На море в Гърция 2021-VII/2022

  • 51 110
  • 738
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 3 457
На повечето места като хотели , къщи за гости , ваканциони апартаменти има проблеми с кучетата.Единствено  няма проблеми с кемпер или на къмпинг и то с кротко куче . Ако вдига на главата си орталъка никъде не става ! Най - лесното решение родители или приятели да приютят животинчетата докато сте на почивка Simple Smile
Не виждам при условие че мястото за настаняване се е презентирало като такова, приемащо домашни любимци какъв проблем би  възникнал  след това... Ако животното  има недопустимо поведение не би трябвало  стопаните да го водят където и да е  по принцип.Неприемливо се държи вероятно и в собствения си дом.Решили сме да сме с него! .Т.е. - преценили че няма да наруши  най-малкото нашата почивка и е съобразено с това.Питането ми не  " кой  да ми гледа животното докато съм на почивка".Зная вариантите.
Змия, благодаря.И ние не си падаме по урбанизираните плажове.И без куче избягвам хора и шумотевици...

# 721
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 186
Аз мисля, че си зависи и от големината на кучето.
Виждала съм гърци да правят забележка на нашенци за влязло във водата куче (не толкова дребно като на Змия). Докато беше на олажа, нямале проблем. Викаха, че куче не може във водата. Това - на неурбанизиран плаж. Така и не разбрах защо.

Змия, браво на теб!
Ние не посмяхме да влезем в морето миналата седмица, хем малко по на юг и в Турция.

# 722
  • София
  • Мнения: 3 457
Кучето е Кокер.Още е малко- на 4 месеца.Но  в сезона ще е юноша Simple Smile Ще потърся наредби  ако има някъде с вписан регламент

# 723
  • Мнения: 11 095
Sssani,
на организирани плажове е абсолютно забранено да влизат кучета във водата. Понякога е указано с табели, друг път не. Някои, основно гърци, го нарушават, когато няма хора да плуват (особено във вечерните часове). На диви и пусти плажове всичко може.
За ресторанти на открито няма проблеми, когато кучето е кротко, хотелите ясно изписват кой приема домашни любимци и при какви условия.
За ферибот също няма проблеми, пътува безплатно на откритите части, ако е малко, на повод. Вътре е забранено да влиза. Големите кучета пътуват в клетки, осигурени от фериботната компания, които могат да са в гаража (по-неприятно за тях) или на горната палуба, зависи как е организирано на конкретния кораб.

И офтопик - една смешка от миналото лято в Хърватия, където подобни неща са свръхрегулирани, включ. е указано къде може да се къпе кучето Simple Smile
Скрит текст:


Последна редакция: вт, 22 фев 2022, 12:36 от Параход

# 724
  • Мнения: 559
От скоро имаме куче.И ще трябва да се съобразяваме и с него в нашия живот ,почивки  пътувания.За местата за настаняване е ясно.Ще търся и резервирам подходящи.НО  не съм обръщала внимание какъв е режима на плажуване или посещения на заведения и други обществени места с куче? Някой може ли да даде насоки,с които да се съобразя.Багаж и за него ще трябва да приготвяме Simple Smile А тъкмо уж стана лесно като порасна детето....Laughing
От 10г ходим в Гърция с куче, за разлика от тук, в Гърция няма драми и никой не ни гледа на криво. Гърците обичат животните (масово, вероятно и там има изключения) и това си личи по уличните кучета и котки - охранени, с каишки, здрави и гальовни. Теоретично е забранено къпането на кучета в морето (не мога да му хвана логиката на това, те не са намазани с масла и не знам с какво пречат), но реално, никой, никога не ни е правил забележка. Вярно е, че ние ходим по ненаселени плажове, но сме били и на такива с много хора и бийч барове, просто заставаме по към края, извън зоната с чадърите. Кучето ни е голямо, много възпитано, но има склонност да е шумно, ако се появят други кучета. В заведение също сядаме с него, като естествено първо питаме, а даже и понякога ни приканват. Носят му вода, преди да ни вземар поръчката. Ако изобщо имаме някакъв "проблем" с него там, то е че привлича много внимание, непрекъснато искат да го галят и снимат и малко ни отива на кино усамотението, но сме ок с това Simple Smile От години си съобразяваме почивката с него и мога да кажа, че винаги си изкарваме супер, не ни натоварва, напротив, с него е много по-забавно, весело и приятно. А ако го оставим - той тъжен и ние също...

# 725
  • Мнения: 6 293
Ooo, в Хърватска дори има душове за кучета след влизане в морето...

# 726
  • Мнения: 209
Здравейте, може ли да ми опишете какво представлява селото Нео Мармарас на Ситония и плажовете около него. Харесах хотел там, но ми е много непознато?

# 727
  • Мнения: 11 095
Най-оживеното т.нар. градче на полуострова - има целогодишно население, големи супермаркети, доста ресторанти и пр. инфраструктура. (Никити е единственото друго от тоя род.) Построено е на голям баир и центърът е долу на морето, до пристанището.
Плажовете са два и се намират в покрайнините на града - на юг след стадиона, в посока Порто Карас, е плаж Неос Мармарас, който е с фин пясък, не много широк, но дълъг.
На север е Парадисос, около който се е образувала вилна зона с хотелчета, частни къщи, няколко таверни. Той е малък, брегът е камъняк, но във водата е основно пясък и е много прозрачна. И двата плажа са плитки.
Има още няколко хубави плажа на разстояние 2-3-5 км с кола, а и по-далече също, разбира се.

# 728
  • Мнения: 2 133
Това лято бяхме на Неос Мармарас за седмица, но нито веднъж не посетихме градските плажове - обикаляхме по хубавите плажове на Ситония.
Града го използвахме, за да вечеряме и спим.

# 729
  • София
  • Мнения: 2 855
Ние също сме били в Неос Мармарас, оживено е, хареса ни като цяло, но не оцелихме на хотел. Не сме посещавали плажове на селото, а по - далечните. Има и влакче, обиколихме и с него. Таверните на брега на морето.... Оле, мале, отсякоха ни главата в цени още първата вечер, но така е, когато вълните ти мият крачетата, а заря озарява небето. 😂

# 730
  • Мнения: 209
А кои други плажове/селца си струват от тази страна на полуострова. Били сме на повечето от другата - Кариди, Портокали и другите популярни, но около М. Мармарас и околия не сме даже минавали.

# 731
  • Мнения: 11 095
Според мен от западната страна са по-хубави даже - а най-вече, не толкова пренаселени. Има много и подробна информация на 1-ва стр., но накратко: Калогрия, Ковиу, Лагомандра, Агиос Йоанис (за съжаление вече наполовина застроен) - тези са на север от Мармарас.
На юг - Стиладарио, Аретес, Тристиника, Дестеника, Торони, Каламици.
Доста от плажовете са по-дълбоки, но аз отдавна нямам малко дете и не ми пречи Simple Smile


И една добра новина за неваксинираните: от събота сертификатът за преболедуване с антигенен тест се признава за пътуване в ЕС. Важи шест месеца, както досега PCR-ът. Признават се сертификати с дата след 1-10-2021, които ще бъдат автоматично прегененерирани и трябва да се изтеглят в новия европейски формат.
Вътрешните мерки на Гърция (за ресторанти и пр.) обаче са други и все още не са се произнесли как ще прилагат този съвсем нов европейски регламент.

# 732
  • София
  • Мнения: 12 231
И една добра новина за неваксинираните: от събота сертификатът за преболедуване с антигенен тест се признава за пътуване в ЕС. Важи шест месеца, както досега PCR-ът. Признават се сертификати с дата след 1-10-2021, които ще бъдат автоматично прегененерирани и трябва да се изтеглят в новия европейски формат.
Вътрешните мерки на Гърция (за ресторанти и пр.) обаче са други и все още не са се произнесли как ще прилагат този съвсем нов европейски регламент.
Отлични новини!
Аз си пуснах специлно ПСР за да ми важи сертификата за преболедувал и в чужбина.
Днес запазих за Талата за май месец две бунгала. Нямам търпение да отидем тази година в Гърция, за  първа година миналата изобщо не ходихме и вече нямам търпение.
За юли месец с приятели планираме да сме в Camping Asterias . Ние досега сме били само на Халкидики, тъкмо се чудех как ще издържат пътуването до там децата и дали да не вмъкна нощувка някъде, но големите заявиха, че предпочитат тук на море от училището. Все още не съм резервирала в този къмпинг и се чудя дали е необходимо или би имало места и по-късно.

# 733
  • Мнения: 1 829
Ние се спряхме на Ликсури. Набелязала съм наоколо плажа Петани, Кси, Платия Амос. Ще отидем и до Миртос, разбира се, макар че се пада малко далече. Да препоръчате още някое плажче на полуострова, което да става за деца.

# 734
  • Мнения: 7 159
Не бих отседнала в Ликсури, освен ако не отивам поне за 5-ти път в Кефалония.
Извинявам се, лично мнение.

Като отправна точка всички хубави пясъчни плажове, които са в другата част на острова ще са ви далеч и няма да можете да ги обиколите за един ден.

Петани наистина е много красив плаж, но не е от пясъчните, а от малки камъчета. Не знам колко годишни са ви децата, но не е подходящ за много малки деца.
Кси е много интересен с червникавия си цвят и скалите с лечебна хума, но беше доста пренаселен за моите разбирания.

Общи условия

Активация на акаунт