Пациентки на ЦРЗ "Надежда" - тема 84

  • 51 579
  • 750
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 858
При мен пък не се е налагало да ме пита всеки път или да си припомня по време на прегледа. Когато влизах в кабинета винаги знаеше коя съм, за какво съм там, какво сме правили и какво следва. Вероятно е успявала да си погледне бележките от предишния преглед, знам ли. Но е странно, че са ви разпределили при нея, поне от това, което съм чела, тя взима нелеки случаи.

Факт е че няма как да се помни от момента в който потенциално са дискутирали случая до самия преглед, но все пак има цяла папка с досие и описание.. мисля че е редно пациента да очаква най-малкото да бъде разгледана тази папка непосредствено преди първата консултация (а и за всеки следващ преглед, а не да се чудят ти коя от всичките беше). Изразих мнение относно принципа на разпределение, защото на нас уж ни “нямаше нищо” (дори според самата лекарка), така че не знам на какъв принцип са решили че сме лек или тежък случай…

И аз миналата година по това време бях разпределена при д-р Персенска, точно месец и половина след подаване на документите. В моя случай прегледът продължи около 25 минути, разпита ме подробно, прегледа ме с ехограф и каза какво трябва да направим. Дори да е прочела документите ми по време на оперативка, на която решават кой ще вземе новите пациенти, не очаквам да помни точно моя случай. Обикновено по-леките случаи разпределят на д-р Илиев, а най-тежките отиват при Стаменов, но в никакъв случай не е на случаен принцип или на принципа "който е по-свободен''. Д-р Илиев, например, е най-свободен, а при Персенска на ден минават 50-60 пациентки. Но мен ме разпределиха при нея, предполагам заради лошата цветна снимка и необходимостта от лапароскопия.

# 691
  • Мнения: 1 845
Момичета,
Имали ли сте хормон на растежа по време на стимулациите си?

# 692
  • Мнения: 3 284
Момичета някоя да си е правела пид какво представлява с упоика ли се прави?

ПИД е изследване на самите ембриони.

Момичета, към всички лекари съм чела оплакване, че забравят, истината е че имат много пациенти. А щом не ви помнят, значи няма нищо фрапантно, което е добра новина Simple Smile

# 693
  • Мнения: 793
Момичета, имате ли мнение за д-р Камилия Милчева (хематолог)?? Правих изследвания за тромбофилия и имам 2 мутации, иска ми се да направя консултация, но се чудя къде и при кого?

# 694
  • Мнения: 36
Не мога да кажа мнение за нея, но лечението ми го назначи проф. Паскалева и я препоръчвам с две ръце, много съм доволна.

Момичета, имате ли мнение за д-р Камилия Милчева (хематолог)?? Правих изследвания за тромбофилия и имам 2 мутации, иска ми се да направя консултация, но се чудя къде и при кого?

# 695
  • Мнения: 629
Момичета, имате ли мнение за д-р Камилия Милчева (хематолог)?? Правих изследвания за тромбофилия и имам 2 мутации, иска ми се да направя консултация, но се чудя къде и при кого?

Аз съм ходила при нея с изследванията си за тромбофилия, като имах две мутации, но не и тромбофилия. Вече бях бременна, но никой не ми беше обяснил коя мутация точно какво значи. Тя ми разясни нещата, погледна и стари кръвни и витамини и ми назначи допълнителни изследвания. Бих посетила отново.

Някой от светилата, които се занимават с тромбофилии, имам чувството, че за да се презастраховат изписват винаги НМХ и то със странни дози - през ден..Бих посъветвала да пробвате с хематолог, ако имате наистина тромбофилия, тогава може и втора консултация.

# 696
  • Мнения: 793
Точно идеята ми е да направя подобна консултация, тъй като не съм сигурна репродукнивната ми доколко е запозната с тези мутации - имам в Pai хетерозигот 4g/5g и в последствия пусках и ACE и фактор 13 (четох че се препоръчвало) и ми излезе и ACE хомозигот D/D...Та затова ми се иска да се консултирам с някой и да знам дали ще е нужда терапия тъй като имам 2 загуби в ранни седмици, последната е след инвитро...А честно казано до сега не съм срещала името на хематоложката в Надежда, затова и търся мнение, иначе Паскалева масово я хвалят, ама и доста се чакало май...
Момичета, имате ли мнение за д-р Камилия Милчева (хематолог)?? Правих изследвания за тромбофилия и имам 2 мутации, иска ми се да направя консултация, но се чудя къде и при кого?

Аз съм ходила при нея с изследванията си за тромбофилия, като имах две мутации, но не и тромбофилия. Вече бях бременна, но никой не ми беше обяснил коя мутация точно какво значи. Тя ми разясни нещата, погледна и стари кръвни и витамини и ми назначи допълнителни изследвания. Бих посетила отново.

Някой от светилата, които се занимават с тромбофилии, имам чувството, че за да се презастраховат изписват винаги НМХ и то със странни дози - през ден..Бих посъветвала да пробвате с хематолог, ако имате наистина тромбофилия, тогава може и втора консултация.

# 697
  • Мнения: X
Аз съм при д-р Стаменов. Останах очарована  от него. На първият преглед когато отидохме заедно с мъжа ми , той започна с думите...Запознат съм с вашата история! Каза , че не сме сложен случай, но въпреки това не ни прехвърли при друг. Усетих , че е моят лекар и знам , че той е човека , който един ден ще ми даде " Чудото" в ръцете.

# 698
  • Мнения: 217
Здравейте! За съжаление аз приключих с опитите окончателно. Ако на някого му е необходим Емграст в срок на годност, неотварян, готова съм да го дам на половин цена. Пишете ми на лично съобщение! Успех на всички и Надежда винаги има!

# 699
  • Мнения: 1 124
Момичета,
Имали ли сте хормон на растежа по време на стимулациите си?

Аз имах при първата ми стимулация в далечната 2013 Smile, беше нововъведение тогава.
Нищо различно не се случи.

# 700
  • София
  • Мнения: 23 215
Момичета,
Имали ли сте хормон на растежа по време на стимулациите си?

Аз имах при първата ми стимулация в далечната 2013 Smile, беше нововъведение тогава.
Нищо различно не се случи.
още 2010 го имаше.
Но мисля че не останаха доволни от резултатите и спряха да го предлагат.
При мен беше може би единствения път, в който ембрионите бяха ужасни и на външен вид. Винаги поне на вид сме ги докарвали добре.

# 701
  • Мнения: 3
Здравейте, от къде мога да купя Прогестан (Progestan Dex 25 mg)? В Надежда май струва 20лв. една ампула. Прочетох че е много по-евтин в Турция. Даже и тук някои момичета преди го продаваха за 35лв. кутийка с 7 ампули. Някой да знае защо струва толкова много в Надежда?

# 702
  • Мнения: 3
Защото е много скъп в България и има регулация за цените. Аз имам останали 10 ампули пролутекс, ако на някой му трябва.

Къде мога да прочета за регулация на цените? Търсех по нета, но не намерих. Мерси за пролутекса, за следващия път ще попитам дали може.

# 703
  • Мнения: 1 755
От снощи не съм отваряла форума, чак не мога да повярвам.

Давам това само като информация за динамиката на цените. Добавила съм си профила на човека във ФБ когато мислех, че може да ми потрябва нещо от Турция. Не съм стигала до консултации и не помня дали ставаше въпрос за поръчки чрез него. Явно е фармацевт от турски произход. Включва се в групата за протокол по Рей Пийт, мисля. Пиша малко объркано, после ще редактирам. Извинявам се 😀
Ако някой има желание идните дни, може да поеме темата. Нямам против да пусна, само казвам.

# 704
  • Мнения: 793
Аз от Надежда съм взимала Пролутекс 25 и кутията беше 105лв септември месец, сега може и да се е увеличил. И пролутекса и прогестана са взаимозаменяеми, така че взимайте каквото намерите. От Турция са ми носили по 50лв кутията.
Здравейте, от къде мога да купя Прогестан (Progestan Dex 25 mg)? В Надежда май струва 20лв. една ампула. Прочетох че е много по-евтин в Турция. Даже и тук някои момичета преди го продаваха за 35лв. кутийка с 7 ампули. Някой да знае защо струва толкова много в Надежда?

Общи условия

Активация на акаунт