Сто и първа есенна плетаческа тема

  • 42 189
  • 760
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 559
Плетох по това клипче:
https://www.youtube.com/watch?v=ZK3Uyr5shCQ&t=10s
има продължение в още 2 клипчета.
Започва се от върха на качулката. Плете се първо тя и после се продължава надолу.

# 76
  • Мнения: 7 014
Благодаря много!
Май няма да е удачно за голям човек, но много ми хареса моделчето.

# 77
  • Мнения: 559
Благодаря много!
Май няма да е удачно за голям човек, но много ми хареса моделчето.

За голямата си внучка плетох подобно - не е двуредово, а с плетенички отпред. Също стана много красиво и според мен би станало и за голям човек. Ето снимка, от която плетох:

# 78
  • София
  • Мнения: 692
nas_nina, уау... страхотно моделче! Ако можех да плета, с удоволствие бих си направила и на мен Heart Eyes

# 79
  • Мнения: 7 014
Прекрасно е! Както и внучката, като професионален манекен е! Heart
И то ли е плетено по този начин - от качулката?

Аз мисля да се вслушам в съвета на Анжи, че жартиерната плетка се отпуска надолу и не стои добре на възрастен, освен ако не е слаб.  С 2 думи, продължавам да се чудя каква жилетка да си изплета.
Като гледам как ми се очертава да плета пуловери и чорапи, май и тази зима няма да стигна до нея. То да не се научи да плете човек, нещо се увеличават домашните заявки, сякаш съм с магическа пръчка. Simple Smile

# 80
  • Мнения: 559
Прекрасно е! Както и внучката, като професионален манекен е! Heart
И то ли е плетено по този начин - от качулката?

Аз мисля да се вслушам в съвета на Анжи, че жартиерната плетка се отпуска надолу и не стои добре на възрастен, освен ако не е слаб.  С 2 думи, продължавам да се чудя каква жилетка да си изплета.
Като гледам как ми се очертава да плета пуловери и чорапи, май и тази зима няма да стигна до нея. То да не се научи да плете човек, нещо се увеличават домашните заявки, сякаш съм с магическа пръчка. Simple Smile


Хихихи, това не е внучката. От тази снимка гледах и плетох.
Плетох го отдолу нагоре. Качулката - набирах бримки от врата и тогава плетох нагоре.

# 81
  • Мнения: 238
https://hobiyarn.com/baby-wool-xl-gazzal-prejda-miks-ot-walna-i- … ;description=true
Искам да попитам какво е "кашмирен полиамид"? Гугъл не казва нищо по въпроса. Плела съм полиамид, плела съм и кашмир, но кашмирен полиамид не съм срещала.

# 82
  • Мнения: 7 014
Предполагам, че е поредната рекламна заблуда на потребителите - полиамид, за който вероятно твърдят, че на пипане е като кашмир. Вкарват думата кашмир, за привличане. И цената е красноречива.

# 83
  • Мнения: 453
Истински маркетинг. Също като «Ангора голд» - а там пяма ангора, «ализе кашмира» - а там няма кашмир. Така и тук.  Или в реклама пишат «кашмирено поло» цена 30 лв, а в състав ако има 5-10%кашмир и не се знае дали е истински.

# 84
  • Мнения: 559
Още едно одеалце от мен

# 85
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 256
весело и пъстричко. Simple Smile харесва ми.
какви са му преждиците, размера и колко грама трябват. Simple Smile не че веднага ще се метна да плета, но да знам поне какво ми трябва.

# 86
  • Мнения: 7 014
Много свежарско. А как се плете тази плетка?

# 87
  • Мнения: 559
Преждата е Джинс. Около 1кг 400г тежи. Не съм отбелязала от кой цвят по колко съм изразходвала. Размера е 130/160 см. Плетката е като на Бабино квадратче - не знам как се казва.

# 88
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 256
С радост да си го ползваш.
Аз пак не успях да натоваря куфар с прежди - все има нещо по-важно... Sad
Но няма да се ядосвам. Да се ядосва бащицата, когато си купа нови.
Simple Smile

# 89
  • Мнения: 7 014
Предполагам с прежда хорце също ще стане добре. Тя е тънка вълнена и има хубави цветове. Но нямам представа за едно одеало за възрастен колко прежда ще трябва. Джинс е 50гр./160м., а хорце  50гр./195м.
https://www.pleta.bg/bg/horce/?gclid=EAIaIQobChMI3Kr8kqnv8wIVms1 … AYASAAEgJcKvD_BwE

Общи условия

Активация на акаунт