Банята - тема 39

  • 42 267
  • 747
  •   1
Отговори
# 675
  • SF
  • Мнения: 21 344
Аз харесвам повече металните външни лайсни. Ако се вкара още метал в банята, стоят добре и могат да се превърнат в акцент.
Рязането на плочките под 45 градуса е голямо изпитание за майсторите. Предупреждават, че ще има и повече фира, особено ако има много ръбове в банята.

# 676
  • Мнения: 41 352
Пиленето под 45 градуса е безспорен фаворит, няма какво да си говорим. Но ако майсторът не го може има едни съвсем тънки лайстни:
https://mr-bricolage.bg/profil-chelo-mm-poliran/p/929710

Иначе и онези пластмасови или метални заоблени също не са толкова лоши (за външен ръб, за вътрешен са гадни), но там проблем е срещата на две или три лайстни. Нашите майстори дялкат и не става добре. Иначе си има специални чаркове и с тях не е зле:

# 677
  • гр. София
  • Мнения: 141
Герунга е вариант, но майстора там е важен. А външните лайсни са актуални, особено когато са акцент. Има всякакви, но най- добре за мен  стоят металните. В моята баня имам ето такива:

# 678
  • Sofia
  • Мнения: 2 373
Много майстори мразят да го правят това - по-трудно е, повече време е, има шанс да счупят плочката. Иначе за мен е най-красиво така Simple Smile

# 679
  • Мнения: 758
Моят майстор сам ми прдложи пиленето на ръбовете. Каза, че лайсните не стоят толкова добре, освен ако нямам конкретен ефект/визия предвид.

# 680
  • София-Младост
  • Мнения: 23 374
И моят предложи пиленето...обаче аз клоня към лайсни май. Единствено каза, че заоблените лайсни не ги предпочита и отдавна не ги слага...затова едни плоски, с цвят близък до плочките.

# 681
  • Sofia
  • Мнения: 2 373
(към всички) Какво мислите по въпроса ако не се използва нищо? Става дума за плочки с близък цвят до естествената керамика? Съответно между плочките да има 2мм фуга, която да се запълни отново с цвета на керамиката?

В такъв случай може би трябва да се силиконизира ръба, за да не попива плочката вода от незащитената си страна?

Аз самият не знам какво да правя - майстора само това не иска да направи (под 45 градуса), а лайстни не искам да слагам. Намирам ги за грозни в баня която се гони ефекта на естествен камък (все едно пещера с лайстни... абсурдно е).

# 682
  • Мнения: 39 522
За лайсните да се изкажа. Не бих избрала пластмасова, защото съм виждала как цвета се променя с годините. Не бих избрала и пиленето на плочките. Да, стахотно изглежда, но вероятността плочката/плочките да се отчупят я има. Тогава белята ще е и по- голяма. Бих се застраховала с красиви метални лайсни.

# 683
  • Мнения: 3 962
Нашият майстор ни каза, че предпочита да не пили. Случва се да се счупи плочка, да се нащърби. Честно казано, преди бях твърдо решена, че чуя ли отказ, директно сменям майстора, обаче толкова много се забавихме вече, че ми е все тая. Ще взема лайстни каквито някой горе беше споделил, мисля, че се водят челен профил и стоят досатъчно изчистено.

# 684
  • Мнения: 41 352
Чупенето/нащърбването на плочка не е толкова страшно - парчета трябват за други места после, а и нали се купува резерв. Но си струва според мен.

# 685
  • Мнения: 3 962
Със сигурност си струва, аз предишния майстор го избирах точно заради това му умение. И ми загуби 4 пълни месеца, плюс немалка сума пари, дадени като аванс не само за двете бани, ами и за други дейности по апартамента. Може би при други обстоятелства щях да търся пак някой, който да няма против, просто вече искам да се приключва.

# 686
  • Мнения: 819
Здравейте, някой ползвал/ виждал ли е ролетна щора за баня, вместо преграда/ завеса? Не мога да си го предстая как стои това нещо - кичозно ли е, хубаво ли е?... В началото ми се стори абсурдна идея, но знам ли, може и да не е толкова лошо.

https://www.pinterest.com/pin/568086940504219426/

# 687
  • Мнения: 41 352
Няма причина да не работи по принцип, но си мисля, че завесите не могат да се намотаят веднага докато са мокри. Освен това за няколко седмици завесите се покриват с един гаден слой и искат пране, а по мой опит демонтаж и обратен монтаж на ролетни щори не е лесна и удобна работа...

# 688
  • Мнения: 758
Аз не съм виждала на живо. Даже истинска снимка не съм виждала, а рендери. Не разбирам, каква е хигиената на такъв механизъм... как се почиства, как се сменя консуматив и т.н

# 689
  • Мнения: 3 962
Аз сега съм в чуденка. Искам да сложа мивка-купа в едната баня и до утре трябва да съм решила. Харесах купа, която е с размери 50/42. И сега се чудя, ако сложа смесител за вграждане, който е 25 см и мивката е на 4 см от стената, смесителят ще е точно над сифона. Така ок ли е или трябва да е по-скоро 20 и една идея по-близо до вътрешния ръб на мивката?

Последна редакция: пт, 04 фев 2022, 22:10 от Аmélie

Общи условия

Активация на акаунт