Банята - тема 39

  • 41 924
  • 747
  •   1
Отговори
# 300
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 732
Може ли линк, към тази тоалетна чиния.

Последна редакция: пн, 06 дек 2021, 21:00 от Васил Василев

# 301
  • Португалия
  • Мнения: 3 931
Докато не си купиш тоалетната чиния, да я монтираш и да пуснеш водата няма как да разбереш дали ще си доволен или не, в магазина не ти става ясно как ще тече водата, пък онлайн поръчана съвсем
Точно така!
Затова аз ,ако не съм наясно какво искам-където и да ходя ,си отварям очите на 4...по хотели, заведения,...гледам тоалетни как пръскат..,мивки как подливат...,огледала как се мокрят..,сифона къде е по- удобен...

# 302
# 303
  • Мнения: 9 767
Римлес или акваблейд са 2 вида дизайн на чинията, като и при двата вида няма тази гадост водата да минава под 4-5 см. ръб, където е супер неудобно да се чисти. И където отвътре керамиката не е толкова гладка, като по видимата част. И си е гадничко, така или иначе.
Пишете римлес и акваблейд в Гугъл и ви излизат видеоклипове и гледате къде и как минава водата. В шоурума на Рока на Халите е възможно (подчертавам възможно, а не сигурно) да има и чиния с вода за демонстрация. Звъннете и питайте, ако има - идете и вижте.

10-15 годишно бренди Арарат не е коняк, ама който го е опитал, не е съжалил. Сузуки Витара 4х4 не е джип (Jeep), ама на, купуват ги и вършат добра работа. Пиша това по повод на забележката, че акваблейд не е римлес.

Мисля си, че освен силата на струята, значение имат и 2 други неща за пръскането/НЕпръскането:
- формата на чинията (като аеродинамиката при самолети, автомобили и т.н.), това си зависи от конструкторите.
- качеството на самата керамика (гладкост, покритие) и качеството на изработката.

# 304
  • Sofia
  • Мнения: 2 359
Масово се предлагат комплекти на маркови структури с турски rimless тоалетни чинии.
Как реално си купувате тези комплекти, след като в магазин не можете да ги тествате? Trollface Satisfied  Animal See No Evil
Някой да сподели за успешна покупка на rimless тоалетна и да работи както трябва и без да излита вода от чинията?

Предполагам, че повечето искат някакво сериозно (примерно немско) качество на структурата за вграждане по очевидни причини и тоалетна чиния на прилична цена Wink

Алтернативно, примерно Grohe структура + Roca чиния?

Последна редакция: вт, 07 дек 2021, 01:41 от julian

# 305
# 306
# 307
  • Мнения: 13 540
drago_2008
благодаря ти. Ами всъщност изобщо не държа да е такова, не съм запозната и затова питам. Ще разгледам.

В питането няма нищо лошо, просто не знам защо са толкова разпространени, а продукти значително с по-добри естетически предимства масово се подминават? Масово в темата и интернет се пускат горните линкове и се пита за тях, та аз просто си разсъждавам....
Казват  " С питане до Цариград се стига". Е питах, ама се оказа голяма греда. Препоръчаната ревизия се оказа доста проблемна, не изглежда монтирана никак добре. Майстора ми се потруди доста и накрая резултата е много по-добър от първоначалното положение.
Слагам и линк към препоръчаното, НО аз не препоръчвам, вече от личен опит, за да се има предвид.
https://bobild.com/product/horizontalna-revizia-za-bania/

# 308
  • Варна
  • Мнения: 457
Не мога да повярвам. Значи една и съща турска тоал.чиния със структура на Виега или Шел не пръска, а с многопрехваленото Грое пръска яко и се оказва, че Гроето е боклук или е несъвместимо с нищо, различно от тоал.чиния на Грое

# 309
  • Варна
  • Мнения: 1 557
Безумна логика в горния пост ! Гроето е много далеч от боклук.И е съвместимо с много марки и видове тоалетни чинии  !
Лично в нашият случай- Структура Грое с тоал.чиния Рока,но не римлес.

# 310
  • Мнения: 6 288
drago_2008
благодаря ти. Ами всъщност изобщо не държа да е такова, не съм запозната и затова питам. Ще разгледам.

В питането няма нищо лошо, просто не знам защо са толкова разпространени, а продукти значително с по-добри естетически предимства масово се подминават? Масово в темата и интернет се пускат горните линкове и се пита за тях, та аз просто си разсъждавам....
Казват  " С питане до Цариград се стига". Е питах, ама се оказа голяма греда. Препоръчаната ревизия се оказа доста проблемна, не изглежда монтирана никак добре. Майстора ми се потруди доста и накрая резултата е много по-добър от първоначалното положение.
Слагам и линк към препоръчаното, НО аз не препоръчвам, вече от личен опит, за да се има предвид.
https://bobild.com/product/horizontalna-revizia-za-bania/

Никаква логика не намирам във факта, че не препоръчвате продукта, защото при Вас "не изглежда монтирана никак добре" Майсторът не монтира качествено, а Вие оплювате продукта?! Нямам връзка с производителя, само сме ползвали тези продукти, ама явно проблемът е с монтажа и неспособността на майстора да се справи с него, защото Вие на това наблегнахте. Ще пусна снимка само да намеря.

# 311
  • Мнения: 13 540
drago_2008, ама ти по гръб не падаш. Не си видял/а банята ми, не си видял/а нищо, ама хоп майстора е калпав. Дай по-спокойно, всеки има право да напише коментар. Ето ти препоръча, аз го приех и не го харесах, имам право да споделя.

# 312
  • Мнения: 6 288
Аз не виждам никаква връзка в отговора, въобще не иде реч за падане по гръб?! Вие говорите за лош монтаж, не оцених аз способностите на Вашия майстор?
Това е в мой имот и не намирам кусури.

# 313
  • Мнения: 13 540
Драго, няма повече да изпадам в анализи на кой какво казал, пък кой как го разбрал. Написах ясно и заставам отново зад думите си, не ми харесват тези ревизиии.
За мен майстора ми е добър и работи прекрасно, просто това не е ревизията която ми харесва - фугата е голяма.

На Драго му харесват, на мен не. Фугите са големи, вижда се и на снимката, така беше и при мен, сложихме лайсни и се получи рамката от която исках да избяхам, но не би. Точка,. Спирам да коментира, дано мнението ми да е полезно за някой, може пък и твоето да се хареса на някой.

Последна редакция: вт, 07 дек 2021, 11:21 от Пролетно цвете

# 314
  • Русе
  • Мнения: 5 347
Здравейте! Както вече са казали преди мен - Теси Акваблейд не е римлес. Просто улеят, по който тече водата е много тесен - това е идеята за лесно почистване. Но в предната част има едни полегати извивки, които насочват струята за оптимално измиване след ползване. Нищо не пръска и не плиска Simple Smile
Имам комплекта с моноблок - монтиран началото на Септември - ползва се активно. Аз съм доволна - и пак има едно "Но" - дори този минимален ръб си иска почистване на около 2 седмици с някаква малка четка. Иначе мия на 3-4 дни с препарат, поливам и към ръба разбира се. Чинията е нивелирана перфектно, но там все пак е постоянно влажно и има отлагания. Като цяло не е трудно почистването - керамиката не задържа особено замърсявания - по-скоро почиствам за дезинфекция.
На почивка лятото банята беше с моноблок Церсенит с римлес чиния - нищо не пръскаше и почистваше идеално.

Общи условия

Активация на акаунт