За бебета и деца от 0+ месеца - Бързи въпроси, отговори и съвети. Тема 97

  • 16 895
  • 723
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 546
Яке за бебеносене наистина пускат в Лидл, също съм виждала и в LC Waikiki, проверете.
Аз имам слинг, който вече не ми е нужен (много е запазен), при интерес мога да ви го покажа, но не бих казала, че е много плътна материя за зимата.

# 406
  • Мнения: 1 021
Яке за бебеносене наистина пускат в Лидл, също съм виждала и в LC Waikiki, проверете.
Аз имам слинг, който вече не ми е нужен (много е запазен), при интерес мога да ви го покажа, но не бих казала, че е много плътна материя за зимата.
Може да ми го пратите на лично съобщение да погледна Simple Smile

# 407
  • Мнения: 376
Здраввйте някоя мама да е поръчвала от този сайт случайно зимно чувалче?
https://www.shopixx.eu/bg-product-details-33515.html
Може ли мнение😊

# 408
  • Мнения: 4 144
Аз бебеносих с приставка от МамаМишка, пришивах си я към което яке искам. Супер удобна ми беше, с качулка за детето. Трябва да я намеря и да я пробвам, ако не ни става вече, ще я продавам.

# 409
  • Мнения: 751
Какво бихте посъветвали за дете на 1+, което посяга и удря по лицето с или без предмет? Прави го, защото му е забавно май. Хващам ръката и казвам, че не се прави така, ама.. дали е достатъчно?!

# 410
  • Мнения: 7 898
Игнорирай го и гледай да му отвличаш вниманието с нещо друго. Колкото повече казваш не, толкова повече ще посяга.

# 411
  • София
  • Мнения: 3 414
Към лице не посяга, но скубе и щипе. Опитваме да не реагираме, защото мисли, че игра и се смее. Колкото по-бурна е реакцията, толкова по-често ще го прави.
Ние също гледаме да разсейваме и предлагаме играчки, показваме нещо някъде, другият родител го води някъде (до прозореца, в другата стая). Засега е ок подхода, от обяснения още не разбира.

# 412
  • Мнения: 3 124
Показвай как да прави, а Не да Не прави, така му се привлича вниманието и прави отново същото.Заменяй, при нас не е имало такова нещо, но от малка я уча да гали и да е внимателна.Може да казваш да гали, да показваш нагледно.

# 413
  • Мнения: 541
Може ли на бебе на 5 месеца да се дава Омни биоток 6 вместо Панда?

# 414
  • София
  • Мнения: 18 700
Хващам ръката и обяснявам, в най-лошия случай пляскам през ръцете. Не повтарят.

# 415
  • Мнения: 5 002
Мами, може ли малко помощ.. Малчо е на 10м и нощем не спи повече от 3,4ч накуп. Събужда се и мрънка, иска мляко. През деня си яде доста.. Но нощем яде по 2 пъти, единият е в 5ч,а таткото става в 6ч за работа, но малкия като се събуди в 5ч и край.. Нито таткото се наспива, нито аз. Не е период, така си е от бебе. Не е от колики зъби, регресия и тн... Някакви идеи какво да правя и защо има толкова лош сън? Не съм ЗА отучването от нощно хранене, но опитах няколко дни с вода и чай, естествено не става. Той е голям и разбира, че не е това, което иска и си реве докато не получи мляко.... Моля кажете идеи как да спи поне повечко и да не се буди по 2 пъти.... Изглежда ми мисия невъзможна, но вече 10м липсата на сън ни тежи много...

# 416
  • Мнения: 957
Да не те отчайвам, но си има такива деца. И аз вече 1г и 9м чакам да минат колики, да избият зъби, да мине периода с прохождането.. Няма и няма сън и това е. Едната ми дъщеря спи непробудно, другата мрънка на всеки час. И така си е от бебе. Снощи пак бяхме будни от 2 до 5 и кусур..

# 417
  • Мнения: 6 764
Какъв му е режима на хранене и сън през деня? Има ли въведена вечеря? В колко го слагате да спи?
Редувате кой да спи при детето и да дава млякото. Така поне единия ще е отпочинал.

# 418
  • София
  • Мнения: 18 700
При моите деца нишо не помогна с, до 1,6 м будене по 2 пъти за мляко. След това по веднъж до към 2,3 или 4 месеца.
Това е, ставате правите, давате и лягате.

Докат съзрее нервната система плюс всички нови емоции, които трупа това е положението.

# 419
  • София
  • Мнения: 3 414
Малкият също се пробужда постоянно, някъде към 5:00ч напоследък се буди и го взимаме да спи на спалнята, та поне до 6:30 или до 7:00 да го поприспим.
На познати детето е на 2,5г - става все още по няколко пъти. Супер режим има през деня, ама така е от бебе...

Общи условия

Активация на акаунт