Пациентки на ЦРЗ "Надежда" - тема 84

  • 51 302
  • 750
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1 754
Ноември, пролутекс - 140 лв.

# 706
  • Мнения: 627
В Турция отдавна обявиха повишаването на цените на лекарствата, Следвам няколко страници за пазаруване във фб и там изрично бяха казала, че скоро предстои поскъпване до 50% даже.

В болницата винаги ги продават по-скъпи, но поне знаеш, че може да ги намериш. Покрай проблемите с НМХ бях склонна да плащам, вместо да обикалям безцелно аптеки.

# 707
  • Мнения: 1 845
Момичета,
Имате ли представа колко и дали “повишен вискозитет” в спермограмата влияе при икси/имси?
Предстои ми поставяне на декапептил депо след 2 дни и стимулация след това,а днес спермограмата излезна и с това отклонение и се чудя дали да не откожим стимулацията,зада “оправяме” сега пък това 😣

Някоя да си е поставяла декапептил депо още ба 15-16 ден от мц?
И знаете ли дали инжекциите с хормон на растежа се поемат по фонда?

Последна редакция: ср, 09 фев 2022, 07:53 от Devilche

# 708
  • Мнения: 793
Декапептила се поставя по преценка на лекаря, мисля че се определя и от дължината на цикъла. Инжекциите хориомон не се поемат от фонда, както и доста други. Последно като взимах беше 40лв инжекцията от манипулационна.
Момичета,
Имате ли представа колко и дали “повишен вискозитет” в спермограмата влияе при икси/имси?
Предстои ми поставяне на декапептил депо след 2 дни и стимулация след това,а днес спермограмата излезна и с това отклонение и се чудя дали да не откожим стимулацията,зада “оправяме” сега пък това 😣

Някоя да си е поставяла декапептил депо още ба 15-16 ден от мц?
И знаете ли дали инжекциите с хормон на растежа се поемат по фонда?

# 709
  • Мнения: 1 845
Jinchen, мн ти благодаря за отговора! Странното е,че изобщо не ме е питаш колко дни ми е цикъла(той е между 27-31) и преди години декапептил депото ми поставиха на 21ви ден,като по учебник,а сега още ера ме пращаше(13 ден),но аз отказах,та ще ида утре да ми го поставят,като ще ми е 15ти ден 🤨

Чудя се също,ако съм блокирана с декапептил депо и се наложи да пусна амх дали ще се отрази на резултата това 🤨

Последна редакция: ср, 09 фев 2022, 16:01 от Devilche

# 710
  • София
  • Мнения: 23 187
овулацията да е минала или да не се очаква.

# 711
  • Пловдив
  • Мнения: 1 105
Декапептила се поставя по преценка на лекаря, мисля че се определя и от дължината на цикъла. Инжекциите хориомон не се поемат от фонда, както и доста други. Последно като взимах беше 40лв инжекцията от манипулационна.
Момичета,
Имате ли представа колко и дали “повишен вискозитет” в спермограмата влияе при икси/имси?
Предстои ми поставяне на декапептил депо след 2 дни и стимулация след това,а днес спермограмата излезна и с това отклонение и се чудя дали да не откожим стимулацията,зада “оправяме” сега пък това 😣

Някоя да си е поставяла декапептил депо още ба 15-16 ден от мц?
И знаете ли дали инжекциите с хормон на растежа се поемат по фонда?
Точно Хориомон,Прегнил и Овитрел се поемат от фонда,може би сте имали друга инжекция впредвид.
Девилче най вероятно ще си по дълъг протокол щом ще ти поставят Декапептил депо,аз съм била само веднъж на дълъг протокол всички останали са ми на къс или на ЕЦ и ми го поставиха на 21 ден от МЦ.Ти сега при кой лекар си?

# 712
  • Мнения: 1 845
Да,по дълъг протокол ще съм и това ми е интересно-защо толкова рано ще ми я слагат. Ще ме блокира, зада са еднакви фоликулите ми,т.к.тръгват вече с различна големина и така щяли да се изравнят.Имам по 5-8 фоликула(общо),но вадят само по 1-3 яйцеклетки и само 1 се опложда.
Хормон на растежа имаме предвид с jinchen 😊
При Стаменов съм вече.
Вчера бях на пункция на спонтанен цикъл.

# 713
  • Пловдив
  • Мнения: 1 105
Да,по дълъг протокол ще съм и това ми е интересно-защо толкова рано ще ми я слагат. Ще ме блокира, зада са еднакви фоликулите ми,т.к.тръгват вече с различна големина и така щяли да се изравнят.Имам по 5-8 фоликула(общо),но вадят само по 1-3 яйцеклетки и само 1 се опложда.
Хормон на растежа имаме предвид с jinchen 😊
При Стаменов съм вече.
Вчера бях на пункция на спонтанен цикъл.
Защото е писала за  хориомона,че не се поема от касата,може би е имала предвид хормона. Девилче много се радвам,че вече си при него,през 2019 бременеехме заедно и неисках да повярвам на това което се случи при теб.Ние сме горе долу наборки и аз успях от 11 опит при него,от все сърце ти желая това да е успешния ти опит.Не пишех но те следях и знам че беше и в Турция,но се надявам док.Стаменов  да ти е на късмет.Да точно заради това е дългия протокол,както си го описала,но при мен не сработи.

# 714
  • Мнения: 1 845
Samantinia, много ти благодаря за загрижеността и подкрепата 😘🙏🏼🙏🏼🙏🏼
Да,в Турция имам 2 мн силни стимулации и само по 1 ембрион на 3ти ден.
Вече доста годинки навъртях и започвам да се отчайвам,че ще успея,но дано д-р Стаменов ми е късметчето,което толкова изстрадахме и очакваме с мм.
Дано новия протокол на д-ра (Рековеле и хормон на растежа) проработи при мен-той е убеден,че ще извади доста яйчица и ми се иска да му вярвам. Беше много позитивен за състоянието на яйчниците ми и  това ме вдигна малко. Е,имам много поразии по матката от раждането/аборта,което ти помниш,(мн сраствания,които в Турция не успяха да оправят и съмнение за аденомиоза), уж имало оправия.
Днес имаме ембрионче и чакам с нетърпение следващото обаждане от ембриолозите 😊
Много се радвам,че си успяла и дано всички тук те последваме съвсем скоро!

# 715
  • Благоевград
  • Мнения: 2 872
Момичета, при вече започната процедура, ако някой от партньорите излезе положителен за Ковид, отменя ли се процедурата? Ако стимулацията е била силна и има много фоликули,  всичко е наред и предстои пункция, как процедират?
Предвид опасното време, в което живеем, ще е много жалко да се блъскаме с хормони и да не се довърши процедурата. Питам хипотетично, защото едва ли има 1 или 2 такива случая за 2 години пандемия и би трябвало болницата да е изградила някаква практика.

# 716
  • Мнения: 217
И аз така си мислех, даже попитах, ако случайно се разболея от ковид в напреднала стимулация, ще има ли пункция. Отговориха ми - не, отпада пункцията. Треперих през цялото време до самата пункция. Слава Богу бях отрицателна.

# 717
  • Мнения: 793
Сега като каза Стаменов се сетих че и друга позната я викаха по-рано за блока, а не около 20ти ден както е принципно.Той явно има нещо на ум и си действа.Стискам палци да станат нещата.
Да,по дълъг протокол ще съм и това ми е интересно-защо толкова рано ще ми я слагат. Ще ме блокира, зада са еднакви фоликулите ми,т.к.тръгват вече с различна големина и така щяли да се изравнят.Имам по 5-8 фоликула(общо),но вадят само по 1-3 яйцеклетки и само 1 се опложда.
Хормон на растежа имаме предвид с jinchen 😊
При Стаменов съм вече.
Вчера бях на пункция на спонтанен цикъл.

# 718
  • Мнения: 242
Здравейте,дами.
Включвам се пак с въпрос - знаете ли дали могат да ви изпишат рецепта,която да излезе в приложението?

# 719
  • Мнения: 108
Jinchen, мн ти благодаря за отговора! Странното е,че изобщо не ме е питаш колко дни ми е цикъла(той е между 27-31) и преди години декапептил депото ми поставиха на 21ви ден,като по учебник,а сега още ера ме пращаше(13 ден),но аз отказах,та ще ида утре да ми го поставят,като ще ми е 15ти ден 🤨

Чудя се също,ако съм блокирана с декапептил депо и се наложи да пусна амх дали ще се отрази на резултата това 🤨
При мен я сложи на 17и ден

Общи условия

Активация на акаунт