Нет1 София е закрит - на къде?

  • 13 645
  • 149
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 7
Предстои промяна на част от статичните IP адреси с нови от Vivacom. Промяната ще засегне:

•   Фиксирани интернет услуги по договори сключени с Net 1, които към момента се предоставят от Vivacom като правоприемник на Net 1;
•   Фиксирани интернет услуги по договори сключени с Net 1 и преподписани с Vivacom, които продължават да се предоставят по инфраструктурата, първоначално предоставена от Net 1. 

Това означава ли че минаване към мрежата на Виваком ?

# 91
  • София
  • Мнения: 2 970

Това означава ли че минаване към мрежата на Виваком ?


Според консултантите в  МОЛ Сердика - не. По скоро означавало, че минаваме в трета глуха, секция с нулев съпорт. А дали е така? Не съм питала, вчера минах през адреса, чиито нет преподписах след скандали със същия предплатен нет1 нет, работеше. Ако някой разбере новини, дано сподели.

# 92
  • Мнения: 1
Имаме услуга на Нет1 с безсрочни договори в два апартамента, започнаха от Виваком да звънят да заплашват, че щели да спрат услугата, някой получавал ли е такива обаждания и има ли някакво инфо относно заплахите им?

# 93
  • София
  • Мнения: 16 055
Да, дълго време ме ухажваха, заплашваха как ще спре един ден всичко. През април и май даже започнаха да ми спират нета за малко всеки ден. Като се обадя по тел. - "Ама то защото не сте преподписали, то в момента много устройства са се накачили на дом. нет". То наистина тогава имаше още 2 устройства в къщи - телефоните  на дъщеря ми и внука. Последния даже научи да казва на български "Нама инанет!" Предадох се и дойдоха през юни да преподпишем за интернет и ЕОН уж на старата цена 25 лв. Интернета веднага спря да прекъсва, но пък рутера не може да предава във всички стаи. Естествено, че аз съм виновна -  живея в ЕПК, то стените били от железобетон, не можело да се предава до другата стая. А за да може - трябва още 1 рутер, но за него се плаща....
Телевизията на ЕОН не се хареса на ММ. Няма няколко канала, на които той държи. Махна тв бокса и си сложи пак старата кутия на НЕТ1. За сега си работи и предава телевизия. Като спре ще си сложи ЕОНа, но не му харесва и дистанционното, и търсенето.
И сега черешката на измекярството. Понеже преподписах към 10.06, в началото на месеца бях платила таксата за Нет 1 . Още на 15.06 - в ел. банкиране ми излезе сметка за ЕОНя, платих я. Но си поговорих с оператор и ме увериха, че в началото на юли ще приспаднат надплатеното от Нет 1 за последния месец. Стана вече 20.07 - в банкирането няма нито приспадане, нито кредитно известие. Сутринта пак се обадих на 123 и се оказа, че парите ме чакат да ги взема в офис на Виваком. На въпроса защо не са приспаднати от новата сметка, защо не съм информирана при наличие на мейл и регистрация в сайта тъпото операторче запецна и не можа да отговори. ...
Та правете си сметка колко хора, които не се занимават със счетоводство са ги прецакали и не са си потърсили дължимото. Елементарно е счетоводно да се обединят задълженията по ЕГН, ама ...Измекяри от класа, но  в квартала няма други.

# 94
  • София
  • Мнения: 21
Имаме услуга на Нет1 с безсрочни договори в два апартамента, започнаха от Виваком да звънят да заплашват, че щели да спрат услугата, някой получавал ли е такива обаждания и има ли някакво инфо относно заплахите им?

И при мен така ме заплашваха ноември месец миналата годината. Беше от сорта на "Рискувате да останете без услуга!". Близо 10 минути ме овещава девойката по телефона и в крайна сметка се съгласих. След седмица дойдоха и инсталираха оптиката и ЕОН-на. Това стана на 26-ти ноември. Отчетната дата при мен я запазиха на първо число, както беше и при Нет1.
На 1-ви декември ми излезе фактура за 59 лева, като те не ми бяха махнали стария пакет от Нет1 и така бях таксуван и за стария пакет на Нет1 и за новия от Виваком. За 4-те дена от ноември съм съгласен да ме таксуват за ЕОН-на, но за цял месец на стария пакет не съм съгласен. После ми ги поприспаднаха с кредитно известие през месец януари, останаха и някакви 10 лева и за февруари.
От ЕОН бокса съм сравнително доволен. Тези дни на националните телевизии дава за малко някаква грешка отвреме на време и пак тръгва.
От интернета като скорост на сваляне е добре, но не всички сайтове се отварят така бързо, колкото ми се иска.
Например Facebook, OneDrive. Като са повече thumbnail снимки на страница се зареждат по-бавно.

Стойте си доде можете на старата тарифа, пък после го мислете или си търсете алтернативи.

# 95
  • Мнения: 7
Виваком жк. Стрелбище до 100 Mbps покритие, А1  До 1000 Mbps.
Сами преценете кой оператор да изберете.
От Виваком ми се обадиха с предложение за интернет 100 Mbps и телевизия ,казаха ми че НЕТ1 интернета бил по коаксиален кабел,  сега оптичен по бърз. Това с коаксиалния не го разбрах, иначе договора с НЕТ1 пише оптичен,  не знам каква е разликата. Сега като пусна тест, скоростта е 90 Mbps.и каква е разликата.

Последна редакция: нд, 24 юли 2022, 14:26 от Plamen Penev 720062

# 96
  • София
  • Мнения: 21
При Нет1 е оптика до блока и до абоната е utp кабел. Повечето хора не правят разлика между utp кабел и коаксиален кабел и затова му викат коаксиален и за двата вида кабели.
При виваком на места е оптика до блока и до абоната е utp кабел, а на места е до апартамента, съответно ти дават преобразувател от оптика към лан или комбиниран оптичен рутер ONT Nokia.

# 97
  • Мнения: 1 457
От няколко дни съм на прословутия еон с прехваления им пакет. Дойдоха две момчета, смениха ми рутера, сложиха устройство на телевизора. И някакви кабели около рутера, дето уж сигнала не знам къв ставал. Ами сега накъсва нета. Страници зареждат по 5 мин, онлайн съм 4-5 мин, после около мин няма. Телевизията не насича. Това ли е оптичния сигнал, подозирам че поддръжката им ще е като арменския поп. Преди години пуснах нет 1 точно заради същия проблем с мтел...

# 98
  • София
  • Мнения: 2 970
За момента нямам оплаквания от а1, тв и домашен нет на единия адрес. На другия с предплатен нет 1, и тв нет 1 с безсрочен договор, т.е. изтекъл също върви. След скандалите с хората в офиса на Виваком и по телефона, казаха че поне до другия юли щели да са налице и двете неща. Дали, предстои да разберем.

ПП: много канали ми липсват на а1, за съжаление.

# 99
  • София
  • Мнения: 16 055
От няколко дни съм на прословутия еон с прехваления им пакет

Да, това е положението. Кой се минал, минал.
Еоня у нас не се ползва - ММ си гледа със старата кутия на Нет 1.
Нета - бива в стаята с рутера. В другата го няма. Но аз съм виновна, че съм си купила имот в ЕПК блок. Ако искам нет в другата стая - да си платя още 1 рутер и месечна такса.

# 100
  • София
  • Мнения: 28 631
И ние минахме на ЕОН - засега положението е добре.
Иначе преди, като бяхме към Онлайн директ, в някои от стаите нетът беше зле.

# 101
  • София
  • Мнения: 2 970
От няколко дни съм на прословутия еон с прехваления им пакет

Да, това е положението. Кой се минал, минал.
Еоня у нас не се ползва - ММ си гледа със старата кутия на Нет 1.
Нета - бива в стаята с рутера. В другата го няма. Но аз съм виновна, че съм си купила имот в ЕПК блок. Ако искам нет в другата стая - да си платя още 1 рутер и месечна такса.
Не можеш ли да си вържеш допълнителен рутер? Или рутер с устройства усилватели из другите стаи? Аз съм така на нет 1, и сега на а1 също. Таксуваха ме за инсталация на втори рутер. На нет 1 са в мрежа рутерите, на а1 са си самостоятелни.
 Ако си го бях вързала сама / викнала приятели/ нямаше да таксуват.Тухлени са и двете сгради, големи пространства с много стени.

# 102
  • София
  • Мнения: 16 055
Мелинда, не ми е зор. Стаята е неизползваема в повечето време, че дъщеря ми живее в чужбина. Но ме дразни как нищо не могат, докато не им се доплати.

# 103
  • София
  • Мнения: 2 970
Мелинда, не ми е зор. Стаята е неизползваема в повечето време, че дъщеря ми живее в чужбина. Но ме дразни как нищо не могат, докато не им се доплати.
Знам. Много зловещо става положението, не само с телекомите.

# 104
  • Мнения: 1 457
Те ми казаха, че може и моя рутер да си вържа. Даже каза че май бил по- хубав от техния, а моя е от 6-7г някъде.би никъде не съм имала проблем с нета. Живея в тухла, 40кв все пак....

Общи условия

Активация на акаунт