Мъчно ми е ... (и пак за циганите)

  • 1 474
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
Това е отвратително. Това не са хора а измет. Живея в дълбоката провинция и имам лични наблюдения. Тая сган си знае правата няма да ви кажа просто. Привилегии, привилегии чак ме е гнус Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick
Със сигурност трябва да се направи нещо по въпроса с размножаването им Mr. Green

# 16
  • Мнения: 532
Това е отвратително. Това не са хора а измет. Живея в дълбоката провинция и имам лични наблюдения. Тая сган си знае правата няма да ви кажа просто. Привилегии, привилегии чак ме е гнус Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick
Със сигурност трябва да се направи нещо по въпроса с размножаването им Mr. Green
Що говорите с недомлъвки - за кой ли път питам какви са им привилегиите??
Ако имаш идея какво да се направи, за да не се раждат такива деца, казвай!

# 17
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ох.......трябва да се запишат незабавно децата на училище.........да се задължат със закон да ги пускат.........и полиция да кара, децата, които отсъстват.......докато има толкова неграмотни роми, така ще е .........трябва да спре това.......ако децата им не се образоват, тази идиотщина ще продължава и след 20 години........не е само в парите въпроса, тук опираме до ценностна система.....

# 18
  • Мнения: 7 821
Момичета, МОЛЯ да се въздържате от квалификации и обиди! Не ми се иска и тази тема да отиде при другите, в които се дискутира темата за ромското малцинство.
БЛАГОДАРЯ   bouquet !

Цитат
8. Забранено е пускането на мнения с расистка насоченост, теми подклаждащи расова дискриминация, омраза и етническа нетолерантност.

# 19
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Цитат
Прокурорите успявали все пак да принудят родителите да вземат децата си от болницата, но след по-малко от седмица отново ги връщали там. Мургавите не криели, че след баня със студена вода, детето пак се разболяло. Медици подозират, че циганите нарочно разболявали малчуганите, за да им осигурят поредния дълъг престой в болницата.
..............
Непрекъснато сезираме отдел "Закрила на детето", но усилията ни остават напразни

Прокурорите не трябва да ги връщат, а да им ги отнемат. А този отдел е създаден само за да си взимат заплатите - без да работят.
Снощи се разговорихме с таксиметровия шофьор, минавайки през циганския квартал. Та той каза, че имало много начини. Като пример даде, че още лекарите могат да се организират и след всяко второ дете на циганката - да я оправят така, че да не ражда повече. Може да не е хуманен този метод, но и техните действия не са хич човешки. Знам обаче, че това никога няма да стане и дори по-зле ще става.

# 20
  • София
  • Мнения: 6 363
Ох.......трябва да се запишат незабавно децата на училище.........да се задължат със закон да ги пускат.........и полиция да кара, децата, които отсъстват.......докато има толкова неграмотни роми, така ще е .........трябва да спре това.......ако децата им не се образоват, тази идиотщина ще продължава и след 20 години........не е само в парите въпроса, тук опираме до ценностна система.....

напълно съм съгласна. всички тези издевателства над деца - изоставяне на бебета, хвърлянето им пред коли, използването им за просене и т.н. - се дължат на това, че за тази малцинствена група (или поне за голяма част от нея) човешкият живот няма стойност. включително и този на родните им деца. майчиният инстинкт е сведен до този на рибка, която снася хайвер и го изяжда. това е толкова уникално и абсурдно за представители на вида Хомо Сапиенс, че ме изумява. ценностната им система просто е силно сбъркана и това може да се коригира само с образование, образование и възпитание - от най-ранна възраст.
а за да се редуцират дотогава (до това неясно бъдеще, когато ще се превъзпитат) силно тези случаи, които са описани в статията, аз, уви, не виждам друго разрешение, освен това, за което намекна Lilqna, и което тихомълком е прилагано и в други европейски страни. може да звучи гадно, но е по-добре от репродуциране на човешки драми.

# 21
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877

[/quote]
Що говорите с недомлъвки - за кой ли път питам какви са им привилегиите??
Ако имаш идея какво да се направи, за да не се раждат такива деца, казвай!
[/quote]

Ще ти кажа. Освен детските, освен това че ги настаняват , освен това че и сметките си не плащат, като им предложат работа по програми за временна заетост отказват защото видите ли щели да вземат същите пари от помощи.

# 22
  • Мнения: 5 620
Като пример даде, че още лекарите могат да се организират и след всяко второ дете на циганката - да я оправят така, че да не ражда повече. Може да не е хуманен този метод, но и техните действия не са хич човешки. Знам обаче, че това никога няма да стане и дори по-зле ще става.
А стига бе. Направо не мога да повярвам, че жена и майка може да напише това.  Shocked
Ежедневно работя с цигани и трябва да ви кажа, че болшинството от тях си имат съвсем нормално отношение към децата. Друг е въпросът, че за тях да имаш много деца е нормално, както и живота в лоши битови условия. Има и такива, които поддържат много чисто, независимо че в жилището няма течаща вода. Навремето бабите ни са живели по същия начин и са имали също по много деца.
За другата група мога да кажа само, че са маргинали, но проблема идва от ниската образованост и изолацията. Лошото е, че модела се мултиплицира в следващите поколения и предвид ниската раждаемост на българките и високата на тези групи, положението никак не е розово. Но методи като цитирания по-горе категорично не одобрявам. Веднага ми идва наум една циганка, която имаше 5 момчета. Но жената искаше момиче. За жалост 6-тото й е момиче, но го ражда мъртво и й махат матката, защото иначе е щяла да умре. Разговаряла съм с нея и с мъжа й и наистина им беше мъчно за това. Накрая си осиновиха момиченце и сега си го гледат.

# 23
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Напоследък започвам да си мисля, че проблемът не е в циганите, а в законите на държавата.
Не би трябвало въобще да има значение етническия произход, би трябвало да има държавна политика за децата, независимо какви са.

Циганите изоставят децата...ОК, така е.
Какво прави законодателството за да спре това?
Нищо.

Какво прави държавата, за да се погрижи за изоставените деца?
Твърде малко.

# 24
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Понеже личната история на едно малко момченце, пребивано до смърт от съвсем чисто българските си родители ме изкарва от релси винаги когато се сетя за него, мога да ви кажа, че безотговорността не е черта на етнос. И българи продават децата си и българи ги изоставят за отглеждане и българи ги пращат да проституират. Това, че българите го правят по- рядко не ни прави някакъв изключителен и невероятен етнос.
Ето това е и мое мнение:
Напоследък започвам да си мисля, че проблемът не е в циганите, а в законите на държавата.
Не би трябвало въобще да има значение етническия произход, би трябвало да има държавна политика за децата, независимо какви са.

Циганите изоставят децата...ОК, така е.
Какво прави законодателството за да спре това?
Нищо.

Какво прави държавата, за да се погрижи за изоставените деца?
Твърде малко.

# 25
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
А стига бе. Направо не мога да повярвам, че жена и майка може да напише това.  Shocked
.........

Очаквах подобна реакция. Не казвам, че това е начина, освен това казах, че друг е споделил и аз само цитирам.
Аз също имам "удоволствието" да работя с малцинства, живея и близо до тях. Има и съвестни майки, но болшинството са безчувствени и коравосърдечни същества и това го доказва статията.
На мнението на Реза съм, че няма институция, няма закон или поне няма кой да го приложи този закон, че да се спрат тези издевателства с деца. Учудвам се когато някой кмет каже, че ще избива или кастрира кучета, колко много защитници и организации се намират да спрат такава идея, а за това, което е описано в статията никой нищо не предприема.

Общи условия

Активация на акаунт