Разногласия при планиране на бебе

  • 8 732
  • 148
  •   1
Отговори
# 105
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 344
Ми не иска дете жената .Явно не е готова.
Но е добре тези въпроси да се обсъждат преди по-сериозно обвързване.

# 106
  • София
  • Мнения: 4 376
Ми не иска дете жената .Явно не е готова.
Но е добре тези въпроси да се обсъждат преди по-сериозно обвързване.




Определено.
Просто масово партньорите във връзките не искат да  обсъждат сериозни въпроси преди да е "опрял ножът до кокала", а тогава вече става фатално, ако има разминаване.  Ако авторката е в ранните 20г е съвсем естествено да не иска дете. Само че тези неща, както каза и Вени се обсъждат по-рано, защото иначе стават скандали и губене на време от партньорите. Или момъкът е попрестарял или отново се връщаме на маман, която иска УнУче.

# 107
  • France
  • Мнения: 13 347
Имаше такъв сюжет в един от епизодите на др Хаус. А едно време какви оригинални пързалки имаше...

# 108
  • Мнения: 3 258
И какво направихте? Преброихме  ли тези, които не могат да отидат на официално събитие, или пък тези които не могат да влязат в тясна рокля, може би и тези, които са се озлобили срещу всички, които не броят яйцеклетки?
Грозна картинка.

# 109
  • София
  • Мнения: 13 768
Викаш не по врат, а по шия.
Не са проблем отношенията в семейството и съвкупността от лъжи и принуда, а възможността на авторката да посещава светски събития, да поддържа линия и да се пази от хипотетичната си свръхвъзпроизводимост?!

# 110
  • Мнения: 299
Не искаш да си бременна на сватбата ви? 😜 Шегувам се, няма нужда да ни казваш. Но мъж , който те дебне до такава степен че чак да се страхуваш да не те прати на някакви хормонални тестове какъв съпруг може да е? Странна работа. И аз сериозно бих се замислила дали искам деца с такъв човек. Щом отсега не си вярвате, мога да си представя как ще е като се родят децата и сте под огромно и ежедневно напрежение. Иначе на мен ми личеше първата  бременност след два месеца, а последващите- почти веднага. Но зависи от тялото ти… По принцип, ако си на хапчета сега, отнема няколко месеца преди организмът ти да свикне с новото хормонално ниво, така че и да спреш хапчетата, едва ли ще забременееш на следващия месец. Освен това откъде той ще разбере че не си бременна защото си на хапчета? Има толкова много причини, които като мъж той едва ли знае. Особено мъж, чиято жена не е била бременна досега. Какво ще ти направи ако не си бременна ди няколко месеца?

# 111
  • Мнения: 7 554
Авторке,  защо е нужно да лъжеш? Кажи си на мъжа, още не искам, да изчакаме още малко...все пак ти ще я носиш тая бременност, и всичко негативно ,свързано с нея.
Как мъж ще определя тия неща.

# 112
  • София
  • Мнения: 4 376
Авторката пусна тема, после писа веднъж, след което всекидневно влиза, чете, но нищо не казва. Дано поне си извади правилните изводи!

# 113
  • Мнения: 2 184
Аз все още се надявам да влезе авторката и да каже с какво е провокирала мъжа си, че той да има такива съмнения,че съботира бебчиправенето.

# 114
  • София
  • Мнения: 19 465
Ами като му е казала колко й е важно, той си е направил сметката, че за целта ще го лъже по някакъв начин.
За повода ясно - кръщенето ще е като една малка сватба, съответно снимки, хорА и ръченици, пиене.

Последна редакция: чт, 07 окт 2021, 13:47 от Cuckoo

# 115
  • Мнения: 12 945
Благодаря на всички за отделеното време. Да, бях на ясно за вашите критики, които евентуално ще прочета ( и прочетох) , но въпреки това в един от коментарите открих отговора на въпроса конкретно, а в други два-три намерих рационално решение за моята ситуация, което да не включва тези лъжи, заблуди и схеми, а просто разговор и разбиране.
Благодаря на всички за съветите! И един съвет от мен, не може да давате категорично описание на човек, без да сте обули обувките му. Благодаря още веднъж на всички ви! Лека и спокойна нощ! ❤️😊
Авторката явно е намерила своя отговор в посока разговор и разбиране. Май това е най-конструктивното в тази ситуация, защото при едни по-продължителни отношения ще има много по-трудни проблеми, и точно сега двамата си създават начини да ги решават.

# 116
  • София
  • Мнения: 12 006
Авторката е ясна, на мен ми е жал за човека, че иска да го лъже за такова важно нещо. В същото време той ще се тревожи и разочарова защо не могат да си имат дете, пък то ще е понеже авторката ще пие (тайно) противозачатъчни, за да може да кърши фина снага по дансинга и да люска ракиите на кръщенето.

# 117
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 447
Само заради ракията ще е да, да знаеш!!

# 118
  • София
  • Мнения: 19 465
А ако люска вино - оправдано ли ще е?
За млад човек е оправдано да е суетен. И да иска да си изкара купона, както му е кеф.
Лесно е на хората, които и без бременност (почти) не пият алкохол.

# 119
  • София
  • Мнения: 12 006
А ако люска вино - оправдано ли ще е?
За млад човек е оправдано да е суетен. И да иска да си изкара купона, както му е кеф.
Лесно е на хората, които и без бременност (почти) не пият алкохол.
Болнатото - да, но не е оправдано да лъжеш мъжа си, че не може да забременееш, пиейки тайно противозач-ни, само заради 1 купон. Ми то после ще ги поканят на друго събите - до кога ще лъже? Защо я е страх да му каже истината?

Общи условия

Активация на акаунт