Отговори
# 30
  • Мнения: 2 452
Цитат на: mariakara
Цитат на: Vache
Цитат на: mariakara
Това са абсолютни бабини деветини! Imp Всеки ден в повече в майчината утроба допринася за по-доброто развитие на бебето! Така че 8 мес; е мноооого по-добре от 7! Ох, аман вече !


Това, което аз знам е, че в края на 7 месец приключва някакъв етап от развитието (вътреутробното) на детето! Затова преди децата родени в 7 месец са имали по-големи шансове за оцеляване. В осми месец започва друг момент от вътреутробното развитие, който не е желателно да се прекъсва.  Сега обаче с напредалата медицина няма проблеми за децата родени преждевременно!


Съжалявам, но това което пишеше не е вярно.  Grinning Просто е опит да се даде някакво "обясненеи" на един мит за уязвимостта на "осмачетата". Всички знаем как се раждат митовете: Преди 50 год. се родило  седмаче в добро здраве и оцеляло, после комшийката родила осмаче, но с тежък сърдечен порок и то не оцеляло. Но то това второто нямало да оцелее, дори и в девети да се е родило. И така-от уста на уста...Този "пример" е напълно фиктивен и измислен от мен.
Тези етапи за които говориш не съм ги срещала нито в медицинска, нито в популярна литература за бремеността.

Coeur, profite de ta grossesse et moins d'inquietudes!Reste toujours toi. Sunglasses


Първо, какво разбирате под 8-ми месец? Защото на мен ми е сложно с тази терминология (1-9 месец), която отдавна е излязла от употреба в медицината. Бременността се смята в седмици или в лунарни месеци.
Това, което мога да каже на Vache (която, признавам, друг път се изказва много подготвено) е, че ако изобщо може да се говори за някакъв етап, то вероятно става въпрос за пълното "узряване" на плода, вкл. и на белия дроб с образуване на сърфактант, а последния "етап" е на нарастване на плода, натрупване  подкожни мазнини и развитие на ЦНС, но това е много ненаучно обяснено.
А и9наче по въпроса, то е ясно - колкото по-близко до термина, толкова по-добре.

# 31
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат на: Laura
Това, което мога да каже на Vache (която, признавам, друг път се изказва много подготвено) е, че ако изобщо може да се говори за някакъв етап, то вероятно става въпрос за пълното "узряване" на плода, вкл. и на белия дроб с образуване на сърфактант, а последния "етап" е на нарастване на плода, натрупване  подкожни мазнини и развитие на ЦНС, но това е много ненаучно обяснено.
А и9наче по въпроса, то е ясно - колкото по-близко до термина, толкова по-добре.



 Embarassed  Embarassed  Embarassed  Embarassed  Embarassed  #Puppy dog

# 32
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Тук са ми дали една книжка да чета от болницата и там пише след 24 седмица бебето има шанс да оцелее, ако се роди преждевременно. Всяка седмица отгоре увеличава тази вероятност за оцеляване. Това разбира се важи при съвременното ниво на медицината.

# 33
  • Мнения: 2 452
Цитат на: meri_ark
Тук са ми дали една книжка да чета от болницата и там пише след 24 седмица бебето има шанс да оцелее, ако се роди преждевременно. Всяка седмица отгоре увеличава тази вероятност за оцеляване. Това разбира се важи при съвременното ниво на медицината.


За 24-седмица - не ми се ходи да проверявам сега, но не е ли все-още 26 седмица "по закон" така да се каже Stuck Out Tongue ? Легално дотогава е аборт. Както и да е, 24 седмица е много рано. Въпросът не е само до оцеляването а и до бъдещето на това дете. Не зная ти гледа ли програмата по BBC, мисля, че беше в Панорама (английската) някъде към края на септември. Ставаше въпрос точно за какива деца, родени "на ръба" между 24 и 26 седмица - оказа се, че практически всики оцелели деца са с много тежки аномалии (тежка форма на церебрална парализа; слепота, идиотизъм), много малък процент бяха с "леки" деформации, а мисля едно или две бяха напълно нормални. Та риторичния въпрос, за даден от журналистите бе има ли смисъл от оцеляването на тези деца (говоря за МНОГО ранна бременност, преди 26 г.с.). След тази граница шансовете за оцеляване и нормално развитие са големи.

Общи условия

Активация на акаунт