Зимнина

  • 3 623
  • 74
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 000
Основно свекърва ми прави зимнината. Аз си правя конфитюри, а понякога купувам и от магазина някой буркан.

# 16
  • Мнения: 334
Правим си зимнина задължително.Кисели краставички,компот и доматен сос .
И как забравих  кисело зеле.

# 17
  • Мнения: 4 473
Лично аз сама не съм правила. Участвала съм активно, но под нечие ръководство. Последните години поръчвам да ми консервират само домат, кисели краставички и сладко. Киселото зеле е задължително. Останалото от магазина.

# 18
  • Мнения: 510
От всичко по малко. Моя баща прави киселото зеле, свекърва ми-компоти, чушки, домати и т.н. Някои неща като кисели краставички си купуваме. Слагаме доста неща и във фризера. Добре че са те, че аз всичко щях да купувам-хич не са ми по сърце тези дейности.

# 19
  • Мнения: 603
всичко що се сетите го правим  Mr. Green-и то в буркани най-вече,че във фризера няма място за зелнчуци.Кисело зеле слага майка ми,е и другите неща в повечето случаи слагаме заедно.Падаме си по зимнината-и да ви кажа,когато ние сме си я приготвили е по сладка  Peace
Искам да ви питам вие ракийка не пиете ли newsm78,та не слагате даже по една туршийка и к. краставици,бре хора.Вярно,че в магазина има всичко,но.... все пак.На мен поне,ми е по удобно и гости да ми дойдат отварям бурканите и готово Mr. GreenНо всеки си знае  Peace

# 20
  • Мнения: 4 473

Искам да ви питам вие ракийка не пиете ли newsm78,та не слагате даже по една туршийка и к. краставици,бре хора.Вярно,че в магазина има всичко,но.... все пак.На мен поне,ми е по удобно и гости да ми дойдат отварям бурканите и готово Mr. GreenНо всеки си знае  Peace

Пием. Затова поръчвам кисели краставички и кисело зеле Mr. Green
Ракията и нея я поръчвам.

# 21
  • Мнения: 953
всичко е от магазина.иначе и моите родители и тези на мъжо са на село и си правят,но ние нямаме време да ходим да помагаме и сме ги освободили от този ангажимент.пък и предпочитам като ми потрябва нещо да ида и да си го взема от маг.иначе си пълня килера с ненужни буркани с консерви които не ползвам,защото те са ги направили.е официялно ги освободих от това задължение.

# 22
  • Мнения: 8 505
Искам да ви питам вие ракийка не пиете ли

Не.Мъжът ми също.

# 23
  • в къщи
  • Мнения: 467
Правим промишлени количества буркани с домати, кисело зеле и трушии. Останалите зеленчуци бланширам и слагам във фризера. Компоти никой не яде, сладко купувам.Не ми отнема кой знае колко време. Въпрос на опит и организация.
  PeaceИмам всичко изброено+компоти,лютеница и кис. краставички.Утре ще правя и киселото зеле. newsm10

# 24
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Основно,зимнината си я правя сама с малко помощ от майка ми.
Правя я,защото ми харесва. Mr. Green
Правя домати в буркани или във шишета.Компоти от най-различни плодове,в зависимост какво има в градината на майка ми.
Ако не ме мързи правя и сладко примерно от смокини и сливи.
Правя лютеница,която синът ми обожава.Пека чушки и готови белени,във фризера слагам.Също така слагам и патладжан.Туршиите са ми най-лесни.
Кисели краставички,кисело зеле,туршия от зелени домати,туршия от цветно зеле и камби(става превъзходна)Както казва мъжът ми,при тази туршия да не му се пие на човек ракия,ще му се припие. Mr. Green
Просто ми е кеф да правя зимнина. Simple Smile

# 25
  • Мнения: 46 517
... Искам да ви питам вие ракийка не пиете ли newsm78 ...

Пием в промишлени количества  Mr. Green със зелева салатка или зеле + краставички, пресни от магазина, купуваме и готови салати от рода на Кенар, Алди и т.н.

# 26
  • Мнения: 3 042
Искам да ви питам вие ракийка не пиете ли newsm78,

Аз ракийка не пия, но мъжО пие, а свекито му я вари. Wink

А по темата свекито прави някаква зимнина, моята баба праща по нещо, а някои неща си купуваме.

# 27
  • Мнения: 1 403
Аз правя само туршия, вси4ко друго ми го слагат мама и тати. Да са ми живи и здрави  Hug

# 28
  • Мнения: 4 390
Купуваме от магазина.
Майка ми прави само доматен сок, защото детето много обича.
На 10 години веднъж се лъжа да направя нещо, но никога не става за ядене.

# 29
  • Мнения: 295
Ами в чужбината се научих сама и сама си правя царска туршия и мариновани чушки (като камби) - като я обичам, пък тук я няма, научих се и си правя, та и овациите обирам сред чужденците с нея, особено като им сипем и по една домашна ракийка, премъкната от БГ. Тъй че няколкото буркана туршия у нас са лукс - къткаме ги за по-специален повод, както и ракийката.

Общи условия

Активация на акаунт