Банята - тема 39

  • 41 965
  • 747
  •   1
Отговори
# 645
  • Sofia
  • Мнения: 2 365
- относно хигиенен душ спорим с мъжа ми, той твърди, че може да е само със студена вода или пък с вграден смесител (или термо регулатор или не съм сигурна за думата) и да е настроен само на определена температура. Струва ми се това малко странно, не може ли да се регулира температурата както при нормален душ?

- Имате ли направени в душ пространството ниши,, за шампоани и тн. Само с плочки ли са, не се ли пълнят с вода и да са неудобни за чистене?
По тема хигиенен душ - както си го направиш. Има всякакви опции. При мен комбинацията е от три елемента:
Tempesta-f trigger spray 30, Rainshower 27057000 и StartEdge 29082000 което е смесителя, като определено е по-симпатично да е вграден или да търсите други варианти.

По втория въпрос скоро това планирам да направя - ниша. Можеш да я поставиш зад душа, на отсрешната стена или пък странично. Самите плочки, тези върху които се поставят шампоаните се полагат под лек наклон за да не се задържа вода. Ако плочкаджията ви е добър ще ги съобрази тези неща и без да му казвате - ама все пак не е лошо да се спомене, че човек знае ли в днешно време.

# 646
  • Мнения: 758
Ние взехме хигиенни душове в нормална регулагия, като нормален душ. Сега имаме само със студена вода и не е приятно Confounded

Ниша имам и в сегашните бани, ще имам и в новите. Удобно е. Не ми харесват стърчащите рафтове. Не мисля, че се чистят трудно, то са си плочки и рафт от стъкло като на паравана. Там няма уплътнения, само крепежен елемент.

Само ей тази етажерка ми попадна и ми допада като визия:
https://www.emag.bg/etazherka-za-banja-aquasanit-evolution-matov … tm_medium=android

# 647
  • Мнения: 3 893
Не разбирам... Моля разяснете ми тъй като тепърва ще купуваме оборудване на бани. За какво уплътнение говорите? Това при статични душ паравани ли е или при подвижни?

Препоръчайте ми хубав (в смисъл на качествен) линеен сифон с черен цвят. Нещо производител, марка?

Пак в черно ми трябва това, което е като аспирация за баня.

За душ параваните съм се ориентирала към тези, които са с отваряема вратичка, а не плъзгаши се или сгъващи се. Някой може ли да каже какви са предимствата на плъзгащите? Аз все имам чувството, че заради влагата този плъзгащ механизъм след време ще започне да скърца или да ръждясва... Или съм изостанала много от технологиите?

# 648
  • софия
  • Мнения: 25 447
Още две неща да ви питам :
- относно хигиенен душ спорим с мъжа ми, той твърди, че може да е само със студена вода или пък с вграден смесител (или термо регулатор или не съм сигурна за думата) и да е настроен само на определена температура. Струва ми се това малко странно, не може ли да се регулира температурата както при нормален душ?

- Имате ли направени в душ пространството ниши,, за шампоани и тн. Само с плочки ли са, не се ли пълнят с вода и да са неудобни за чистене?
От години сме с дъска биде в два апартамента. На стената е монтиран смесител за пускане на водата, който е вързан към тръбите за топла и студена вода, Т се регулира, както е удобно. Предполагам, че при хигиенния душ е подобно.
Нишата за шампоаните е на срещуположната стена на душа и нищо не се пълни. Елементарно се поддържа.

# 649
  • Мнения: 3 771
Сз ниши нямам, но искам да споделя в тази връзка много добра поставка за шампоани и т.н.
След 2-3 опита с уж неръждавейка, попаднах на тази марка: имам я вече 2-3 години. В зоната на душа е. Не е мръднала. Телескопът е алуминиев, стелажите се регулират във височина и са наистина неръждавейка
https://www.simplehuman.co.uk/products/tension-shower-caddy-9ft? … nt=32718227996777

# 650
  • Мнения: 2 132
Някой наскоро се интересуваше от параван, който да е отгоре до долу.
Докато си взимах душ тази сутрин, изведнъж се замислих за този параван - върху стъклото ще се оказва напрежение от тавана, не дай боже, земетресение или пък слягане на сградата. Всяка сграда има някакви вибрации. Добре е да се помисли върху това.

Последна редакция: пт, 28 яну 2022, 08:50 от Djordja

# 651
  • Португалия
  • Мнения: 3 944
Някой наскоро се интересуваше от параван, който да е отгоре до долу.
Докато си взимах душ тази сутрин, изведнъж се замислих за този параван - върху стъклото ще се оказва напрежение от тавана, не дай боже, земетресение или пък слягане на сградата. Всяка сграда има някакви вибрации. Добре е да се помисли върху това.

има резон, но само при положение,че е таван-замазка
при днешнита масовки с гипсокартон, roofmate и т.н.едва ли

# 652
  • Мнения: 11 608
В една малка тоалетна имаме хигиенен душ, монтиран с най-обикновен смесител, вързан към топла и студена вода. То хигиенният душ на практика си е само един накрайник към маркуча, който пуска водата чрез натискане на бутонче и регулирта струята да не е много силна, за да не боли докато човек се мие.
Вида на смесителя (вграден или не) си го избирате вие.

# 653
  • Мнения: 29
Аз се присъединявам отново с моите болежки по повод банята ни, имаме ясна представа кое къде ще се позиционира.   На мястото на дурвеня гранитогрес ще се положи цветен.
След няколко писани мейла на Баня Стил, днес получават каъв че докато не избера и другия вид( с който те не разполагат) няма да бъде изработен проект.
Молбата ми е ако някой е виждал този тип плочки с https://baniastil.com/%D0%BF%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D0%B2%D0%B8-%D0%B … 8-nikea-8091.html съчетани с плочки от Баня Стил.
Много се бях навила другия вид да са клинкерни плочки, но като ги няма в сайта какви да избера за да ги заместят? Дали тези с малките квадратчета ще стоят добре? https://baniastil.com/%D0%BF%D0%BB%D0%BE%D1%87%D0%BA%D0%B8-%D0%B … 8F-lyon-9327.html

Последна редакция: пт, 28 яну 2022, 17:35 от Ani4kap

# 654
  • София
  • Мнения: 1 742
Прекалено шарено стоят.Правих под с такива плочки.За работа са добре,но иначе много ми дразнеха очите.

# 655
  • Мнения: 9 774
Има плочки само за стена, има и такива и за стена, и за под. Проверете тези, които сте си харесали, дали стават за под.
Ако съчетавате плочки от различни серии или производители, проверете 2 неща:
- размерите - ако едните плочки са 20/20, примерно, а другите - 28/43 (пак примерно) на стената ще се разминат много грозно фугите
- дебелината - дори от един и същи производител, сериите плочки се различават на дебелина. Ако едните са на стената, а другите - на пода, няма драма. Но ако слагате на една стена едни до други плочки с различни дебелини, може да е проблем.

# 656
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 030
Дали тези с малките квадратчета ще стоят добре?
Ами на теб харесва ли ти? Но най-вече ако ще чистиш ти, малки плочки значи много фуги и много ядове при почистване.

# 657
  • Мнения: 29
Проблемът е, че не съм в България и когато тук в Германия ходя по магазините, не всичко мога да намеря и на българския пазар. Така стана с едни тъмни плочки, които много ми харесаха, а се оказа че в България ги предлага само една фирма и то в ограничена бройка, т.к били спряни от производство.
Исками се нещо натурално, не лъскаво, не и в така моредния напоследък цвят на дърво.
Тези белите плочки знае ли някой коя фирма ги предлага?

# 658
  • гр. София
  • Мнения: 141
Здравейте, имам един различен въпрос. На който се надявам да намеря отговор тук Simple Smile
Знаете ли какво е покритието на тази душ зона?
Каква е тази боя дето вода не я лови? 😁
Снимката е от гръцка баня.

# 659
  • Пловдив
  • Мнения: 2 914
Това е мазилка таделакт.Потърсете информация за нея в нета.

Общи условия

Активация на акаунт