Жилищен кредит

  • 17 091
  • 74
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 300
Мен пък не ме притесняват месечните носки , а остатъка от сумата , който банката не покрива .

Същите притеснения имаме и ние. Освен, че жилището, което искаме (в него живеем като наематели), струва 50 000 евро Tired. Както и да го смятаме, за 20г ипотечен кредит се връщат 100% отгоре.
  И на мен ми се струва ,че процентът на банките е мнооого висок.Доколкото знам в повечето страни членки на ЕС,лихвения процент е на повече от половина.Тоест около 2-3%.Дано се включат и майки от чужбина да кажат.Ние за сега сме решили да изчакаме още една ,две години,точно поради тази причина.

хихи...не е случайно, че има толкова банки в родната ни страна...добри парици падат от лихварството... Mr. Green

не зная как е в другите страни, но и на мен ми се струва висока лихвата...от любопитство сметнах колко ще излезе апартаментът на radost - цената му сега е 65600лв, след 25 години те ще са платили 125288,60...ще ме извиняват, ама това си е живо кожодерство...

# 16
  • Мнения: 10 605
Прави сте за огромната сума , която се връща - при 48хил за 13г трябва да върне 77хил.

# 17
  • Мнения: 46 516
... не зная как е в другите страни, но и на мен ми се струва висока лихвата...от любопитство сметнах колко ще излезе апартаментът на radost - цената му сега е 65600лв, след 25 години те ще са платили 125288,60...ще ме извиняват, ама това си е живо кожодерство...

Ти добре ги правиш тия сметки, ама защо не сметнеш колко сумарно ще им излезе наема за същия период  Laughing същите пари излизат, но след 20 години пак ще са без жилище ...

# 18
  • Мнения: 5 577
Никол е невероятна, съветвам никой да не се захваща да и противоречи  Laughing. Адски е убедителна, и много права.

Тоя разговор съм го водила поне 10 пъти с нея вече.

# 19
  • Мнения: 1 186
Това на нас ни е най-голямото притеснение-този пуст жилищен кредит
От доста време събираме парички за % който ти искат да внесеш в банката за да ти отпуснат останалата част от сумата и направо на моменти направо губя кураж дали ще стане Sad
То така на квартири не се живее спокойно особенно с малко дете Peace и се га ще видим как ще се развият нещата и при нас защото предпочитам да давам 300лв. на банката и да знам че един ден ще е мое и след време на децата ми,отколкото да тъпча гушата на някой хазаин и пръскам ей така пари

# 20
  • Мнения: 46 516
... съветвам никой да не се захваща да и противоречи  Laughing ...

 Mr. Green

# 21
  • София
  • Мнения: 2 300
... не зная как е в другите страни, но и на мен ми се струва висока лихвата...от любопитство сметнах колко ще излезе апартаментът на radost - цената му сега е 65600лв, след 25 години те ще са платили 125288,60...ще ме извиняват, ама това си е живо кожодерство...

Ти добре ги правиш тия сметки, ама защо не сметнеш колко сумарно ще им излезе наема за същия период  Laughing същите пари излизат, но след 20 години пак ще са без жилище ...

Е, това малко звучи като "като не ти харесва - заминавай си, знаеш ли калко народ чака за твоето място" или други изказвания от типа на работодатели, които си правят каквото си искат при заплата на служителите около 250-300 лв.

Ясно е, че 25-30 години свободен наем е голяма резачка, но тук говорим за закупуване на апартамент...за съжаление не съм навътре в тематиката, за да се включа в едни хубав спор  Simple Smile. Преди няколко години една приятелка беше теглила потребителски кредит и в последствие се оказа, че не може да си изплати по-рано кредита /или по-скоро може, но барабар с лихвите/. Не зная как стоят нещата сега и то при жилищните кредити  newsm78 - надявам се да не е така. Във всеки случай изказване от рода - и наема за това време няма да ти излезе по-евтин, а пък няма и да имаш нищо накрая, не ме убеждават, че лихвите и лизинговите условия, които предлагат банките са добри  Naughty...

# 22
  • Мнения: 5 577
крастава жаба не започвай, съветвам те.  Praynig


На всичко има отговор Никол, с поне 3 доказателства и 2 линка - обречена кауза е да говориш с нея изобщо на темата.  Laughing

# 23
  • София
  • Мнения: 2 300
крастава жаба не започвай, съветвам те.  Praynig


На всичко има отговор Никол, с поне 3 доказателства и 2 линка - обречена кауза е да говориш с нея изобщо на темата.  Laughing


Да де, тя нали с имоти се занимава...аз затова няма и да споря...не се меся в чуждите работи...дет' се вика - всяка жаба да си знае гьола... Mr. Green

# 24
  • Мнения: 46 516
... за съжаление не съм навътре в тематиката, за да се включа в едни хубав спор  Simple Smile ...

Един хубав спор няма да помогне на майката, пуснала темата, нека всеки погледне от практичната гледна точка, да тегли чертата и да избере по-малкото зло  Peace

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 5 919
... за съжаление не съм навътре в тематиката, за да се включа в едни хубав спор  Simple Smile ...

Един хубав спор няма да помогне на майката, пуснала темата, нека всеки погледне от практичната гледна точка, да тегли чертата и да избере по-малкото зло  Peace
спор - спор ама пък си е по темата Peace
а по втория ми въпрос някой да има мнение и информация Tired

и .......... в какво се състои .......ххмм, дори не зная как се нарича точно, но ... нали държавата подпомагала млади семейства при закупуване на собствено жилище newsm78, та в какво се състои тази помощ и на какви условия трябва да отговаряме Shocked

# 26
  • Варна
  • Мнения: 1 180
И аз в момента съм на тази вълна  и проучвам кредитните условия на всяка банка. Решиь се да тегля жилищен кредит защото по- добре да плащам заем, отколкото наем.  Апартамента е 40 000 евро, аз ще тегля 20 000 евро, за 13 - 15 и месечната ми вноска щяла да е около 200 евро. Това е с Алианс. Но доколкото знам наи-изгодно е с Райфайзен Банк.

# 27
  • Мнения: 446
И аз съм в тази групичка. Само че май ще предпочета Булбанк заради прИмоцията без такса за предсрочно погасяване /появяват ни се оттук-оттам извънредни приходи/. Освен това те са единствените, които предлагат погасителен план с намаляващи вноски, с който общо платената лихва е по-малко с около 15-20 %. Бих го препоръчала на младите семейства, защото с по-малко дете, човек пО може да си позволи голяма вноска, а колкото повече растат децата, разходите се увеличават.
И на Пощенска са добри условията, поне от сайта им така се вижда, а пък на Райфайзен нещо не са им актуализирани лихвените проценти, та не мога да сметна как излиза.

# 28
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
...
и .......... в какво се състои .......ххмм, дори не зная как се нарича точно, но ... нали държавата подпомагала млади семейства при закупуване на собствено жилище newsm78, та в какво се състои тази помощ и на какви условия трябва да отговаряме Shocked

Това го имаше преди доста години. Сега не знам дали има такова нещо. Иначе имаше, така нареченият, младоженски заем. Трябва да сте сключили брак преди 1 година най-малко, най-много не знам колко беше, и държавата ви отпуска заем при който като се роди първото дете се опрощават май 25% бяха а при второто още 25%. Ние с мъжа ми на времето не успяхме да изтеглим такъв заем защото точно като навършихме година от сватбата спряха да го дават.


Симеон обещаваше ето това: " Младите семейства ще получат още един бонус. Ако са теглили заем и междувременно им се е родило детенце, държавата ще отпуска определена сума до банките, за да се опростят част от задълженията (или лихвите). "Ако вие сте младо семейство и сте взели заем, може да получите примерно 200 или 300 лв. - не знам още колко, еднократно", впусна се в конкретика министър Христова. Принципът е известен от времето на комунизма и т. нар. младоженски заеми при ниска лихва.", но не знам дали се осъществи.



Никол, преди три години разсъдихме точно така с мъжа ми. 13 години плащахме наем. За това време ако изплащахме апартамент щяхме да сме го изплатили. А ние живеехме по чуждите апартаменти и не смеехме да си купим качествени мебели и уреди защото щяхме да ги съсипем от многото местения. Освен това събирахме и пари за първоначалната вноска. Въпреки че наемите ни бяха по 200-300 лв а сега изплащаме общо около 700 по всички заеми и пак сме по-добре. Можем да си направим ремонт какъвто ни харесва и си купуваме качествени мебели и електроуреди. И най-важното не се притесняваме как ще си изнесем мебелите ако ни изгонят.


На нас също не ни стигнаха парите за вноската и изтеглихме и потребителски заем, който вече изплатихме така че не е толкова страшно.

Последна редакция: пн, 30 окт 2006, 13:06 от martisun

# 29
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
... а пък на Райфайзен нещо не са им актуализирани лихвените проценти, та не мога да сметна как излиза.
Най-добре е на място да отидеш и да ти сметнат защото лихвата се мени. Нашата например падна много веднъж защото доходите ни покриваха вноската по заема три пъти, което било бонус, и втори път защото подписахме договор да превеждат заплатата на мъжа ми по карта там. Така че нашата лихва по ипотечния заем беше около 9% . Освен това сега дават кредитна карта бонус към заема която е с 9% лихва. Ние смятаме с нея да си купим нова пералня защото на изплащане лихвата е между 12 и 18% а с райкарт ни излиза наполовина. При предсрочно погасяване има само наказателна лихва като ако погасиш голяма сума през 3 или 4 година беше накщазателната лихва е 1%. Останалата сума решаваш дали да погасяваш за сищия период на по-малки вноски или да намалиш периода а вноските да останат същите.

Общи условия

Активация на акаунт