Мисля си постоянно за бебе

  • 8 597
  • 248
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 36 783
Те и моряците пострадаха от ковид, не се знае колко му е сигурна работата там. Имам няколко около мен, отказали се да плават. Всички без един бачкат сега за едната средна заплата тук. Само този един си намери добре заплатена работа и не пострада финансово от смяната на попрището.

Авторке, човекът е прав. Рано ви е за бебе. И с извинение, но звучиш като да искаш да го вържеш с дете, защото си видяла, че има потенциал, финансов. Казваш, че финансовия проблем не стои, но правиш сметка на чужди пари. Когато започнеш работа и си в състояние да издържаш себе си и дете без чужда заплата, тогава може да кажеш, че нямаш финансови проблеми.

# 16
  • Мнения: 4 215
Айде, поредната малка булка, която си мечтае за бебчИ...

# 17
  • Мнения: 46 591
Майка ми ме е родила на 20, тогава е било често срещано. Винаги ми е казала - не бързай, завърши си образованието, поработи, поживей си и тогава. Когато тръгнах 1 клас, тя започна 1 курс в университета. Пътуваше, защото в нашия град нямаше такъв. Не можа да се наслади на емоциите да бъде с мен в този интересен период, беше ѝ трудно да съчетава работа, дете и учене. Разбира се, човек може да успее, когато има желание, но винаги едното е за сметка на другото, не можеш да си на 100 места.

Послушах я и не съжалявам. Въпреки че живея с мъжа ми от 19-годишна и сключихме брак, когато бях на 23 г., бебето го планирахме, когато станах на 25 г. Без значение дали ще работя по специалността, дипломата ми беше в джоба, изкарах си прекрасни студентски години, поживяхме си свободно и безгрижно само двамата преди да посрещнем бебето и бяхме постигнали финансова стабилност (ние, не само той). Когато имаш късмета да срещнеш половинката си на 20 имаш лукса да се радваш на всеки етап от живота си, а не да го минеш в тичане и с бели петна.
 
Същия съвет съм дала и на дъщеря си.

Мъжът ти е прав. Може и да планира смяна на работата, с такава, в която да може да е активен баща, а не да вижда детето си от дъжд на вятър.

# 18
  • София
  • Мнения: 12 006
Каква била работата - той щял да става моряк. И какво сега, девойката се опитва да хване "паралията , вързвайки го с бебе", докато не е размисл, така ли? Първо - тая работа не е за всеки и тепърва ще се види дали ще остане и второ, той ако иска може и с бебето да те зареже, а ти тогава без образование и капацитет за хубава работа, не те виждам.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 36 783
На мен пък ми е интересно дали ако мъжа планира наистина смяна на работата, на авторката няма рязко да ѝ мине мерака за бебе...

# 20
  • Мнения: 2 039
Не подкокоросвойте млади и глупави момичета да раждат деца на по 20 години,без образование и собствени доходи!
Това е ангажимент до живот,а тя и себе си не може да издържа.!
Да е живо и здраво момчето,да печели ,да се обичат.Ами ако стане обратното?
Разбирам,че ученето не я влече,щом от 18 годишна живее на семейни начала,но поне някаква професия и две године стаж за майчински?
Бебето не е кукла да му де порадваш,да го погушкаш ида го оставиш.
Другата пък умница,която пуска тема ,че е принудена освен детето си да гледа и лежаща баба е светъл пример за щастие

# 21
  • Варна
  • Мнения: 36 783
Е, паралията нали ще плава по корабите, ще снася пари за гледачка, какво да ги мислим...

Живяла съм с моряк, не е за всеки. А с дете в картинката пък, съвсем.

# 22
  • София
  • Мнения: 38 905
Хора, имам опит с мъж, работещ в чужбина. Всичко става и нищо не е сигурно! Само един месец да не ти прати пари и ще виеш като болно куче.

# 23
  • София
  • Мнения: 12 006
На мен пък ми е интересно дали ако мъжа планира наистина смяна на работата, на авторката няма рязко да ѝ мине мерака за бебе...
Тогава май не само за бебе, ами и за въпросния господин ще й мине меракът Satisfied

# 24
  • Мнения: X
Всъщност немога да кажа че не си права.. Права си за това но незнаем дали момичето иска да продължи да учи за  някаква професия.. То се личи че иска дете.. А не образование
Не става въпрос за образование, а за това да не зависи от някой друг да си купи чифт гащи. Тя хубаво иска дете, но това дете не кара на фотосинтеза. Сама си забелязала, че доста пари отиват по отглеждането на дете. Какво ще прави една жена без професия и доходи, ако нещо се случи с мъжа ѝ или той след време я замени с по-млад и слаб модел? И да знаеш, такива неща се случват нерядко.

# 25
  • Мнения: 3 350
Моят съвет е да сключите брак и после бебе.  И да знаеш, че бебе не се гледа лесно, тъй че помисли кой може да ти помага. Иначе, е супер да станеш майка. Аз на 20 г ехе бях такива лапе. Първото си дете родих чак на 32 г. Но, аз така исках, защото до преди това не се чувствах пораснала достатъчно. Но, аз съм много отговорен човек и за мен семейството не е игра на кукли и роклички.

# 26
  • София
  • Мнения: 12 006
Скрит текст:
Всъщност немога да кажа че не си права.. Права си за това но незнаем дали момичето иска да продължи да учи за  някаква професия.. То се личи че иска дете.. А не образование
Не става въпрос за образование, а за това да не зависи от някой друг да си купи чифт гащи. Тя хубаво иска дете, но това дете не кара на фотосинтеза. Сама си забелязала, че доста пари отиват по отглеждането на дете.
Какво ще прави една жена без професия и доходи, ако нещо се случи с мъжа ѝ или той след време я замени с по-млад и слаб модел? И да знаеш, такива неща се случват нерядко.
Ще търси следващия ходещ портфейл, какво друго може да направи, ама с навъртяни години и 1-2 деца, намаляват шансовете.

# 27
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 324
Прав е човека.Той завършил университет-това е добре.
Ами ти нямаш ли някакви амбиции-да завършиш и ти?
Да имаш образование и професия,като него.
Точно сега е момента да учиш,да се развиваш...
Бебето не се гледа лесно,особено на 20 години.
И не става въпрос само за пари.
То изисква цялото ти време и внимание.
Ти готова ли си на това?
Бабите вероятно са млади,още работят и няма да могат да ти помагат.
Добър съвет са ти дали назад в темата-първо брак и после бебе.

Хубаво нещо е да станеш майка,но е и голяма отговорност.

# 28
  • Мнения: 5 118
Не плашете момичето Няма нищо лошо да стане майка.Това няма да и попречи да учи,ако има помощ от родителите си.Ние бяхме редовни студенти по на 20 и малко години,когато се роди детето.Нито сме си прекъсвали учението,нито гладни сме останали,нито детето ни е било лишено от нещо.Аз също не бях работила и ми даваха студентско майчинство,което си пестях и накрая инфлацията ми го изяде.Много по-лесно се забременява и ражда и гледа дете като си млад.Работата няма да и избяга,цял живот ще работи.

# 29
  • INFJ
  • Мнения: 9 487
А родителите някой пита ли ги дали искат да гледат бебе, докато някой още учи и тепърва ще гради професия? Тази работа вече са си я свършили, мисля.

Общи условия

Активация на акаунт