Имате ли интересни спомени от "първата ви среща"?

  • 13 028
  • 221
  •   1
Отговори
  • Мнения: 123
Предстои ми първа среща и се притеснявам, бих се зарадвала ако някой дава съвети.

# 1
  • Мнения: 11 558
Не се напивай.Simple Smile
Къде ще е?

# 2
  • Мнения: 123
В някое кафене, без алкохол естествено😁

# 3
  • Мнения: 3 987
Не се напивай, не прекалявай с парфюма. Не говори само ти, остави го и той да каже нещо.

# 4
  • Мнения: 11 558
Дайте да обсъдим сметката.
Да си плати ли половината, него ли да остави да почерпи, или тя да я поеме цялата.

# 5
  • Мнения: 123
На мен по принцип ми казват, че съм скучна, щото не говоря много и затова се боя, че няма да можем да водим хубав разговор.

# 6
  • Мнения: 3 987
Като дойде сметката - бавно да започне да търси портмонето в чантата, докато момчето не каже - остави, аз ще я платя. Тя да се усмихне и да каже добре и да си пийне от каквото си е поръчала. Ако момчето не се усеща и след 2-3 минути търсене на портмоне още не е казало, че ще почерпи - да си плати нейното.

# 7
  • Мнения: 123
Той поиска да го почерпя, защото го накарах да чака много 😁

# 8
  • Мнения: 3 987
Аз бих го извъртяла като стане време за сметката, демонстративно да извадя портмонето и да кажа - аз съм мъжа на срещата, аз ще плащам. Или - сега плащам аз, а ти ще платиш билетите за киното.  Ама аз съм си цапната в устата и не го мисля много-много. Виж ако имате някакви специални уговорки за сметката - спазвайте ги Simple Smile

# 9
  • Мнения: 11 558
Ооо, я у лево. Поредния мухльо.
Аз май нямам изцепки на първа среща. Ако не се брои едно падане в цялата ми прелест зимата, на леда.
Иначе, един льольо реши да ми купи роза в бара от една цветарка- после аз му плащах коняка с кола, че си бил изхарчил парите за розата.
Колко години минаха, 20- ина, и още помня.Simple Smile

# 10
  • Мнения: 1 281
кво? поискал да платиш? Не!

# 11
  • Варна
  • Мнения: 256
Отивам аз на една първа среща и младежът заявява да поръчвам, да не се притеснявам, той плащал. Като стана време за сметката се оказа, че си забравил портфейла, ей ся щял да отскочи до вкъщи да си го вземе, викам няма нужда, та така накрая аз платих сметката.

# 12
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
Той поиска да го почерпя, защото го накарах да чака много 😁
Този да съм го отсвирила на 98% преди срещата.  Той те е поканил, ама защото не си могла или не си искала на минутата да зарежеш всичко и да хукнеш с него,  сега ти да черпиш, като наказание някакво? Ако въобще отида, ще е да му гледам сеира.  Има малък процент вероятност да е читав, ама е много малък.  Пък и да се притеснявам от някого, дето си проси да му плащам? Я се стегни Grinning

# 13
  • INFJ
  • Мнения: 9 131
Ето я моята философия за плащане на сметката:
Ако го харесвам, ще го оставя да я плати, ако не го харесвам, ще настоявам да си платя моето.
Съответно, ако той не предложи изобщо да плати, решавам, че няма интерес към мен.

Иначе, най-голямото клише - просто бъди себе си. Най-хубаво и лесно е, когато ни харесват такива, каквито сме.

# 14
  • Мнения: 1 216
За сметката аз действам на принципа който кани, плаща. Или всеки си поема своето.

А за изцепки, най-смешното нещо което ми се е случвало беше на една разходка, минахме покрай продавач на гевречета и протича следният разговор:

- Искаш ли едно?
- Не мерси, не съм гладна.
- Ама аз не предлагам да ти купя.

На така зададен въпрос не знам какво е очаквал да отговоря. Нямаше втора среща Laughing

Общи условия

Активация на акаунт