Разногласия при планиране на бебе

  • 8 733
  • 148
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 12 006
Май при четенето на вентилатор.

# 91
  • Пловдив
  • Мнения: 5 157
За авторката не знам, ама и вие сте опасни - от всички интерпретации любимата ми е, че на 40 години е правила секс за първи път. Joy Joy После учениците не можели да четат с разбиране.

# 92
  • Мнения: 5 644
Да, то във всяка тема се появяват художествени измислици на коментиращите, но в тая има някакъв пик Joy  Събитието било тяхната сватба, на или над 40 години е авторката, сега и дете се появи Joy

# 93
  • София
  • Мнения: 35 332
Любовникът е от страница едно-две.....

# 94
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 344
Грешката е моя.Редактирах си поста.
Проблемът е,че жената не иска дете точно сега.
И не е само тя в такова положение.
Случва се единия партньор да натиска  за деца ,а другия да не е съгласен.


# 95
  • София
  • Мнения: 12 006
Щом не иска бебе, за да може се появи с фина талия на някакво кръщене, да му каже на мъжа си - "сори, ама предпочитам да съм наконтена с токчета и вталена рокля, отколкото дебела, с отекли крака и странни настроения по време на великото събитие, кръщенето ми е много по-важно от някакво си бебе от теб". Горкия човечец, половин година да го лъже, че "не се получава", а в същото време да муха хапчета зад гърба му, пък че той ще страда и може до депресия да го докара не й пука. Това, ако ги пие до Май. После дали ще стане от раз, както го планува тя?

# 96
  • София
  • Мнения: 13 768
Авторке, а какво ще предприемеш ако той реши да отидете при репродуктивен специалист, понеже с пиене на хапчета до май месец и явно спиране чак след събитието вероятно ще мине поне година до следваща бременност? Пак ли ще си траеш и ще си готова да дадеш хиляди левове, за да не признаеш, че "проблемът" е (евентуално) в противозачатъчните? Ако той започне да настоява за инсеминация или ин витро, заради забавянето?

# 97
  • София
  • Мнения: 4 376
Авторке, а какво ще предприемеш ако той реши да отидете при репродуктивен специалист, понеже с пиене на хапчета до май месец и явно спиране чак след събитието вероятно ще мине поне година до следваща бременност? Пак ли ще си траеш и ще си готова да дадеш хиляди левове, за да не признаеш, че "проблемът" е (евентуално) в противозачатъчните? Ако той започне да настоява за инсеминация или ин витро, заради забавянето?


Мина ми през ума. Понякога при здрави, прави хора, с желание месеци, дори години наред не става нищо, ако се закучат нещата?  Не знаем на колко години е авторката, но с всяка неоплодена яйцеклетка шансът намалява. Да не се окаже, че пътят после е хормони, инжекции и ходене по  мъките, заради едното кръщене (или каквото е там). Това, в случай, че е истина кръщенето и че авторката е искрена като казва, че иска  бебе.
Обаче аз все повече си мисля за варианта с маман.

# 98
  • Мнения: 5 644
Ама авторката би следвало да е в ранните си 20, дали и ги има въобще, стига с това намаляване на шансовете. Съвсем ясно е написала, че е забременяла след първия си път, което е било преди една година.

# 99
  • София
  • Мнения: 13 768
Да, но е направила спонтанен аборт в 4-ти месец, което обичайно не се случва без причина.
Случайни са ранните аборти, докато 4-ти месец е сериозна червена лампа и би трябвало да не се притеснява дали ще се пъхне в тясната рокля, а да си пусне изследвания.

# 100
  • Мнения: 5 644
Ако е около 20-те, не е фатално да поизчака 5-6 месеца, та и година, дори да се налага лечение. Въпросът е, че взаимоотношенията в семейството са странни и изказванията на авторката са странни. Единият не се съобразява със желанието на другия за дете, другият пък от своя страна се гласи да лъже брутално и очаква проверка... И за капак - авторката иска дете повече от всичко на света, освен от това да е с тясна рокля на кръщене след половин година...

# 101
  • Мнения: 1 452
Авторката никъде не е написала, че вече са резервирали ресторант за кръщението. Не всички ходят на ресторант. Когато кръщавахме моя племенник преди години, не сме ходили на ресторант. Мои познати пък си направиха почерпката за кръщението на вилата. Не е нужно едно кръщене да се превръща в сватба.

Хайде, няма нужда да ме нападате.

Кръщението може да се отложи. Ако едно дете се разболее от шарка например, болно ли ще го помъкнат да го кръщават?

# 102
  • София
  • Мнения: 5 179
Ами... "счупена" комуникация и проблеми, които явно с месеци, ако не и години са се наслоявали, кръщенето за мен няма хич нищо общо, просто оправдание.
Мисля, че двойката има спешна нужда да седне и да сложи всички карти на масата - кой иска дете, за кога го иска това дете и дали въобще го иска, че за последното имам сериозни подозрения.
И няма нужда трети страни да си отлагат празниците, защото двама човека не са се изяснили по може би най-важните въпроси в една връзка.

# 103
  • София
  • Мнения: 12 006
Авторката никъде не е написала, че вече са резервирали ресторант за кръщението. Не всички ходят на ресторант. Когато кръщавахме моя племенник преди години, не сме ходили на ресторант. Мои познати пък си направиха почерпката за кръщението на вилата. Не е нужно едно кръщене да се превръща в сватба.

Хайде, няма нужда да ме нападате.

Кръщението може да се отложи. Ако едно дете се разболее от шарка например, болно ли ще го помъкнат да го кръщават?
Примера е неадекватен. Дори и само ритуала да правят, без ресторант или др., пак ще е същия проблем - авторката не иска да е дебела, оп бременна, а наконтена в елегантна рокля. Ако детето, което кръщават е болно от шарка, ще се отложи, защото то е центъра на събитието, а в случая лелята - не е. Ти би ли отложила кръщенето на детето си с близо 3 години, защото една от гостенките държи да е слаба и на токчета, пък видиш ли една бременност ще й развали тези планове?  Стига глупости.

# 104
  • Мнения: 1 452
Кой е казал, че с близо три години трябва да се отложи? Как пък ги изчислихте?! Детето е центърът на събитието, но ако кръстникът е болен или отсъства - също може да се отложи. Стига Вие с Вашите глупости!

Написах тези думи към авторката. Няма да споря. Пусната е тема - изказвам мнение. Не се отнася за Вас, че да ме нападате.

Последна редакция: чт, 07 окт 2021, 01:04 от Radilena

Общи условия

Активация на акаунт