изведнъж се размърда много и после затихне, защото все си мислех, че при силното размърдване се усукало в пъпната връв. Twisted Evil  Сега май не мисля толкова. На мен ми помагаше да пийна газирана вода и да легна настрани - тогава почти винаги се размърдваше и се успокоявах. Все си мисля, че би трябвало да дават на всяка бременна по един сонограф (мисля, че така се казваха тези машинки, с които слушат сърдечните тонове на бебето) за вкъщи за успокоение. Сега тъй като съм и с предна плацента, не се притеснявам чак толкова защото казват, че тя понякога притъпява малко усещането за движенията на бебето. Никога не съм следяла и по разните таблици за това колко движения на ден трябва да има. Ако наистина се притесниш, просто се обади на лекаря или акушерката ти, в крайна сметка те никога не биха ти отказали да чуят тоновете, за да се успокоиш и да проверят дали всичко е наред.

# 19
  • Мнения: 1 581
Родих в осми месец - всяка седмица е крачка напред. Моят син като осмаче стоя в кувьоз само 5 дни, дишаше си сам от самото начало и след 2 седмици щяха да го изписват (после имаше други проблеми, но несвързани с това), а седмачетата - далеч повече. Това мисля, че е достатъчно като довод.
Спасяват и бебета, родени в 6-ия месец.
Не мисли какво може да се случи, всичко ще бъде наред.

# 20
  • Мнения: 5 370
Мили мами,знам,че не мога да изразя с думи благодарността си към вашата отзивчивост.Понякога една навременно казана добра дума е по ценна и от лекарски съвет.Много поздрави на вас и дечицата-родени или неродени! newsm51

# 21
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Определено вече не е така  Wink  и всеки един допълнителен ден на бебчо в корема на мама е в плюс. Не се притеснявай, няма таконва нещо като "заспиване" към 8 месец просто бебчетата са по-малко подвижни поради липса на пространство  Grinning , но и това не е еднакво за всички, моят юнак ме ръгаше и риташе здраво чак до началото на 9 мес., когато ми беше планираното секцио. Така че всичко е много индивидуално, не се затормозявай с подобни притеснения.

# 22
  • Мнения: 2 498
Много по-добре в 8-я отколкото в 7-я...

# 23
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Въобще не се притеснявай мила,това за 8-мия са пълни глупости.Аз самата родих в 8-мия,както се оказа,защото ми беше грешно из4ислен термина.Дайе и лекаря при който раждах не се светна,ами добре 4е неонатоложката,която пое Марти ми погледна картона и каза 4е при цикъл на 39дни,не вазможно да съм била в 9-тия.А за движенията 4е накрая намалявали-моя бебо то4но тогава отка4и да рита box С мъжа ми се 4удехме какво става,а то му дошло времето на детето.ЗАПОМНИ-Всякя бременност и всяко бебе са уникални,затова не се връзвай,та да се тревожиш излишно,сега трябва да си най-спокойна. newsm10 УСПЕХ!

# 24
  • Мнения: 717
Цитат на: Margarita
Не се притеснявай изобщо! По принцип движенията на бебето намаляват в осми-девети месец, защото му отеснява. Не се тревожи излишно! Мисли позитивно и всичко ще е наред!


Много точно казано. Отеснява им на душиците  Grinning

# 25
  • Мнения: 2 807
Цитат на: Coeur
Да де...ма мен въпросът ми касаеше и забавянето на движенията-че почти спирало да се движи-това е,което ме притеснява-вярно ли е,че"заспивали"?И оттам как ще разбера до колко е нормално да шава?


Coeur, зависи си от бебчето...Ако досега си е било подвижно, определено няма да "заспи". Може само да не е чак толкова подвижно, в смисъл, че няма място да шава много, т.к. вече е надебеляло Simple Smile, но поне крачететата и ръчичките ще си ги усещаш.

Казват, че ако си легнала и се обърнеш настрани, но наляво до 10-на минути би трябвало да го усетиш - не съм го изпробвала, защото и първото, а сега и второто са изключително подвижни, каквато и поза да съм заела...
Надявам се да съм ти била полезна Wink

# 26
  • Мнения: 1 194
Цитат на: Vache
Цитат на: mariakara
Това са абсолютни бабини деветини! Imp Всеки ден в повече в майчината утроба допринася за по-доброто развитие на бебето! Така че 8 мес; е мноооого по-добре от 7! Ох, аман вече !


Това, което аз знам е, че в края на 7 месец приключва някакъв етап от развитието (вътреутробното) на детето! Затова преди децата родени в 7 месец са имали по-големи шансове за оцеляване. В осми месец започва друг момент от вътреутробното развитие, който не е желателно да се прекъсва.  Сега обаче с напредалата медицина няма проблеми за децата родени преждевременно!


Съжалявам, но това което пишеше не е вярно.  Grinning Просто е опит да се даде някакво "обясненеи" на един мит за уязвимостта на "осмачетата". Всички знаем как се раждат митовете: Преди 50 год. се родило  седмаче в добро здраве и оцеляло, после комшийката родила осмаче, но с тежък сърдечен порок и то не оцеляло. Но то това второто нямало да оцелее, дори и в девети да се е родило. И така-от уста на уста...Този "пример" е напълно фиктивен и измислен от мен.
Тези етапи за които говориш не съм ги срещала нито в медицинска, нито в популярна литература за бремеността.

Coeur, profite de ta grossesse et moins d'inquietudes!Reste toujours toi. Sunglasses

# 27
  • Мнения: 779
Айде и аз ще се включа в успокоението!Тоя мит за фаталния 8ми месец е от преди10-15 (ако не и повече) години!   umnikuu А от тогава медицината е напреднала многоооооо!Вече спасяват толкова мънички бебчета и то без никакви здравословни последствия.  action032  И макар,че всеки ден в пове4е, прекаран в корема на мама, е добре дошъл,  не е толкова страшно ако малкото човече реши да подрани. А относно активността на бебето в 8 мия месец смятам ,че всяко си е индивидуално. Моя дреебо такива крушета и ритници ми вкарваше,че имах чувството,че ще ми пробие коремът и ще излезе! #Silly
 Не забравяй, че е изключително важно да си спокийна и позитивно настроена!Желая ти късмет! Innocent  thumbsup

П.С.Анди се роди в 36 седмица , 2,350,47см и прекара 3 дни в кувиоз и 1 ден на кислородна палатка.Сега е почти 7 кг,57 см и вече се опитва да сяда!И какво като е недоносен? newsm08

# 28
  • София
  • Мнения: 255
Споко! И аз родих 36 та седмица - 2180гр/46см стоя 1 час в кувиоз и 10 дни в болница за наддаване. На 3 месеца тежеше 6100гр/59см. Настигна връсниците даже ги и мина! Дано съм те успокоила..........................

# 29
  • Мнения: 1 895
родих на границата на 33 и 34 седмица.От момента ,в който започнах да ги усещам дъщеря ми се скъсваше от ритници и въртене,а той си лежеше кротко в една поза цели 8 месеца.Не вярвай на  "вещи медицински лица" и бабини деветини.Природата си знае работата-всеки ден е плюс, а и не мисли за това.Бебчо ще си дойде като е готов да се появи триумфално на белия свят и всичко ще е наред GrinningУспешно мътене  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт