Реакции към зъболекарски материали

  • 593
  • 6
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 543
Здравейте. В момента провеждам кореново лечение на зъб. За жалост, когато запълниха каналите, получих реакция към единия от материалите. Първоначално си помислих, че става въпрос за глас йономер, който постепенно отделя флуорид. Когато отидох да го премахне зъболекарят, се оказа, че има дексаметазон и най-вероятно към него е реакцията. Проблемът ми е, че правя реакция към почти всичко - анастезии (този зъб беше лекуван без), антибиотици (в този случай не се наложи употребата им), стероидни и нестероидни противовъзпалителни средства, флуорид, калций, магнезий и т.н. В общи линии пълен кошмар. Не става въпрос за алергия, а за реакция. Изразява се в сърцебиене, безсъние, паника и т.н. Като тръгна да обяснявам това на зъболекарите ме гледат с недоверие. Иска ми се да намеря специалист, който да ме изслуша, да е склонен да обсъдим материалите, които ще използва и т.н. Ще се радвам, ако някой може да сподели името на такъв зъболекар. Става въпрос за град София. Също ако има някой по-запознат да сподели информация за материалите, които се използват. Например, при кореново лечение на зъб се използват щифтове, паста и т.н. Така ще ми е по-лесно да потърся нещо като състав, към което не реагирам. Благодаря!

# 1
  • Мнения: 4 007
Сигурни ли сте, че това не са просто панически атаки към факта, че трябва да ходите на зъболекар?

# 2
  • София
  • Мнения: 543
Сигурни ли сте, че това не са просто панически атаки към факта, че трябва да ходите на зъболекар?
Да, първите две посещения (лекуването на инфекцията) минаха чудесно. Редовно почиствам и зъбен камък.

# 3
  • Мнения: 4 007
То не пречи да се отключи след това. Имате няколко варианта на действие - отивате при зъболекар, питате какви са материалите с които работи, записвате ги и отивате при алерголог да ви направи тест. От там преценявате с какво можете и не можете да се лекувате.
Правите си и една консултация с психолог - в болниците трябва да има поне един, няма нужда да търсите някой много специализиран - той ще прецени дали имате панически атаки или реакция към лекарства и от там ще действате съобразно казаното.
Или намирате някой частен зъболекар (има тема за зъболекари в София във форума, потърсете я) който срещу допълнително заплащане ще ви лекува с каквото кажете.

Аз все пак си мисля, че е паник-атака, отключена след ходене по зъболекари - защото реакциите към лекарства обикновено имат съвсем различни признаци от безсъние и паника.

# 4
  • София
  • Мнения: 543
Да, аз разбирам напълно, че звучи безкрайно нелогично. И това ми е първият проблем. Ето дори и на Вас не Ви "се връзва" и Ви звучи психосоматично. Представете си как го обяснявам на човек с медицинско образование. Благодаря Ви все пак!

Последна редакция: нд, 03 окт 2021, 11:19 от heartseasee

# 5
  • Мнения: 12 114
Отиди при алерголог или в кожна клиника и се тестувай за дексаметазон.

Аз не мога да понасям амалгама, йод, направих реакция на металокерамика. Но намерих начин. Сега част от короните ми са злато, други са пластмаса. Винаги преди упойка се тестувам, защото организмът се променя и това, което си понасял преди шест месеца, сега може да правиш реакция към него.

# 6
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Виж това
Може би ти действат на щитовидната жлеза

Общи условия

Активация на акаунт