Въпрос към мамите раждали в Испания

  • 2 006
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 212
Aмка, много благодаря за обстойното обяснение.
Моми4ета много ми помагате, граси. Heart Eyes

# 16
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
тея,ами тя вал ти е обяснила всичко.просто все едно е говорила и от мое име.на 24 .09.трябваше да отида в болницата за да ми предизвикат раждане.часът- 19.00 .
приеха ме,обичайния преглед,за кратко се разделихме с мъжа ми.вкараха ме в стаята ,взеха ми дрехите и ми дадоха нощница после минава служителка и записва името на бебето и т.н.....
след клизмата  мина известно време и пуснаха половинката при мен...,оттогава все заедно си бяхме до изписването.
в 21.00 ми включиха системи и към 3 посреднощ  получих бленуваните 6 см разкритие за епидурал !:D ура!!!едва издържах,мислих си ,че ще умра от болки Shocked анестезиоложката беше адски млада, готина и много внимателна ; не усетих нищо от поставянето,само много неприятно да успееш  да не мърдаш докато я поставят. за целта ми помагаха  3 сестри.
оттам нататък раждането беше песен- контракциите ги усещаш съвсем леко и самото раждане напълно безболезнено.после имах леко главоболие,което се преживява.
и преди ти казах напълно безплатно е всичко,може да си носиш само дрехи за изписването. в стаята имах поне 3 нощници,пакети дамски превръзки ,принадлежности за къпане ...,отделно за бебето нещата.
това е Simple Smile

# 17
  • Spain
  • Мнения: 3 750
по въпроса за самото раждане сега го видях - навсякъде си те разхождат с легълцето , само до анестезиолога ме заведоха ходом но с придружител които ми носе6е системите , пък аз се мажех по стените Simple Smile едвам вървях Simple Smile
мен ме приеха по рано за6тото ми бяха изтекли водите и 4акахме контракциите , в об6ти линии ме настаниха в една болни4на стая и като по4наха ритми4ни контракции мъжа ми извика една мед сестра а тя гинеколог които като установи колко ми е разкритието ме прати в " родилното" там ме вклю4иха на монитори до самото раждане . като настана момента  ме преместиха в друга зала и  ме метнаха на " магарето"  . родих и  отново в легълцето към една зала за възстановяване - там заедно с беба по4ивахме към 2 4аса под наблюдение (в залата карат вси4ки следоперационни жени )и после ни закара един любезан ауксилар в на6ата си стая - там ве4е ни ожида6е таткото . тои си бе6е и на раждането и  снима - незабравим момент непременно снимаите !!! сега като гледам си поплаквам всеки път Simple Smile.
сори 4е така съм го описала но като съм раждала само тук нямам си напредстава как се казват и половината от нещата на български.

# 18
  • Мнения: 1 246
ZDRAVEITE,
I AZ RODIH S EPIDURALNA,I NIAMA NI6TO STRA6NO,PARVO TI SLAGAT OBEZBOLIAVA6TO I NI6TO NE USE6TA6 OT SLAGANETO NA UPOIKATA,TUK V LLEIDA NE MI E STRUVALO NI6TO,LEKARITE BIAHA PERFEKTNI,E S FORSEPS MINA ,NO DOBRE 4E BIAH S UPOIKA I NI6TO OB6TO S BG.
RODIH ZA 5 4ASA V 5.30 MI IZTEKOHA VODITE I V 10.30 SE RODI ALICIA,KATO ME PRIEHA V 8.30 S 5 SM RAZKRITIE.
KURAJ I NIAMA STRA6NO.

# 19
  • Мнения: 4 212
Моми4ета , страшно ви благодаря, по добро обяснение, здраве му кажи. Heart Eyes  Heart Eyes  Heart Eyes  Heart Eyes
Сега остана да преодолея страха си, надявам се да успея Flutter

# 20
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Цитат на: Teya
Цитат на: Val
A oste nesto,ne ti preporatsvam da vikas lineika,kato tragnes da razdas ,tse posle ste ti vikat na glavata ,tse e mozelo da si hvanes taxi.


Ха ха ха,виж ти ..... моя се кани да си взима отпуска и смятам с колата живот и здраве да сме заедно. Бабата ще я оставим в къщи с дъщерята.Моя много държи да присъства на раждането, искал да снима с камера и да прави снимки и аз го изгледах изподвежди. Термина ми е за края на юни.

Много благодаря за обясненията. Heart Eyes

Ami pozelavam ti leko razdane  i spokoino Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт